Jak Toronto zasáhne rozšiřující draft?

expansion-draft-2017-leafs-protected-listOrganizace v Las Vegas dnes večer odhalí název a logo nového týmu NHL. K tomu, aby nový tým v Las Vegas mohl zaplnit svou sestavu hráči je nutné, aby mu ostatní klubu nabídli své hráče podle pravidel daných NHL.

Každý z 30-ti týmů NHL ztratí přesně jednoho hráče. Do 17. června 2017 musí každý tým nahlásit seznam chráněných hráčů. Do 20. června 2017 pak musí tým Las Vegas předložit lize svůj výběr a 21. června bude výběr Las Vegas v rozšiřujícím draftu zveřejněn.

Týmy se mohou rozhodnout o tom, jestli budou chránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře nebo osm hráčů v poli a jednoho brankáře. Druhá možnost je výhodná pro týmy s mnoho talentovanými obránci.

V rozšiřujícím draftu nemůže tým ztratit hráče, který má za sebou jednu nebo dvě sezony v NHL.

Experti stanice TSN se pokusili sestavit seznamy hráčů, které si budou chránit kanadské klubu a které hráče kanadské kluby nabídnou Las Vegas k výběru.

Pojďme si seznam Maple Leafs trochu blíže rozklíčovat.

Na začátek si můžou fanoušci Maple Leafs velmi oddychnout vzhledem k tomu, že se rozšiřující draft netýká prakticky žádného z mladých hráčů Toronta. Týmy musí nabídnout alespoň dva útočníky, jednoho obránce a jednoho brankáře.

Stanice TSN se v případě Toronta rozhodla využít vzorec 7-3-1 a podle ní by Leafs měli chránit:

 • útočníci – Tyler Bozak, Connor Brown, Nazem Kadri, Leo Komarov, Brendan Leipsic, Matt Martin, James van Riemsdyk
 • obránci – Connor Carrick, Jake Gardiner, Morgan Rielly
 • brankáři – Frederik Andersen

Vzhledem k tomu, že týmy nemůžou nabízet hráče s No-Movement klauzulí ve smlouvě, tak seznam hráčů, které mohou Maple Leafs nabídnout se velmi zužuje:

 • útočníci – Peter Holland, Brooks Laich, Josh Leivo, Kerby Rychel
 • obránci – Frank Corrado, Matt Hunwick, Roman Polák, Martin Marinčin
 • brankáři – Antoine Bibeau, Garret Sparks

Mezi potenciální cíle Las Vegas v sestavě Maple Leafs tak patří útočník Josh Leivo (případně Peter Holland) a obránci Martin Marinčin s Frankem Corradem.

Peter Holland by mohl být kvalitním třetím centrem pro nový tým v Las Vegas. Ve své kariéře odehrál více než 200 zápasů NHL. Jenže Holland nemá v Torontu příliš prostoru vzhledem k tomu, že sestava Maple Leafs je nabitá mladými hráči a je tedy prakticky odkázaný na sedačku v hledišti.

Také Josh Leivo je zajímavým jménem pro rozšiřující draft. V AHL dokazuje jak kvalitním útočníkem a střelcem je, ale nedaří se mu dostat se do sestavy Maple Leafs. Narozdíl od Hollanda má Leivo poměrně slušnou smlouvu (612 tisíc dolarů) ještě na příští sezonu.

Peter Holland se stane po letošní sezoně chráněným volným hráčem.

Nejvíce atraktivním obráncem v sestavě Leafs je Martin Marinčin případně Frank Corrado. Dá se totiž čekat, že si Las Vegas v sestavě Maple Leafs nevyberou Matta Hunwicka nebo Romana Poláka. Oba dva mají již více než 30 let a po letošní sezoně se stanou nechránění volní hráči.

Naopak Marinčin je ve 24 letech prakticky na začátku svých nejlepších let a v sestavě Toronta se ukazuje být docela spolehlivým hráčem v druhé obranné dvojici.

Las Vegas se jistě zaměří na získání obránce vyššího kalibru než je Marinčin, ale až přijde čas vybrat si hráče Toronta tak jméno Martina Marinčina bude jedno z těch, které přichází v úvahu.

