Zápas NHL Centennial Classic je tu. Leafs hrají s Red Wings pod otevřeným nebem

Dnes večer: Red Wings (16-16-4) proti Maple Leafs (16-12-7)
Posledních 10 zápasů: Detroit 4-5-1; Toronto 6-2-2

Po dvouzápasovém tripu na slunné Floridě se Maple Leafs vrací zpět do slunného, ale mrazivého Toronta. Dnes večer Maple Leafs nastoupí v rámci oslav stoletého výročí založení klubu proti Detroitu Red Wings pod otevřeným nebem na stadionu BMO Field.

V letošní sezoně se oba týmy ještě nepotkali. Ovšem ve stoleté historii patří Detroit Red Wings k nejčastějším soupeřům Maple Leafs. Oba klubu spolu sehrály 657 vzájemných zápasů v základní části. Dalších 117 zápasů v playoff a jeden pod otevřeným nebem.

Prvního ledna 2014 vyhrálo Toronto před 105 tisíci diváky na na Michigan Stadium 3-2 po samostatných nájezdech.

Maple Leafs

Dnešní zápas nebude pro Maple Leafs pouze oslavou stoletého výročí.

Kalendářní rok 2016 zakončilo Toronto čtyřmi výhrami v řadě (všechny na ledě soupeře) a pěti výhrami z posledních šesti zápasů. Maple Leafs se tak vracejí zpět do bojů o místa v playoff.

Nový rok 2017 by tak Maple Leafs rádi začali výhrou, která by Toronto krátce před polovinou základní části posunula zase o něco blíž k pozicím v playoff.

„Jsme přímo v boji o playoff. Věříme v tenhle tým. Máme hodně sebedůvěry, takže chceme pokračovat ve sbírání výher. Každý zápas, který nyní hrajeme je velmi důležitý,“ říkal po zápase s Tampou Bay obránce Morgan Rielly.

Sedm z následujících 12-ti zápasů odehrají Maple Leafs na ledě soupeře. Po trápení v zápasech venku zkraje sezony Maple Leafs nyní vyhráli pět posledních zápasů venku v řadě.

Hráči Toronta si vyzkoušeli ledovou plochu na otevřeném stadionu BMO Field (který NHL kvůli sponzorským smlouvám přejmenovala na Exhibition Stadium) už v předchozích dnech.

This slideshow requires JavaScript.

A po tréninku se hráči setkali s několika legendami Maple Leafs.

„Sedím vedle Wendela Clarka. Jsou to hráči, kteří pro nás vydláždili cestu. Tato organizace má obrovskou historii a hodně z toho mají na svědomí hráči v této šatně. Je pro mě výjimečné být tady s nimi. Slyšet některé jejich příběhy a získat představu o tom, jak velká to je čest nosit dres s listem na prsou,“ povídal Matthews po tréninku.

Legendy obou týmů pak včera odehráli na BMO Field zápas legend, který Detroit vyhrál 4-3.

Red Wings

Detroitu se v letošní sezoně zatím nedaří tak, jak je klub v posledních letech zvyklý. Red Wings patří s 36 body 14. místo ve Východní konferenci a vypadá to, že Detroit po 25-ti letech poprvé nepostoupí do playoff.

Na Maple Leafs ztrácí Detroit tři body s jedním odehraným zápasem navíc.

Po čtvrteční výhře 3-2 v prodloužení nad Ottawou Senators ovšem Red Wings zakončili rok 2016 pozitivně.

Detroit v letošní sezoně trápí hra brankařů. Český gólman Petr Mrázek není v dobré formě a jedničku Jimmyho Howarda trápí zranění.

V dnešním zápase tak před Mrázkem dostane pravděpodobně přednost nováček Jared Coreau. Red Wings vyhráli dva ze tří zápasů s Coreauem v brance.

Čtvrteční zápas vynechal útočník Riley Sheahan, který v pátek už ale trénoval a o jeho startu se rozhodne těsně před zápasem.

Úvodní vhazování zápasu Centennial Classic bylo naplánováno na 21 hodin našeho času, ale po posledních zprávách bylo odloženo na 21:53.

Napsat komentář