Maple Leafs hrají dnes večer s LA Kings

20161108-previewKings (6-6-0) at Maple Leafs (5-4-3)
Posledních 10: Los Angeles 6-4-0; Toronto 4-4-2

Toronto Maple Leafs přivítají dnes večer na svém ledě Los Angeles Kings. V loňské sezoně vyhrál každý z týmů jeden zápas. Na domácím ledě Maple Leafs porazili svého soupeře 5-0. V zápase, ve kterém vychytal čisté konto Jonathan Bernier stál v brance Los Angeles dnešní dvojka Toronta Jhonas Enroth. Na ledě Los Angeles prohrálo Toronto 1-2.

Maple Leafs

V neděli NHL oznámila, že nebude dodatečně trestat zákrok Nazema Kadriho ze sobotního zápasu s Vancouverem Canucks, který Toronto vyhrálo 6-3. Hit na Daniela Sedina ze třetí třetiny odstartoval vlnu bitek. Rozhodčí rozdělili ve třetí třetině celkem 157 trestných minut.

Pro Toronto byla sobotní výhra už třetí v řadě. Z toho dva zápasy Toronto vyhrálo na domácím ledě, kde si Maple Leafs vylepšili bilanci na 4-1-0.

Posledními výkony si mladý tým Maple Leafs podle kouče Mikea Babcocka zvýšil sebevědomí.

„Je to dobré pro náš tým. Chceme být doma opravdu dobří a zlepšit se v zápasech venku. Myslím, že náš tým hrál v posledním zápase dobře. Moc jsme jim toho nedovolili. Podařilo se nám vyhrát zápas bez toho, aby byl Frederik Andersen první hvězdou zápasu, což je pěkné. Nejsme proti tomu, aby byl Andy první hvězdou zápasu, ale nepotřebujeme to každý večer. Myslím, že to všechno vede k sebedůvěře,“ řekl Mike Babcock.

V posledních dvou zápasech se daří bodově prvnímu útoku Tylera Bozaka. Všichni hráči si připsali čtyři body, Mitch Marner 3+1, Tyler Bozak 2+2 a James van Riemsdyk 0+4.

Po pěti zápasech bodoval také Auston Matthews, který si stejně jako William Nylander připsal jednu asistenci.

Nylander se stal s 12-ti body nejproduktivnějším hráčem týmu a vede také bodování všech nováčků. Matthews zůstává stále se 6 brankami nejlepším střelcem, ale dotáhl se na něj Nazem Kadri. Ten vstřelil v posledních třech zápasech tři branky.

Frederik Andersen má v posledních pěti zápasech bilanci 4-1-0 s úspěšností zásahů 94,4%. Proti LA má Andersen ve své kariéře bilanci 5-0-1, úspěšnost zásahů 93,8% a průměr 2,24 inkasované branky na zápas.

Kings

Los Angeles začalo sezonu třemi porážkami v řadě. Od té doby má ovšem bilanci 6-3. Čtyři ze šesti zápasů vyhrálo Los Angeles v prodloužení. Jeden zápas po samostatných nájezdech. Ve všech třech zápasech, které Los Angeles v posledních devíti zápasech prohrálo nevstřelilo ani jednu branku.

V sobotu LA porazili na domácím ledě Calgary Flames 5-0.

Dnešním zápasem začíná pro Los Angeles pětizápasová série venku. Čtyřikrát nastoupí na ledě kanadského týmu a kouč Darryl Sutter se na zápasy s kanadskými týmy podle svých velmi těší.

„Je pěkné hrát se čtyřmi kanadskými týmy. Všechny tyto týmy mají dobré hráče. V draftu si vybrali šikovné hráče, takže vypadají nebo by měli vypadat jako velmi dobré týmy,“ řekl Sutter.

Kings mají v letošní sezoně potíže se hrou v přesilových hrách. Los Angeles zatím využilo pouze 4 ze 35 přesilovek. V posledních pěti zápasech Kings nevyužili ani jednu ze 14 přesilovek.

Od začátku sezony chybí Kings jednička v brance Jonathan Quick, který v letošní sezoně odehrál pouze jednu třetinu úvodního zápasu proti San Jose Sharks. Se zraněním v dolní části těla je Quick na listině zraněných hráčů a nevrátí se dřív než v lednu.

Quicka zatím výborně zastupuje slovenský veterán Peter Budaj, který má v letošní sezoně bilanci 6-3-0 s průměrem 2,06 inkasované branky na zápas a s úspěšností zásahů 91,2%.

Zápas začíná v 1:30 po půlnoci našeho času.

Napsat komentář