Zranění Riellyho není vážné, chybět bude několik dní

Úterní zápas s Buffalem Sabres nedohrál nejlepší obránce Toronta Morgan Rielly. Zkraje první třetiny upadl po souboji s útočníkem Williamem Carrierem na led a narazil do mantinelu. Na televizních záběrech vypadal Riellyho pád opravdu ošklivě a obránce Toronta se při pádu poranil v dolní části těla.

Nestává se často, aby se zraněný hráč následující den setkal s médii, ale Morgan Rielly ve středu opravdu navštílil kabinu Maple Leafs v tréninkovém centru a mohl tak reportéry informovat o svém stavu.

„Myslím si, že víme velmi dobře o co jde. Nyní to vypadá na pár dní, to je dobrá zpráva. Kdykoliv takhle nepříjemně upadnete tak opravdu nevím, co se stalo a dostanete trochu obavy. Přesně tak, jak to vypadalo na záběrech jsem to také pocítil. Jsem rád, že tady mohu chodit kolem a všechno. Cítím se lépe než včera a to je nejdůležitější,“ povídal Rielly po středečním tréninku Maple Leafs reportérům.

Po svém pádu Rielly odkulhal do šatny, ale za několik málo minut se pokusil vrátit do zápasu. Během přezkoumávání brankové situace Buffala si na ledě vyzkoušel několik obloučků a zdálo se, že se cítí dobře, dokud zápas opět nezačal.

„Opravdu nikdy nevíte jak to vypadá, dokud nezačnete bruslit. Začnete bruslit plnou rychlostí a určité věci nejdou tak, jak by měly. Říkali jsme si to a myslím si, že se lékaři rozhodli správně,“ popisoval Rielly rozhodnutí odstoupit ze zápasu.

Se zraněným kolenem má Rielly bohaté zkušenosti. V sezoně 2011-12 odehrál kvůli natrženému vnitřnímu vazu v pravém koleni v dresu Moose Jaw Warriors pouze 18 zápasů. Tentokrát ale obránce Toronta ihned věděl, že to nebude tak vážné. Komentátor stanice TSN Darren Dreger řekl, že by se zranění mohlo týkat kotníku, ale stále se neví, jak vážné to je.

Po Riellyho odchodu odehrál v zápase s Buffalem obránce Jake Gardiner téměř 30 minut, nejvíce ve své kariéře. Právě on nastoupí v dalších zápasech místo Riellyho v první obraně společně s Nikitou Zaitsevem.

Uvolněné místo v sestavě zaplní obránce Frank Corrado, který nastoupí ve druhé obraně s Connorem Carrickem. Corrado strávil po novém roce 14 dní v AHL, kde nastoupil v sedmi zápasech Toronta Marlies.

„Morgan je důležitou částí našeho týmu a nikdy nechcete vidět, jak se někdo zraní. Nicméně je to pro mě příležitost. Jsem hokejista, takže je pěkné, že nastoupím,“ řekl Corrado ve středu. „Když nehrajete, tak je lepší o tom moc nepřemýšlet.“

Třiadvacetiletý obránce trpělivě čeká na svou šanci zahrát si v dresu Toronta v NHL. V letošní sezoně odehrál zatím jeden zápas 12. listopadu na ledě Pittsburghu Penguins. V loňské sezoně odehrál po svém příchodu do Toronta 39 zápasů. Většinu ke konci sezony, ve které Leafs skončili na posledním místě v lize. Bylo jasné, že se Corrado do sestavy Maple Leafs dostane až v případě nějakého zranění. Ta chvíle nyní nastala a bude na mladém hráči, jak se svou šancí naloží.

„Je to pro Frankieho dobrá příležitost. Je připravený nastoupit. Šel dolů, pracoval opravdu tvrdě a snažil se být dobrým profesionálem. To je myslím opravdu důležité, když jste zkušený hráč a jdete hrát dolů s mladými kluky. Takže to je pozitivní a nyní má příležitost tady,“ řekl po včerejším tréninku kouč Mike Babcock.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *