Napraví Leafs propadák z posledního zápasu?

20161111-previewFlyers (6-6-2) at Maple Leafs (5-5-3)
Posledních 10: Philadelphia 5-4-1; Toronto 4-5-1

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer první vzájemný zápas s Philadelphií Flyers v této sezoně. A v den, kdy si svět připomíná hrdinství válečných veteránů v první a ve druhé světové válce se pokusí Toronto Maple Leafs napravit výkon z minulého zápasu s Los Angeles Kings, který Leafs prohráli 0-7.

V loňské sezoně vyhrálo Toronto dva zápasy na ledě Flyers, ale prohrálo na domácím ledě 4-5 v prodloužení.

Maple Leafs

První krok k nápravě posledního výkonu udělal kouč Mike Babcock den po zápase s Kings. Navzdory výpadku elektrické energie v tréninkové hale nechal Babcock bruslit hráče v asi nejnáročnějším tréninku za jeho působení u týmu. Hráče nečekalo žádné sezení u videa s rozborem úterního zápasu. Jen tvrdá práce na ledě během 50-ti minutového tréninku ve vysokém tempu.

„My nehrajeme takto. To je nepřijatelné,“ řekl po tréninku kouč Mike Babcock. „Bylo velmi snadné proti nám hrát. Prohráli jsme příliš mnoho soubojů. Chyběla nám odhodlanost.“

Také podle obránce Jakea Gardinera to byl nejtvrdší trénink v Babcockově éře.

„Myslím si, že si to každý z nás nějakým způsobem uvědomil. Když nebudeme bruslit v zápase, tak budeme bruslit další den,“ řekl Gardiner.

Už v průběhu zápasu s Los Angeles promíchal kouč útočné řady, ale podle dnešního ranního rozbruslení se zdá, že útoky zůstanou ve stejném složení jako v předchozích zápasech. Změní se ovšem složení obrany.

JVR – Bozak – Marner
Leo – Kadri – Brown
Hyman – Matthews – Nylander
Martin – Smith – Soshnikov

Rielly – Polák
Marinčin – Zaitsev
Gardiner – Carrick

Do branky se v dnešním zápase postaví Frederik Andersen. V zítřejším zápase na ledě Pittsburghu by měl tedy chytat Jhonas Enroth.

Flyers

Philadelphia prohrála dva zápasy v řadě. V sobotu Flyers nestačili na Montreal a prohráli na jeho ledě 4-5. V úterý Flyers prohráli s Detroitem Red Wings na svém ledě 2-3 v samostatných nájezdech.

Kouč Dave Hakstol proto v dnešním zápase pozmění složení prvního útoku. Na levé křídlo se posune Brayden Schenn, který v posledních zápasech nastupoval ve třetím útoku. Jeho spoluhráči v prvním útoku budou Claude Giroux a Wayne Simmonds.

Tři hráči Flyers vstřelili po šesti brankách, Wayne Simmonds, Matt Read a český útočník Jakub Voráček. Ten je také společně s Claudem Girouxem nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Oba mají na svém kontě 15 bodů.

První dva zápasy v letošní sezoně odehrál po svém zranění kolene obránce Michael Del Zotto.

Kouč Flyers potvrdil, že se dnes do branky Flyers postaví Steve Mason. Jeho bilance s Maple Leafs je 4-5-2 s průměrem 3,19 inkasované branky na zápas a s úspěšností zásahů 88,7%.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář