Leafs se vrací na domácí led. Hrají s Buffalem

Dnes večer: Sabres (17-17-9) proti Maple Leafs (20-13-8)
Posledních 10 zápasů: Buffalo 5-4-1; Toronto 8-1-1

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer druhý vzájemný zápas s Buffalem Sabres v letošní sezoně. Na začátku listopadu vyhrálo Toronto na ledě Buffala po dvou brankách Mitche Marnera 2-1.Brankář Frederik Andersen v tomto zápasech pochytal 42 ze 43 střel Sabres.

Maple Leafs

Toronto Maple Leafs začínají zápasem s Buffalem druhou polovinu základní části. V polovině sezóny se Maple Leafs drží na hraně postupu do playoff. Po 41-ti zápasech mají bilanci 20-13-8 a se 48 body jim patří třetí místo v Atlantické divizi.

V sobotním zápase Maple Leafs vyhráli na ledě divizního rivala Ottawy Senators 4-2 a připsali si tak druhou výhru venku v řadě. Den předtím Toronto vyhrálo na ledě NY Rangers také 4-2.

Do branky se vrátí pravděpodobně Frederik Andersen, který v sobotním zápase odpočíval na střídačce.

Také zbytek sestavy zůstane obvyklý z předchozích zápasů.

Sabres

Buffalo je pro Maple Leafs vždy nepříjemný soupeř, 11 z 18-ti posledních vzájemných zápasů skončilo rozdílem jediné branky.

Nyní se zdá, že mladíci v dresu Toronta se stanou rozdílovým faktorem v bilanci vzájemných zápasů. Dokázal to už minulý zápas, ve kterém o výhře Maple Leafs rozhodl dvěma brankami Mitch Marner.

Také Buffalo se může spolehnout na své mladé naděje. V  pondělním zápase s Dallasem vstřelil dvě branky útočník Jack Eichel, který má na svém kontě v posledních 22 zápasech 10 branek.

Sabres nakonec porazili Dallas 4-1.

Od začátku ledna mají Sabres solidní bilanci 4-2-1. Přesto jsou Sabres s pětibodovou ztrátou na Toronto poslední v Atlantické divizi.

Do branky Buffala se postaví Robin Lehner, pro kterého to bude druhý zápas ve dvou dnech.

Úvodní vhazování v 1:30 našeho času.

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Leafs se vrací na domácí led. Hrají s Buffalem

  1. Sakryš, Morgan zraněný. =/ Takže se Corrado konečně dočká své šance. To jsem zvědav, jak se ji chytí, když si tak stěžoval na sezení na tribuně..

  2. Snad to nebude moc vážné. Podle informací by to nemělo být to koleno, se kterým měl problémy v juniorech a měl by být mimo hru jen pár dní. Doufám, že tomu tak bude.

Napsat komentář