Dnes večer čeká Toronto těžký test s Chicagem

Dnes večer: Chicago (45-20-5) proti Toronto (32-23-14)
Posledních 10 zápasů: Chicago 8-2-0; Toronto 4-3-3

Toronto nastoupí dnes večer jako St. Pats na domácím ledě ke druhému vzájemnému zápasu s Chicagem Blackhawks v letošní sezoně. V říjnu Toronto prohrálo na ledě Chicaga 4-5 po nájezdech. Od začátku roku 2004 prohrálo Toronto s Chicagem 10 ze 12 vzájemných zápasů. Na domácím ledě ale Toronto ve dvou z posledních tří vzájemných zápasů vyhrálo.

Pro Toronto bude dnešní zápas oslavou svých předchůdců z klubu Toronto St. Pats a místo tradičních modrobílých dresů s javorovým listem obléknout zeleno-bílé dresy St. Patricks.

Maple Leafs

Toronto ve čtvrtek ukončilo třízápasovou sérii venku výhrou 5-0 na ledě Tampy Bay. Maple Leafs tak dali zapomenout na nevydařený zápas s Floridou a zakončili trip bilancí 2-1.

Od návratu ze západního pobřeží USA mají Maple Leafs v pěti důležitých zápasech bilanci 4-1 a před sobotními zápasy se drží na osmém místě Východní konference o jeden bod před NY Islanders.

„Známe důležitost každého zápasu, který nás čeká,“ řekl dnes ráno obránce Morgan Rielly.

Zápas s Chicagem bude pro Toronto velkou výzvou a měřítkem, jak na tom současný tým je. