Něco víc o prvním zápase nové sezony

20161012_martin-borowieckiStředeční úvodní zápas Maple Leafs v nové sezoně přinesl kromě fantastického výkonu Austona Matthewse také tradiční rivalitu mezi oběma kluby.

Jedním z hlavních aktérů byl v tomto ohledu Chris Neil, poslední pamětník klasických soubojů Maple Leafs a Senators v playoff. Mimochodem Neil v 73 vzájemných zápasech posbíral už 294 trestných minut.

Po středečním zápase jich mohl mít ale na svém kontě už mnohem více. Bylo odehráno něco málo přes pět minut hry když Neil srazil v obranném pásmu Maple Leafs Matta Hunwicka tvrdým hitem na mantinel. Obránce Maple Leafs odnesl náraz krvavým zraněným a byl viditelně otřesený. Přesto ještě zůstal na ledě a snažil bránit soupeřově tlaku.20161012_martin-neil

Po přerušení hry odešel Matt Hunwick do šatny a na led se již nevrátil. Z prvního zápasu si tak zkušený obránce Toronta zahrál dvě střídání během kterých strávil na ledě dvě minuty.

Podle všeho se jednalo o čistý zákrok i když trochu diskutabilní. Matt Hunwick stál asi metr od mantinelu a přestože Neil udržel ruce dole a u těla tak přece jenom šel loktem trochu napřed a srazil obránce Toronta v plné rychlosti zatímco Matt Hunwick v podstatě stál na místě. Ačkoliv Hunwick pravděpodobně Neila viděl tak vzhledem k rychlosti hráče Ottawy se nemohl dle mého soudu na náraz dostatečně připravit. Hit ottawského hráče zůstal nepotrestaný a to překvapivě také ze strany hráčů Maple Leafs. Je vidět, že v tomhle se hokej mění. V dřívějších dobách by byla na ledě mezi hráči Ottawy a Toronta okamžitě mela.

Až později v první třetině se do sebe pustili Matt Martin (v současné době asi jediný tvrďák v sestavě Maple Leafs) a útočník Ottawy Mark Borowiecki. Stalo se tak po jednom ze soubojů u zadního mantinelu. Martin si v bitce s Borowieckim počínal zkušeně a nenechal se od hráče Ottawy nijak potupit.

V zápase ovšem jinak vládly nepříliš těsné obrany obou týmů a také rychlí a šikovní útočníci. Hokej se změnil a asi už nebudeme svědky úporných bitev mezi Maple Leafs a Senators. Rivalita ovšem zůstane a v případě vzájemných zápasů v playoff určitě ještě naroste.

Dobrou zprávou je, že se Matt Hunwick den po zápase zapojil do tréninku se svými spoluhráči ale o jeho startu v sobotu večer v prvním zápase Maple Leafs na domácím ledě se ještě rozhodne.

Napsat komentář