První zápas Maple Leafs na domácím ledě

BRUINS (1-0-0) at MAPLE LEAFS (0-0-1)
Posledních 10: Boston 1-0-0; Toronto 0-0-1

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer poprvé v nové sezoně na domácím ledě. Soupeřem Maple Leafs budou Boston Bruins a vzhledem k oslavám se očekává slavnostnější ceremoniál než obvykle. Na ledě se znovu objeví vojenská jednotka 48th Highlanders, která na trubky, bubny a dudy zahraje tradiční pochod Maple Leaf Forever.

Tradiční ceremoniál před úvodním domácím zápasem Toronta založil v roce 1931 tehdejší majitel klubu Conn Smythe, který chtěl nezapomenutelným způsobem otevřít nově postavenou domácí halu Maple Leaf Gardens. 48th Highlanders hrají svůj pochod Maple Leaf Forever (nebo příležitostně kanadskou hymnu O Canada) pokaždé kromě výlukové sezony 2004-05. Letos se tak stane již po 84.

„Každý rok máme několik povinností, které každý rád splní a úvodní večer nové sezony je určitě vrcholem,“ řekl před několika lety hudební ředitel kapely Iain Lang agentuře Canadian Press.

Zápas poutá pozornost ještě z jednoho důvodu. V prvním zápase Toronta na ledě Ottawy Senators se skvěle předvedl nováček a jednička letošního draftu Auston Matthews, který jako první nováček vstřelil ve svém prvním zápase v NHL čtyři branky.

Americká stanice NBC Sports už den po prvním zápase Austona Matthewse v NHL oznámila, že v sobotu změní svůj programový plán a zařadí na svůj celostátní kanál NBCSN přenos prvního zápasu Austona Matthewse v dresu Maple Leafs na domácím ledě.

Toronto po středečním zápase doslova popadlo MatthewsManii. Na čtvrtečním tréninku se sešlo i na poměry Toronta mnohem více hlavně televizních štábů a obvyklé rozhovory po tréninku museli být opět v případě Austona Matthewse rozděleny na část věnovanou televizním štábům a na část pro rozhlasové a píšící reportéry.

Během rozhovorů okusil Auston Matthews už také tu temnější stránku hokeje v Torontu. Místní televizní reportér se ho zeptal, jestli s ním už klub probíral oslavy Stanley Cupu a následovala poznámka obsahující něco o soše načež Matthews jenom moudře odpověděl:

„Jeden zápas.“

Následně ředitel Maple Leafs pro styk s médii Steve Keogh ukončil část věnovanou televizním štábům. Maple Leafs se samozřejmě snaží omezit zájem médii o Matthewse a snaží se ho ochraňovat jak jen to je možné.

Navzdory čtyřem brankám Austona Matthewse si tým přece jenom připsal pouze bod za prohru 4-5 v prodloužení.

Kouč Mike Babcock byl po středečním zápase spokojený se hrou mladých hráčů ale od veteránů očekává v dnešním zápase zlepšený výkon.

„Děti byli dobré, naši veteráni udělali několik chyb a my prostě musíme držet puk mimo naši branku,“ řekl Mike Babcock po čtvrtečním tréninku. „Měli jsme puk ale docela hodně a podařilo se nám hodně dobrých věcí. Je příjemné vidět, že mladým klukům se takto daří a v sobotu budeme lepší.“

Maple Leafs zároveň doufají, že lepší výkon předvede také brankář Frederik Andersen, který by měl dnes večer opět nastoupit do branky. Samotný Andersen slibuje, že bude lepší.

„Hodně se nám toho podařilo, ale já vím že mohu být lepší,“ řekl Andersen po porážce v Ottawě.

Sestava by měla zůstat dnes večer stejná jako ve středu na ledě Ottawy. Pokud bude v pořád Matt Hunwick tak český obránce Roman Polák zůstane opět pouze na tribuně.

V dnešním zápase budou Maple Leafs se šesti nováčky v sestavě čelit mnohem zkušenějšímu týmu než ve středu a také mnohem fyzičtější hře.

Boston Bruins vyhráli svůj první zápas v nové sezoně 6-3 na ledě Columbusu Blue Jackets. Pět bodů zaznamenal útočník Bostonu Brad Marchand.

Boston už v pátek trénoval v Torontu. V sestavě chybí centr Patrice Bergeron, který má zdravotní potíže a zápas v Columbusu vynechal. V prvním útok ho nahradila letní posila David Backes, který společně s Marchandem a českým útočníkem Davidem Pastrňákem vytvořil velmi produktivní útok a vstřelil všechny branku Bruins.

Otazník visí také nad obráncem Adamem McQuaidem.

V prvním zápase byly v sestavě Bostonu poprvé od roku 1985 čtyři nováčci, obránci Brandon Carlo a Rob O’Gara a útočníci Austin Czarnik a Danton Heinen.

Úvodní vhazování je naplánováno v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář