Ukončí Matthews v zápase s Nashvillem střelecký půst?

20161115-previewPredators (6-5-3) at Maple Leafs (6-6-3)
Posledních 10: Nashville 5-2-3; Toronto 5-5-1

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer k prvnímu vzájemnému zápase s Nashvillem Predators v této sezoně. V loňské sezoně prohráli Leafs na domácím ledě 2-3 zatímco na ledě v Nashville vyhrálo Toronto 2-1 po samostatných nájezdech.

Maple Leafs

V pátek Toronto porazilo na domácím ledě Philadelphii Flyers 6-3. O den později pak prohrálo na ledě Pittsburghu Penguins 1-4.

Oběma zápasy tak Maple Leafs potvrdili trend v letošní sezoně. Zatímco na domácím ledě mají Leafs solidní bilanci 5-2-0 tak na ledě soupeře to je špatná bilance 1-4-3.

V pátečním zápase s Philadelphií otočilo Toronto nepříznivé skóre čtyřmi brankami ve třetí třetině.

„Myslím si, že to bylo poprvé od té doby, co jsem tady, co jsme takto otočili zápas. To ukazuje, že máme talent a zručnost. Je vidět, že jsme zůstali v klidu, hráli naši hru a ukončili to. V pátek večer se mi náš tým líbil,“ řekl kouč Mike Babcock.

V sobotu proti obhájcům Stanley Cupu to byl jiný příběh. První velmi dobrou třetinu vyhráli Leafs brankou Zacha Hymana 1-0. Penguins ale zápas otočili na svou stranu dvěma brankami ve druhé a dvěma brankami ve třetí třetině.

„U třech branek Penguins jsme mohli odvést lepší práci. Tahle část je zklamání. Nemůžeme hrát tímto způsobem. Vím, že jsme hráli v pátek a rozumím tomu. Ale musíme se spolehnout na náš systém, na schopnost hrát v obraně a čekat na příležitost,“ řekl kouč po sobotním zápase.

Kouč provedl v sobotním zápase několik změn. První zápas odehrál obránce Frank Corrado, vrátil se také obránce Matt Hunwick, který se vyléčil ze svého zranění a poprvé od 25. října nastoupil útočník Peter Holland.

Podle ranního rozbruslení se zdá, že se sestava vrátí v dnešním zápase k předchozímu složení:

Komarov-Kadri-Brown
JVR-Bozak-Marner
Hyman-Matthews-Nylander
Martin-Smith-Soshnikov

Rielly-Zaitsev
Gardiner-Polak
Marincin-Hunwick
Carrick-Corrado

Do branky by se měl postavit opět Frederik Andersen.

Už devět zápasů čeká útočník Auston Matthews na vstřelenou branku. Navzdory tomu, že je s 58 střelami nejčastějším střelcem týmu má na svém kontě stále šest branek. Navíc si v posledních devíti zápasech připsal pouze dvě asistence.

„Je to velmi frustrující,“ řekl Matthews po pondělním tréninku. „Jsem hráčem, který chce střílet branky, takže když se vám nedaří, tak vás to trochu frustruje. Prostě to musím vydržet. Dostávám se hodně do šancí. Chci prostě zůstat pozitivní a hrát stále s radostí.“

Největší talent v sestavě Leafs se stále přizpůsobuje hře v NHL. Kouč Mike Babcock poznamenal dnes ráno, jak se Auston Matthews zlepšuje na vhazování.

V prvních 5-ti zápasech měl Matthews úspěšnost vhazování 43%. V následujících pěti zápasech se zlepšil na 53%. A v posledních pěti zápasech měl už úspěšnost 61%.

„V naší situaci potřebujeme, aby byl dominantní centr pro nás. Myslíme si, že kolem vánoc bude. Myslíme si, že už je velmi dobrým hráčem,“ řekl Mike Babcock.

Predators

Nashville je v posledních zápasech velmi sebejistým týmem po pomalém startu do sezony. V listopadu Predators zatím neprohráli v základní hrací době a ze šesti zápasů čtyřikrát vyhráli (4-0-2). Oba dva zápasy Nashville prohrál 2-3 po samostatných nájezdech. Nejprve s Arizonou Coyotes a hned za dva dny s Carolinou Hurricanes.

Klíčem ke zlepšené hře Predators je produktivní útok. V šesti listopadových zápasech vstřelil Nashville 20 branek. O jednu více než v osmi zápasech v říjnu.

„I když se nám nedařilo střílet branky, tak jsme věděli, že máme hráče schopné střílet branky,“ řekl kouč Peter Laviolette. „Jenom se to zrovna nedařilo. Když se vrátím k dvěma prohrám v samostatných nájezdech tak jsme měli 50 kvalitních šancí ve dvou zápasech jenom se nám nepodařilo vstřelit třetí branku.“

„Když vstřelíte ten třetí nebo čtvrtý gól tak máte šanci, že vyhraje.“

Kouč dnes ráno potvrdil, že jednička v brance Pekka Rinne má zdravotní potíže v dolní části těla. Do branky se tak postaví český brankář Marek Mazanec. Záda mu bude na lavičce krýt Juuse Saros.

Zápas začíná v půl druhé po půlnoci našeho času.

2 thoughts on “Ukončí Matthews v zápase s Nashvillem střelecký půst?

  1. Marner není marnej. Docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, pokud by Babcock prohodil Marnera s Nylanderem. Auston nám trochu tápe, nelepí mu to. Ale je to ještě kluk a nikdo nemůže čekat, že v jeho letech bude na ledě ústřední postavou týmu. Mám trochu obavu, aby ho Toronto samou láskou nezničilo. V tom má Laine výhodu. Hraje bez tlaku se staršími spoluhráči v týmu, který nikoho nezajímá (fanoušci odpustí).

  2. Je to přesně jak říkáš Pavle. Ale Auston má tu výhodu, že na něj (zatím) nikdo netlačí. I když už asi týden média v kanadě řeší jeho sérii.

    Marner jede neskutečně. Včera to byla zase paráda od něj. Komentátoři mluvili o tom, jakou má Marner výhodu v tom, že hraje s veterány jako je Bozak a JVR a taky v tom, že hraje na křídle (to samý Laine).

    Matthews to má ve svým věku o to těžší, že hraje centra a je strašně těžký se na centru prosadit. Sám říkal, že cítí, že jeho hra bez puku (defenzivně) je lepší než hra s pukem.

Napsat komentář