Je zřejmě, že rozšiřující draft by neměl Toronto Maple Leafs příští rok v červnu příliš bolet a klub se bude soustředit pravděpodobně více na vstupní draft než na vyzobávání Las Vegas.

11 thoughts on “Jak Toronto zasáhne rozšiřující draft?

 1. Ono tam je dalších několik podmínek.

  Třeba,že hráš musí mít smlouvu na další sezonu (nesplňují — Polák,Hunwick,Holland,Laich)

  Musí mít odehráno „x“ zápasů v poslední sezoně,nebo „xy“ zápasů v posledních dvou (nesplňuje Bibeau,jestli splňují Sparks a Rychel nevím,ale snad vědí u TSN,když to tak prezentují.)

  Hráči co mají NTC, NMC musí být pokryti,pokud nedají souhlas s uvolněním pro draft. (Lupul)
  tady je tedy nějaká vyjímka,pokud není a nebude hráč schopen hry ,tak je z toho vyjmut-a u Lupula podle mne dost tlačíme na důchod.
  bude to sranda,už se těším.
  M..

 2. Tak Rychel by musel letos odehrát 38 zápasů,aby mohl být nabízen.Takže taky mimo.
  M

 3. Ta podmínka o nabízení není o tom, že by si LV nemohlo vybrat hráče, který toho odehrál v NHL málo, ale o tom, aby nějaký tým nenabídl pouze farmáře. Podle podmínek musíme nabídnout 2 útočníky a 1 obránce, kteří mají smlouvu na sezonu 2017/2018 a zároveň odehráli letos 40 zápasů nebo letos a loni 70 zápasů. Tuto podmínku splňují Marinčin a možná i Matt Martin (přijde mi divné, že bychom museli chránit Martina, s jeho platem o něj LV zájem mít nebudou), jinak asi bude nutné podepsat Hollanda. U brankáře stačí aby byl buď RFA nebo měl smlouvu na sezonu 2017/18, což Bibeau a Sparks splňují.
  Nutnost chránit je pouze hráče s NMC klauzulí, kterou má pouze Horton, ale ten je kvůli zranění mimo hru. Hráče s NTC (Lupul, van Riemsdyk, Bozak) nutnost chránit není.
  Jinak bych se nedivil, kdyby se Lou snažil přivést z nějakého týmu pod cenou jednoho TOP beka a klidně i útočníka. Carricka bych určitě za beka typu Shattenkirk, Fowler, Myers/Trouba klidně v seznamu vyměnil, stejně tak i zmiňovaného Matta Martina.

 4. koukal jsem no. Ještě článek upravím, abych tady nepsal kraviny

 5. Ono je to dost složitý a podmínek je víc.
  Před začátkem sezony jsem se v tom dost hrabal,tak to zkusím zase někde najít a pošlu Ti mail,ale až ve čtvrtek,teď na to nemám moc čas.
  M.

 6. ok, díky. Já právě vycházel z článku na tsn a doplnil o „moje domněnky“ 🙂

 7. Ať už Vegas Golden Knights bude nakonec vypadat jakkoliv, tak pevně věřím tomu, že ti hráči tam budou chtít jít hrát. Aspoň většina. Pro ně to bude takový malý jackpot. A já osobně bych raději šel do Vegas než do Edmontonu, Montrealu nebo Ottawy.

 8. No najít na tomto webu někoho kdo by chtěl do Montrealu je jako vyhrát první ve sportce 🙂

 9. Lukáši taky díky.
  O tom pokrytí NTC se nějak dohadovali od začátku a už jsem nezachytil výsledek.To,že je nemusí pokrývat je pro stávající týmy o hodně výhodnější.
  Jediný „neobchodovatelný“ útočník je asi opravdu Martin,tak možná,že zkusí ho nechat volného,jak píše Lukáš,ty peníze jsou velké.I tak nám,ale pořád chybí jeden útočník co splňije ty podmínky,Proto jsem se před sezonou divil,že Hollanda podepsali jen na rok.
  O golmany si myslím,že nepřijdeme,těch je k mání dost a kvalitnějších.

  Carricka bych u nás nechal,myslím,že tu druhou lajnu hrát bude moct a první doufám dlouho zůstane 44-22.
  M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *