Jak se daří mladíkům na farmě

S příchodem mladíků do NHL, už letos nejsou Marlies tak sledovaní jako loni, když tam válel William Nylander. Ovšem byla by chyba farmu Leafs úplně přehlížet. Je pravda, že největší superhvězdy momentálně mají Leafs v NHL, ale i na farmě najdeme hráče, jenž mohou být v budoucnu pro tým velmi důležití, ne-li klíčoví. Pojďme tedy nahlédnout, jak si kluci vedou.

Ve výčtu talentů, které Maple Leafs vlastní a nejsou v NHL, vás asi jako první napadne finský útočník Kasperi Kapanen. Celková 22. volba draftu 2014. Kapanen se v NHL loni objevil. Nastoupil do 9 utkání, ale bod si nepřipsal. Vedení usoudilo, že pro něj bude lepší ještě zůstat v AHL. Tam na sobě mladý Fin také poctivě pracuje.

Jeho výkony jdou oproti loňsku výrazně nahoru a patří mezi lídry Marlies. Za 33 utkání posbíral 16 gólů a přidal 17 asistencí. Je druhý v bodování týmu a nejlepším střelcem Toronta. Má také druhý nejlepší průměr bodů na zápas. Přesně jeden bod na každý zápas. Kapanen je asi největším klenotem na farmě a za rok bychom ho už třeba mohli vídat v NHL. Nebo by mohl být dobrým obchodním zbožím. Leafs mají velký počet skvělých útočníku, ale obrana skřípe. Tak proč nezkusit získat za talentovaného útočníka, talentovaného obránce?

Nejproduktivnějším hráčem je ale někdo jiný. 22letý útočník Brendan Leipsic draftovaný v roce 2012 z 89. pozice. V Marlies je letos v pozici alternativního kapitána a možná si na něj vzpomene z loňské sezony, kdy naskočil do 6 duelů a připsal si gól plus dvě asistence. Patří mezi menší hráče, ale je dravý a rychlý. Letos zaznamenal 11 branek a 26 asistencí v 34 zápasech AHL. To z něj dělá 7. nejproduktivnějšího hráče AHL. Velká hvězda z něj asi nebude, ale do 3., či 4. formace by určitě zapadl.

Teď trochu zpozorněte. Toto by mohlo každého fanouška Leafs zajímat a těšit. Na 3. místě klubové produktivity je totiž obránce. Mladý obránce. Nováček v AHL. Vysoký, urostlý a bodově skvělý. Je to 65. silného draftu 2015. Řeč je o Andrew Nielsenovi. Ten loni působil ve WHL, kde za 71 zápasů uhrál 70 (18+52) bodů! Oslnivá čísla. A letos na ně navazuje v Marlies, kde za 40 utkání posbíral 8 gólů a 20 asistencí.

Nielsen je momentálně asi největší nadějí mezi obránci. Velká naděje se vkládají i do Travise Dermotta, kterého Leafs draftovali ze 34. místa v draftu 2015. Ten ale zatím tak úspěšný není. V AHL je také nováčkem, ale ve 27 duelech posbíral jen gól a 10 bodů. Zřejmě tak bude potřebovat více času, než Nielsen, ale uvidíme.

Střelecky se pak daří Byronu Froesovi. Ten hrál loni docela pravidelně v NHL, kde mu patřilo místo na centru 4. lajny a chodil i na oslabení. Na farmě je společně s Kapanenem nejlepším střelcem týmu se 16 góly. K tomu má na kontě ještě 9 asistencí a je 5. nejproduktivnějším hráčem týmu.

O místo před ním je nově příchozí Kerby Rychel. Devatenáctka draftu 2013 si ve 38 duelech připsala 8 gólů a 18 asistencí. Býval považován za velký talent, ale pomalu nad ním někteří zlomili hůl. Uvidíme, kdyby se v Torontu probral a našel ztracenou naději, mohl by být skutečně dobrým hráčem.

Ač už mají Leafs v NHL hromadu nováčků, stále je kde a co brát. A to jsme zde nezmínili ani hráče v juniorce (Bracco, Korostelev) a Evropě (Grundstrom, Koroškov). Základna je tak poměrně velká a to před sebou máme draft 2017, kde Leafs budou mít jednu volbu v 1. kole a až tři v kole druhém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *