Tomáš Kaberle byl vybraný mezi stovku největších hráčů Maple Leafs

kaberle100U příležitosti stoletých oslav klubu Toronto Maple Leafs zvolilo 30 osobností z hokejové komunity společně s fanoušky stovku největších hráčů v historii Maple Leafs. Den před úvodním zápasem na domácím ledě klub Toronto Maple Leafs seznam největších hráčů historie zveřejnil.

20161013-keon-legend-rowNejvětším hráčem v historii Maple Leafs byl zvolen legendární kapitán a ikona Maple Leafs Dave Keon, kterého klub uctil také ve čtvrtek odhalením sochy v sousoší Legend Row. Společně s Keonem byla odhalena socha také dalších členů stovky největších hráčů v historii Maple Leafs, legendárního obránce Tima Hortona a brankáře Turka Brody.

Dave Keon je už dlouho všeobecně považovaný za jednoho z nejlepších hráčů vůbec, který kdy oblékal dres klubu Toronto Maple Leafs. Během své kariéry odehrál v dresu Toronta 15 sezon a získal čtyřikrát Stanley Cup. V roce 1967 získal jako jediný hráč v historii Maple Leafs Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče playoff. V roce 1961 byl zvolen nejlepším nováčkem sezony a získal Calder Trophy. Ve dvou sezonách v řadě (1961–62, 1962–63) byl pak oceněný Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hráče v lize.

Nejvýraznější českou stopu zanechal v klubu Toronto Maple Leafs obránce Tomáš Kaberle, který se jako jediný z českých a slovenských hráčů do seznamu dostal. Mezi stovkou největších hráčů historie Maple Leafs se Kaberle nachází na 37. místě. V Torontu odehrál během 12-ti sezon 878 zápasů, ve kterých posbíral 520 bodů a stal se tak druhým nejproduktivnějším obránce Maple Leafs v historii. Jeho postavení na 37. místě dokládá to, že byl u fanoušků Maple Leafs velmi oblíbeným hráčem. Mnozí mu sice vyčítali, že místo střely často nahrával, ale právě jeho přehled na ledě a skvělá přihrávka byly přednosti, které si na něm trenéři cenili.

Hlasování fanoušků probíhalo online a nakonec se sešlo více než 300 tisíc hlasů. Fanoušci svým společným hlasováním vytvořili 31. člena volební komise.

Ostatních 30 členů z řad hokejových komentátorů, reportérů, expertů a dalších členů hokejové komunity sestavilo vlastní seznam. Hráči na prvním místě byli ohodnoceni 100 body a hráči na posledním místě dostali jeden bod. Následně se body všech hráčů na seznamech všech členů komise sečetli.

Alespoň jeden hlas od některého z členů komise dostalo 191 z 949 hráčů, kteří mohli být v seznamu největších hráčů Maple Leafs uvedeni. Na prvních místech všech členů komise se umístilo 10 různých legend.

První desítku těch největších legend obsadili za Davem Keonem Syl Apps, Ted Kennedy, Darryl Sittler, Mats Sundin, Tim Horton, Johnny Bower, Borje Salming, Frank Mahovlich a Turk Broda.

Mezi stovkou nejlepších hráčů v historii klubu je 96 hráčů, kteří nosili dres Maple Leafs, sedm hráčů nosilo také dres St. Pat’s a čtyři hráči nosili dresy také klubu Toronto Arenas. Jeden z hráčů, Corb Denneny, oblékal všechny tři dresy Toronta.

Seznam největších hráčů v historii Maple Leafs se skládá z 65-ti útočníků, 25-ti obránců a 10-ti brankářů. V seznamu je všech 18 kapitánů Maple Leafs. Z aktivních hráčů se nejvýše v seznamu umístil Phil Kessel na 48 místě, na 88 místě je Dion Phaneuf a jako 100 místě je jediný současný hráč Maple Leafs James van Riemsdyk.

3 thoughts on “Tomáš Kaberle byl vybraný mezi stovku největších hráčů Maple Leafs

  1. Škoda, že nevyšlo na Albyho. Když už je na seznamu JVR, který toho u nás zatím moc neodehrál.

  2. Phill docela vysoko,je vidět,že fanoušci měli jen jeden hlas:)
    Taky zajímavé srovnání Kaberle-McCabe ,paralelní kariéra u Leafs a i když má Tomáš o pět sezon víc,tak rozdíl je skoro 30 míst.Vždy mi přišlo,že byl McCabe více stavěn do role důležitějšího hráče,než Kabelka.
    M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *