Jiskřivá odveta s Canucks. Leafs hrají ve Vancouveru

20161203-previewMaple Leafs (10-9-4) at Canucks (10-12-2)
Posledních 10: Toronto 5-4-1; Vancouver 5-4-1

Toronto Maple Leafs hraje dnes večer druhý vzájemný zápas s Vancouverem Canucks v této sezoně. Ve velmi vypjatém zápase vyhrálo Toronto 5. listopadu na domácím ledě 6-3. V zápase, ve kterém rozhodčí rozdali celkem 171 trestných minut si připsal tři asistence James van Riemsdyk a tři body za dvě branky a jednu asistenci zaznamenal Tyler Bozak.

Po zápase se ale nejvíc mluvilo o zákroku Nazema Kadriho proti útočníkovi Canucks Danielovi Sedinovi po kterém se strhla první větší mela v zápase. Nervózní Canucks koncovku zápasu nezvládli. Útočník Alex Burrows píchl čepelí své hole Riellyho do hrudníku a Derek Dorsett spustil rvačku s Leo Komarovem. Navíc hned po vhazování vyprovokoval Burrows další bitku s Riellym.

Vše vrcholilo rvačkou všech hráčů na ledě včetně obou gólmanů pět minut před koncem třetí třetiny. Aby toho nebylo málo, tak obránce Canucks Erik Gudbranson po zápase křičel na útočníka Toronta Matta Martina že zemře.

Je jasné, že dnešní zápas obou rivalů v rámci Hockey Night In Canada poutá ještě větší pozornost (nejenom fanoušků) než obvykle. Zápas bude pečlivě sledovat také činovníci NHL. Na zápas přicestoval také Stephane Quintal, senior viceprezident NHL pro bezpečnost hráčů. A to není zrovna obvyklé.

Samotní hráči obou klubů ovšem v předchozích dnech potvrdili, že se soustředí především na zápas. Ve hře jsou důležité dva body, které nechce ani jeden z týmů ztratit. Navíc v sestavě Canucks bude chybět jak Jannik Hansen tak také Derek Dorsett.

Maple Leafs

Pro Toronto bude dnešní zápas spíš než odvetou za minulý zápas s Vancouverem pokusem napravit zápas na ledě Calgary Flames.

Maple Leafs začali v úterý třízápasovou pouť po západní Kanadě výhrou 4-2 na ledě Edmontonu Oilers. Ve středu ale přišla studená sprcha na ledě Calgary. Dvě branky v úvodní minutě nejsou opravdu povedeným začátkem zápasu a Maple Leafs nakonec prohráli 0-3.

Podle svých slov se hráči Toronta soustředí spíše na to, jak získat dva body než na emoce z prvního zápasu s Canucks v letošní sezoně.

„Jsem si jistý, že byl po minulém zápase naštvaný. Nevím no. Měl nějaké poznámky. Vy (reportéři) jste to určitě slyšeli. Já ne. Je to tak, jak to je. Nechci se dostávat do nějakých detailů kolem toho,“ říkal v pátek reportérům útočník Matt Martin.

Nazem Kadri tento týden řekl, že ve Vancouveru čeká nepřátelské prostředí, ale věří také, že budou převládat chladné hlavy.

„Nechci se k tomu příliš vracet. Snažil jsem se jenom hrát na něj tvrdě a dokončit svůj hit. Jsem rád, že liga to viděla stejně. V žádném případě nechci vidět nikoho zraněného. Vím, že je pro jejich tým velmi důležitým hráčem a že je v lize opravdu dlouho. Velmi ho respektuji,“ řekl Kadri.

„Samozřejmě jsem vždy připraven, ale nebudu tam sám. Mám tam spoluhráče, kteří mi pomůžou a ochrání mě. Budeme v tom společně. Dva body jsou v této lize mnohem důležitější než nějaká odplata a oba týmy si toho jsou vědomy,“ dodal Kadri.

Kouč Mike Babcock si myslí, že se oba týmy budou chtít vyvarovat zbytečných trestů.

„Nevím, co čekáte. Co se stalo, to se stalo. Oba týmy budou chtít vyhrát a ani jeden tým nemůže být hloupý co se týče disciplíny kvůli přesilovým hrám,“ řekl Babcock.

Páteční trénink vynechal kvůli nachlazení brankář Frederik Andersen, ale kouč s ním v zápase počítá.

