Sladký domov. Matthews se chystá na první zápas doma

Dnes večer: Maple Leafs (13-12-7) proti Coyotes (11-17-5)
Posledních 10 zápasů: Toronto 3-4-3; Arizona 3-6-1

Toronto Maple Leafs přijíždí do Glendale blízko Phoenixu ke druhému vzájemnému zápase s Arizonou Coyotes v této sezoně. Celé okolí čeká na tento zápas. V dresu Maple Leafs se totiž místním fanouškům představí poprvé v NHL zdejší legenda Auston Matthews.

Matthews svým vstupem do NHL doslova pobláznil všechny fanoušky v Arizoně. V lokalitě je 11 ledových ploch. Všechny jsou otevřené 365 dní v roce a všechny mají naplněné otevírací hodiny až do poslední minuty. Tak moc Auston Matthews zvýšil zájem o hokej v Arizoně.

„Těším se na to. Je vždy zábava hrát proti týmu z vašeho města, kterému jste fandil a sledoval hráče jako je Shane Doan, když jsem vyrůstal. Bude výjimečné proti němu dnes hrát,“ řekl Matthews.

Maple Leafs

Pro Toronto je dnešní zápas posledním před čtyřdenní vánoční přestávkou. Ve včerejším zápase si Leafs spravili chuť po smolné prohře s Coloradem zkraje prosince a vyhráli na ledě Avalanche 6-0.

V zápase s Avalanche vstřelil Matthews svou 16. branku v letošní sezoně. S 25-ti body je společně s Mitchem Marnerem nejproduktivnějším hráčem Leafs. V posledních 13-ti zápasech vstřelil Matthews 10 branek. Je jasné, že Matthewse bude dnes večer sledovat celá Arizona. Stejně tak jako celé Toronto.

Své první čisté konto v dresu Maple Leafs zaznamenal Frederik Andersen, ale zatím není jisté, jestli se Andersen postaví do branky také v dnešním zápase.

Na dnešním dobrovolném ranním rozbruslení byla trojice Frank Corrado, Josh Leivo a brankář Antoine Bibeau.

Coyotes

Arizona patří v současné době společně s Coloradem k nejhorším týmům v lize a v celkové tabulce jim patří poslední dvě místa.

Po dvou výhrách v Detroitu a v Toronto prohráli Coyotes následující tři zápasy v řadě. Ve 12-ti prosincových zápasech Arizona devětkrát prohrála a zaznamenala bilanci 3-7-2.

Do branky Coyotes se postaví pravděpodobně jednička Mike Smith. Na marodce zůstávají útočníci Max Domi a Brad Richardson.

Zápas začíná ve tři hodiny ráno.

Napsat komentář