Leafs vyhráli arbitráž s Cowenem

Komentátor stanice Sportsnet Elliotte Friedman dnes na svém twitteru uvedl, že Maple Leafs vyhráli arbitrážní soud s obráncem Jaredem Cowenem o jeho předčasném vyplacení ze smlouvy.

Maple Leafs zapsali Jareda Cowena 15. června na bezpodmínečnou listinu volných hráčů s úmyslem vykoupit poslední rok jeho smlouvy. Cowen následující den sice prošel listinou volných hráčů jenže nejasnosti kolem jeho zdravotního stavu vykoupení jeho smlouvy zkomplikovali. Bývalý hráč Ottawy Senators totiž zápasil s vleklými následky operace kyčlí z roku 2012. A zraněný hráč nemůže být vykoupený ze své smlouvy.

Jenže arbitr v podstatě rozhodl, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by byl Cowen nezdravý v momentě, kdy ho Toronto vyplatilo.

Tohle rozhodnutí je pro Maple Leafs velmi dobrou zprávou. Klub získal nejenom prostor pod platovým stropem ale také další místo v limitu 50 podepsaných hráčů. V současné době mají Maple Leafs podepsanou smlouvu se 48 hráči.

Cowenova smlouva navíc dovolí Maple Leafs v případě jejího vykoupení ušetřit v platovém stropě pro letošní sezonu částku 650 tisíc dolarů. Jinými slovy Maple Leafs tedy nejsou v letošní sezoně Cowenovou smlouvou ve svém platovém stropu vůbec zatíženi.

V letošní sezoně a také v příští sezoně sice Cowen dostane od Maple Leafs částku 750 tisíc dolarů, ale to je přece jenom výrazně méně, než kdyby museli Maple Leafs vyplatit celý jeho plný plat 4,5 milionů dolarů v případě, že by klub arbitráž prohrál a smlouva by tak nemohla být vykoupena.

Dodejme jen, že vše nakonec skončilo přesně tak, jak GM Maple Leafs Lou Lamoriello už dopředu říkal. Jared Cowen v žádném zápase za Toronto Maple Leafs nenastoupil.

Napsat komentář