Leafs získali Fehra výměnou za Corrada

V posledních minutách přestupového období provedli Maple Leafs svou jedinou výměnu včerejšího dne. Výměnou za obránce Franka Corrada přichází z Pittsburghu Penguins útočník Eric Fehr a obránce Steve Oleksy. Maple Leafs získali navíc volbu ve čtvrtém kole draftu 2017.

Zkušený útočník Eric Fehr prošel v úterý listinou volných hráčů aniž by si ho některý z ostatních týmů vybral. V letošní sezoně nastoupil v 52 zápasech Pittsburghu. Vstřelil šest branek a zaznamenal celkem 11 bodů. Jednatřicetiletý útočník má ještě pro příští sezonu platný kontrakt na 2 miliony dolarů.

Podobně jako v pondělí Brian Boyle přináší také Fehr do Toronta více síly a také zkušenosti z playoff. Veterán 12-ti sezony v NHL, 193 cm vysoký a 96 kilogramů vážící Fehr, odehrál ve své kariéře 60 zápasů v playoff. V loňské sezoně pomohl Pittsburghu ve 23 zápasech playoff k zisku Stanley Cupu.

Společně s Brianem Boylem by měl zkušený Fehr pomoci Maple Leafs k postupu do playoff.

Obránce Steve Oleksy toho nemůže v jednatřiceti letech příliš nabídnout. Ve své kariéře odehrál v NHL pouze čtyři poslední sezony a v dresu Washingtonu Capitals a Pittsburghu Penguins má na svém kontě pouze 73 zápasů. V letošní sezoně to bylo v dresu Pittsburghu 11 zápasů.

Do sestavy Maple Leafs se ovšem Oleksy téměř jistě nedostane a po svém příchodu do Toronta byl okamžitě poslán do AHL k Marlies. Po letošní sezoně se Oleksy stane nechráněným volným hráčem o kterého Maple Leafs určitě nebudou mít zájem.

6 thoughts on “Leafs získali Fehra výměnou za Corrada

  1. všichni jsou zakopaní v AHL. Laich s Michálkem ani pořádně nehrajou.

  2. Myslím, že místo Fehra by mohl Michálek klidně hrát… určitě by měl týmu co dát. Docela mě mrzí jak se k němu Leafs zachovali 🙁

  3. Beka nechápu(asi kvúli počtu hráčů na soupisce PIT),co se týče Fehra,tak alespoň splňuje podmínky pro rozšiřovák a něco takového jsem očekával,že přivedeme,tedy za poloviční penize,tohle se mi moc nelíbí.
    Michálek je dost zraněný a 4 lajnu neubouchá a asi ani neubruslí,to už spíš ten Greening,no nic nejdřív se tam musíme dostat.
    Go Leafs Go!

  4. Přesně tak Martine…máš pravdu s tím Fehrem. Ještě to píšu do jednoho článku.

Napsat komentář