Poslední dvě jedničky draftu poprvé proti sobě

matthews-mcdavid-20161101V úterý večer se poprvé proti sobě postaví poslední dvě jedničky draftu, Auston Matthews a Connor McDavid. Je to zápas, o kterém se v Kanadě už týden mluví.

Dvě 19-ti leté hvězdy uchvátili hokejový svět už v září na Světovém Poháru. Tehdy táhli společně výběr hráčů Severní Ameriky do 23-ti let a jenom těsně jim unikl postup ze skupiny.

„Určitě to pomohlo mé sebedůvěře,“ řekl Matthews o McDavidovi. „Bylo velmi jednoduché s ním hrát, protože on prostě dělá všechno v obrovské rychlosti. Hrát s ním bylo jako výbuch.“

Zápas Maple Leafs proti Oilers poutá velkou pozornost a večer bude patřit téměř určitě těmto dvěma hráčům. Už na ranním rozbruslení Maple Leafs se v hledišti Air Canada Centre potkali legendy NHL Bobby Orr, Wayne Gretzky a Paul Coffey. Nikdo si nechce nechat ujít první vzájemný zápas dvou hráčů považovaných všeobecně za příští hvězdy NHL.

Zatímco média by měla ráda viděla rivalitu mezi oběma hráči, tak MacDavid s Matthewsem hovoří jeden o druhém spíše s uznáním.

„Ne, fakt ne. Nic jiného, než jsme byli jedničkami draftu dva roky po sobě nemáme společné. Znám ho velmi dobře, je to dobrý kluk. Vycházím s ním dobře. Určitě ho nepovažuji za rivala,“ povídal dnes dopoledne McDavid před novináři v Air Canada Centre.

Jenže to není zas až tam moc pravda. Oba dva hráči mají společného více než dost.

Od začátku letošní sezony patří mezi lídry svých týmů. Oba jsou to „franchise“ centři. Oba kluby dělaly téměř nemožné, aby měly alespoň šanci vyhrát první volbu v draftové loterii.

Pro Oilers to je sice téměř všední věc vybírat si z prvního místa na draftu. Pro Maple Leafs to tak neplatí. To co se Maple Leafs nepodařilo v roce 2015 si Leafs splnili o rok později.

Connor McDavid se už ve své druhé sezoně stal kapitánem Oilers. V loňské sezoně odehrál kvůli zlomené klíční kosti pouze polovinu sezonu. I tak dokázal posbíral ve 45-ti zápasech 48 bodů. Na Calder trophy mu to sice nestačilo, ale i tak všichni komentátoři očekávají jeho hvězdou kariéru. Dokázat by to měl také v letošní sezoně. Po devíti zápasech patří mezi nejproduktivnější hráče a nejlepší střelce a jeho Edmonton Oilers vede Západní konferenci. Kam až McDavid svůj tým letos dovede?

Auston Matthews prožil fantastický debut a také v dalších zápasech ukázal jak vyspělým hráčem je. Také on se drží se šesti brankami a 10-ti body v popředí tabulek. Jenže Maple Leafs na tom nejsou ani zdaleka tak dobře, jako jejich dnešní soupeř.

Troufám si říct, že Matthews je tak vystaven o něco většímu tlaku médií. Matthews bude v letošní sezoně srovnávaný kde s kým. Už máme za sebou jeho první zápas proti Patriku Lainemu (dvojka letošního draftu za Austonem Matthewsem). Nyní ho čeká zápas s McDavidem.

Ovšem také od McDavida se očekává, že bude zachránce svého týmu a dovede trápící se Oilers až na vrchol.

„Bude to skvělý zápas proti němu. Edmonton má zaděláno na senzační začátek, takže to pro nás bude opět těžký zkouška. Vím, že každý z nás bude hodně hladový po tom, abychom opět vyhráli,“ řekl Matthews před dnešním zápasem.

Ačkoliv oba hráči se na venek tváří, jako by šlo o normální zápas, tak každý z nich bude chtít právě ve vzájemném zápase dovést svůj tým k výhře. Už při zápase Maple Leafs s Winnipegem bylo moc dobře vidět, jak moc chce právě Laine dovést Jets za výhrou v zápase proti Matthewsovi a ve kterém jeho tým prohrával 0-4…

Ještě před několika lety by málokdo čekal takový zájem o zápas Maple Leafs proti Oilers. V obou městech se ale vše s příchodem výjimečného centra změnilo.

„Všichni se budou dívat na tyhle ty dvě děti. O tom není pochyb. Já se budu dívat. To je důvod, proč jsem přiletěl. Jsem nadšený, že ten zápas uvidím,“ řekl dnes ráno Wayne Gretzky.

Je jasné, že nás čeká velký zápas. Scéna je připravená.

One thought on “Poslední dvě jedničky draftu poprvé proti sobě

  1. Ještě jednu věc jsem zapomněl napsat…je to první zápas McDavida v ACC…teda jako hráče 🙂

    Doufám, že mu jeho první zápas „doma v Torontu“ pěkně znepříjemníme.

Napsat komentář