Leafs hrají s Canadiens důležitý zápas o pozice v playoff

Dnes večer: Montreal (32-21-8) proti Toronto (28-20-12)
Posledních 10 zápasů: Canadiens 2-7-1; Maple Leafs 4-3-3

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer poslední vzájemný zápas s Montrealem Canadiens v letošní sezoně. Ve třech předchozích zápasech Toronto vždy prohrálo včetně posledního zápasu na domácím ledě 3-5.

Důležitost dnešního zápasu není asi potřeba nijak zvlášť zdůrazňovat. Zatímco Maple Leafs se snaží upevnit si pozici v playoff tak Canadiens stojí na prahu volného pádu tabulkou ve druhé sezoně v řadě.

V tabulce Atlantické divize ztrácejí Leafs na vedoucí Montreal čtyři body s jedním zápasem k dobru. Vzhledem k formě Canadiens v posledních zápasech může být pořadí brzy obrácené.

Maple Leafs

Toronto prohrálo ve čtvrtek s NY Rangers 1-2 po samostatných nájezdech. Byla to první prohra po dvou výhrách v řadě s Carolinou a Winnipegem Jets.

Podle výkonu v minulém zápase se zdá, že se brankář Frederik Andersen vrací do své předchozí formy. Proti Rangers pochytal 37 ze 38 střel a byl vyhlášený druhou hvězdou zápasu.

Maple Leafs budou potřebovat, abych Andersen podal v každém zápase opravdu super výkon, protože obrana týmu není rozhodně stoprocentní a navíc Torontu chybí někteří hráči.

V pátém zápase v řadě bude chybět Mitch Marner. Ten se dnes ráno poprvé zapojil do týmového ranního rozbruslení se zdálo, že ho nic netrápí. K zápasu ale ještě není stoprocentně připravený navzdory tomu, že by ho kouč Mike Babcock určitě velmi rád viděl zpět v sestavě.

„Zdálo se mi, že byl dnes na ledě nejlepší. Nevím proč dnes večer nehraje,“ divil se kouč na setkání s novináři.

Předpokládá se, že si Marner léčí zranění ramene.

Zjevně zklamaný Babcock nedávno naznačil, že Marnera nechtějí pustit do zápasu týmový lékaři včetně divize sportovních vědců.

„Kouč a hráč si myslí, že by mohl hrát. Ale máme tady tyhle lékaře a trenéry a oni nás nechtějí nechat zapojit se do rozhodování. A tak se chráníme sami před sebou,“ řekl zkraje tohoto týdne Babcock.

Další nepříjemností je možné zranění Tylera Bozaka. Ten vynechal páteční trénink a také dnešní ranní rozbruslení. O jeho stavu není nic bližšího známo a kouč řekl, že se o jeho startu rozhodne až před zápasem.

V obraně chybí také obránce Connor Carrick, který nedohrál zápas s Winnipegem. V zápase s Rangers ho nahradil Alexey Marchenko, který bude hrát také dnes večer.

Sestava Maple Leafs na ranním rozbruslení:
Komarov – Kadri – Leivo
van Riemsdyk – Smith – Brown
Hyman – Matthews – Nylander
Martin – Gauthier – Soshnikov

Rielly – Zaitsev
Gardiner – Carrick
Hunwick – Polák

Canadiens

Ani po výměně kouče nejde v Montrealu vše tak, jak by mělo. Krátce po svém vyhazovu z Bostonu nahradil Claude Julien na střídačce Canadiens Michela Therriena. Jenže Montreal má pod novým koučem bilanci pouze 1-2-0 a k tomu pouze čtyři vstřelené branky.

Naposledy Canadiens prohráli na domácím ledě 0-3 s NY Islanders.

V posledních deseti zápasech mají Canadiens tragickou bilanci 2-7-1. Navíc ve čtyřech zápasech Montreal nevstřelil ani jednu branku.

Ještě nedávno suverénní lídr Atlantické divize může brzy přijít o místo v playoff.

Druhá Ottawa ztrácí na Montreal dva body, ale má odehráno o dva zápasy méně. Maple Leafs ztrácí (zatím) čtyři body a mají odehráno o jeden zápas méně. Ani další týmy nejsou o mnoho pozadu. Boston ztrácí stejně jako Leafs čtyři body a Florida šest bodů.

Boj o playoff tak bude pro Montreal ještě velmi náročný.

Po prohře s Islanders by mohl Claude Julien udělat změny v sestavě a rozdělit první obrannou dvojici Alexei Emelin, Shea Weber.

„Tady není nic vytesáno do kamene. Můžu udělat změny, jsem tu tři zápasy. Vy po mě žádáte změny okamžitě. Myslím si, že je otázkou času, kdy se rozhodnu provést změny v sestavě. Protože nikdo nezůstane jen tak přihlížet, když nevyhráváte zápasy. Není pochyb o tom, že přemýšlím o změnách, když se nám nebude dařit,“ říkal Julien.

Montreal měl dnes ráno pouze dobrovolné rozbruslení, ale přesto se na něm sešel téměř celý tým. Chybělo pouze šest hráčů. Z toho je patrné, jak důležitý zápas se dnes večer hraje.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci a zápas vysílá web nhl.com jako free game na nhl.tv

Napsat komentář