Leafs hrají na ledě Rangers

Dnes večer: Maple Leafs (18-13-8) proti Rangers (28-13-1)
Posledních 10 zápasů: Toronto 7-2-1; New York 7-3-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer první vzájemný zápas s New Yorkem Rangers v letošní sezoně. Pro oba týmy to bude první zápas po povinné týdenní přestávce.

Maple Leafs

Toronto prohrálo minulý týden dva ze tří zápasů. Nejprve na ledě Washingtonu Capitals 5-6 v prodloužení. Následovala páteční výhra 4-2 v New Jersey. V sobotu pak Leafs prohráli doma s 3-5 s Montrealem Canadiens.

Přesto jsou Leafs téměř v polovině sezony stále v boji o playoff.

Během volných pěti dnů nesměli hráči Toronta nařízením NHL trénovat. Hráči se tedy vydali často do teplých krajin, kde u moře společně bavili několika volnými dny.

K zápasu s Rangers se Leafs vydali už ve čtvrtek a odpoledne tým trénoval na tréninkové ploše v hale Prudential Center, ve které hrají své zápasy místní New Jersey Devils, rivalové Rangers. Velmi pikantní příprava před zápasem s Rangers.

Na ledě se představil poprvé s novými spoluhráči také brankář Curtis McElhinney, kterého si Leafs ve volných dnech stáhli z waiver listu Columbusu Blue Jackets.

V dnešním zápase s Rangers nastoupí ovšem Frederik Andersen. McElhinneyho čeká debut v dresu Maple Leafs v sobotu na ledě Ottawy Senators.

Kouč Mike Babcock řekl, že Maple Leafs potřebují nutně bodovat ve zbývajících devíti dvojzápasech, které Maple Leafs v letošní sezoně ještě čekají a věří, že nová dvojka týmu v tomto ohledu pomůže.

„Je to velmi vzrušující. Je to velký hokejový trh. Je to jiné než Columbus, ale těším se na to,“ řekl McElhinney o svém příchodu do Toronta.

Na ledě se objevil také obránce Martin Marinčin, pro kterého to byl první trénink od svého zranění 10. prosince v zápase na ledě Bostonu. Marinčin ovšem nosil červený dres a nebyl mu tak dovolený fyzický kontakt během tréninku.

Do tréninku se zapojil také Nikita Soshnikov, který vynechal zápas s Montrealem a dnes večer by se měl vrátit do sestavy.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs:
Hyman – Matthews – Brown
JVR – Bozak – Marner
Komarov – Kadri – Nylander
Martin – Gauthier – Soshnikov

Reilly – Zaitsev
Gardiner – Carrick
Hunwick – Polák

Maple Leafs jsou v letošní sezoně nejlepším týmem ve hře v přesilových hrách (úspěšnost 29%) a v oslabení (91,2%) na ledě soupeře.

Rangers

Také New York Rangers měli v posledních pěti dnech nařízené volno. Nový kalendářní rok 2017 Rangers začali prohrou 1-4 na domácím ledě s Buffalem Rangers. Následující dva zápasy Rangers vyhráli. Nejprve na ledě Philadelphie Flyers 5-2 a minulou sobotu na ledě Columbusu Blue Jackets 5-4. Právě v tomhle zápase chytal naposledy brankář McElhinney v dresu Columbusu.

Rangers patří v letošní sezoně s průměrem 3,48 vstřelené branky k nejofenzivnějším týmům ligy a dnes večer se síla Rangers v útoku ještě znásobí. Do sestavy se po osmizápasové pauze zapříčiněné zraněnými třísly vrátí Rick Nash.

V posledních dvou zápasech ovšem chyběl obránce Marc Staal a Rangers ve čtvrtek potvrdili, že důvodem jsou příznaky otřesu mozku.

Do branky Rangers se postaví dnes večer veterán Henrik Lundqvist, který se ovšem v letošní sezoně o brankoviště dělí s náhradníkem Antti Raantou mnohem více než v předešlých letech.

Lundqvist řekl, že v doby, kdy v Rangers působil útočník Michael Nylander hrával na ulici hokej se dvěma jeho syny, Williamem a Alexem. Podle svých slov se nyní cítí opravdu starý.

Úvodní vhazování v 1 hodinu ráno našeho času.

Kdo se těší po týdnu volna na první zápas Maple Leafs? GO LEAFS GO

Napsat komentář