„Necítil se dobře, takže zůstal na hotelu,“ potvrdil Mike Babcock.

V listopadu se nová jednička Maple Leafs dostala do opravdu dobré formy. Ve 12-ti zápasech Andersen zaznamenal bilanci 8-4-0 a úspěšnost zásahů 93,1%. V 11-ti zápasech proti Canucks v kariéře má Andersen bilanci 7-1-3 s úspěšností 94,8% a průměrem 1,33 inkasované branky na zápas.

Do obrany by se mohl pod slov kouče vrátit Martin Marinčin, který pravděpodobně nahradí Connora Carricka. Naopak určitě nenastoupí Frank Corrado.

Sestava bude zřetelnější až po ranním rozbruslení, které Toronto čeká až někdy kolem 20. hodiny našeho času.

Leafs vyhráli pět z posledních šesti vzájemných zápasů.

Canucks

Vancouver zakončil listopad bilancí 3-1-0, ale ve čtvrtek prohrál na domácím ledě 1-3 s Anaheimem Ducks.

Také Canucks před dnešním zápasem mírní emoce. Obránce Erik Gudbranson popsal své poznámky po minulém zápase jako záchvat vzteku.

„Jestli jsem to tak myslel? Ne. To je upřímná pravda. Nebudu toho kluka zabíjet. Byl jsem v ten moment frustrovaný. Bohužel, nečekal jsem takovou reakci veřejnosti,“ řekl Gudbranson v pátek.

Podle jeho slov bude nejlepší odplatou získat dva body.

To ale nebude tak jednoduché v hale, kde bude plno fanoušků Maple Leafs navzdory tomu, že se hraje ve Vancouveru. Jak už bylo vidět v zápasech v Edmontonu a v Calgary tak Maple Leafs mají tradičně na západě Kanady obrovskou podporu fanoušků a velkou základnu Leafs Nation.

Fanoušci v celém městě a v hale budou v sobotu natěšení na zápas a Gudbranson zdůrazňuje, že se Canucks nesmějí nechat strhnout emocemi.

„Je důležité, abychom zůstali soustředěni a v klidu se připravili na zápasy, jako je tento. Jedna věc je se na to připravit. Ale když tam půjdeme všichni nahecovaní, tak to je moment, kdy se nám rozpadne celý systém začneme dělat chyby,“ dodal Gudbranson.

V sestavě Canucks chybí několik veteránů.

Obránce Christopher Tanev chybí od začátku listopadu kvůli zranění v dolní části těla. Útočník Jannik Hansen si v minulém vzájemném zápase s Torontem zlomil žebro. Útočník Derek Dorsett chybí kvůli potížím s ramenem od půlky listopadu a není známo, jak je jeho zranění vážné a jak dlouho bude chybět. Jako poslední se zranil minulý týden v sobotu obránce Alexander Edler, který si zlomil prst a bude chybět nejméně čtyři týdny.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

3 thoughts on “Jiskřivá odveta s Canucks. Leafs hrají ve Vancouveru

 1. Takže Leafs zrušili ranní rozbruslení, protože zápas začíná ve 4 odpoledne lokálního času. A zároveň povolali z AHL brankáře Antoine Bibeaua….trošku mě to znervózňuje v otázce co je Andersenovi. Snad bude OK.

 2. Ke zdůvodnění odeslání Enrotha přes waiver na farmu – z 53 brankářů, kteří odehráli alespoň 210 minut ve hře 5v5 byl s procentuální úspěšností zásahů 85,34% poslední (dead last). To si myslím, že je jako důvod postačující.

 3. Já s tímto názorem naprosto nesouhlasím.
  Ty 4 zápasy ve kterých byl jako starter,byly všechny Back-to-Back,ve kterých jsme odvedli strašné výkony jako tým,což dává hodně,hodně zkreslený pohled na statistiky.
  Pochopil bych kdyby se všechny odehrávaly jako ten v CGY,kdy asi neměl čisté svědomí v první minutě,ale jinak je to jen klasické zametení s hráčem NHL ,na jehož místo čeká jiný a odůvodňovat to statistikama je jen alibismus.

  Ramo stejně nedostane větší šanci se ukázat,navíc je o dva roky starší a jestli je lepší nevím,nevím..
  Uvidíme co se bude dít .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *