Leafs vyměnili Hollanda do Arizony

Jinak to dopadnout ani nemohlo.

Toronto Maple Leafs dnes vyměnili útočníka Petera Hollanda do Arizony Coyotes. Stalo se tak necelé dva týdny po tom, co málo využívaný centr neodcestoval s Maple Leafs k zápasům v západní Kanadě.

Holland nebyl spokojený se svou rolí v týmu. V letošní sezoně odehrál pouze 8 zápasů a jeho agent Joe Resnick na konci listopadu jednal o jeho budoucnosti s Generálním manažerem Lou Lamoriellem. Ten řekl, že se pokusí pro Hollanda najít nový tým a vyměnit ho. Bylo zároveň rozhodnuto, že pětadvacetiletý útočník neodcestuje s týmem k posledním zápasům venku. Od té doby se Holland k týmu nepřipojil.

Výměnou z Arizony získají Maple Leafs pravděpodobně podmíněnou volbu v šestém kole draftu 2018.

Maple Leafs získali Hollanda výměnou z Anaheimu Ducks v listopadu 2013. Pro rodáka z Toronta to byl splněný sen. V loňské sezoně prožil nejlepší ročník své kariéry. V 65-ti zápasech si připsal 27 bodů za devět branek a 18 asistencí. Celkem v dresu Toronta odehrál 174 zápasů, ve kterých zaznamenal 63 bodů za 25 branek a 38 asistencí.

Po loňské sezoně podepsal s Maple Leafs jako chráněný volný hráč novou roční smlouvu na 1,3 milionů dolarů.

2 thoughts on “Leafs vyměnili Hollanda do Arizony

  1. Asi jsme ho loni podepisovali jako nějakou pojistku,kdyby to mladí nezvládli,jinak tomu moc nerozumím,je jasné že současném kádru místo nemůže získat.
    Uvidíme jak si povede jinde,osobně mi nevadil a tu 3 lajnu klidně podle mě hrát může.
    M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *