Leafs si stáhli Marchenka a uvolnili Corrada

Toronto Maple Leafs si v sobotu stáhlo z listiny volných hráčů Detroitu Red Wings obránce Alexeye Marchenka. Leafs zároveň zapsali na svou listinu volných hráčů obránce Franka Corrada.

Pro Corrada to znamená prakticky konec v dresu Maple Leafs. Obránce, kterého si Toronto stáhlo z waiver listu Vancouveru Canucks těsně před sezonou 2015-16 odehrál za Maple Leafs 41 zápasů. V letošní sezoně to byly pouze dva zápasy, ve kterých si Corrado připsal pouze šest trestných minut.

Alexey Marchenko odehrál za čtyři sezony v dresu Detroitu 110 zápasů. Red Wings si ruského obránce vybrali v sedmém kole draftu 2011 jako 205. hráče celkového pořadí.

V letošní sezoně odehrál Marchenko 30 zápasů, ve kterých zaznamenal šest asistencí. Na přelomu listopadu a prosince vynechal osm zápasů kvůli zranění ramene. Následně odehrál tři zápasy a přelom roku strávil opět na listině zraněných hráčů. Vrátil se až 5. ledna v zápase na ledě Los Angeles. Poslední zápas v dresu Red Wings odehrál 20. ledna 2017 na ledě Buffala a svou asistencí pomohl Detroitu k zisku jednoho bodu.

Na podzim 2016 hrál Marchenko stejně jako Nikita Zaitsev v dresu Ruska na Světové poháru a na jaře 2016 také na Mistrovství světa.

Se svými 189 cm a 95 kg je Marchenko velmi dobře stavěný bek. Jako pravák nahradí právě Corrada nebo případně Romana Poláka, kterému končí po letošní sezoně smlouva a jeho budoucnost v Torontu je zatím nejistá.

V Detroitu patřil Marchenko s průměrně více než dvě minutami v oslabení za zápas (02:17) k nejlepším obráncům v oslabení. Navíc je velmi dobrým bruslařem, dokáže velmi dobře rozehrát puk a udělat také velmi chytré rozhodnutí. Solidní obránce do třetí obranné dvojice.

Zdá se tedy, že pro Maple Leafs je to velmi dobrý tah. Obzvlášť, když Marchenka zná také kouč Mike Babcock. Ten před dvěma lety dokonce deníku Detroit Free Press řekl, že by měl raději Marchenka z AHL, než aby Red Wings měnili obránce z jiného klubu.

Příchod ruského obránce dává navíc Maple Leafs trochu více volnosti pro rozšiřující draft NHL. Marchenko totiž splňuje podmínky pro to, aby mohl být nabídnutý novému klubu NHL. Leafs si tak mohou případně chránit jiné hráče.

Marchenko má pro letošní a příští sezonu smlouvu v hodnotě 1,45 milionů dolarů. Po té se stanou chráněným volným hráčem.

Příchod Marchenka tak opět odsunul obránce Franka Corrada o místo níž v sestavě Toronta a musel být zapsaný na waiver list jako hráč mimo soupisku. Příchodem Marchenka totiž Leafs překročí povolený počet 23 hráčů na soupisce.

Zkraje sezony se o Corrada zajímalo několik klubů, takže se dá předpokládat, že si ho některý z nich na listině volných hráčů Toronta vybere. Pro mladého obránce bude odchod z Toronta určitě vysvobozením. V letošní sezoně se do sestavy opravdu neměl šanci procpat a ani v příštích letech by to neměl pravděpodobně v Torontu jednoduché.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *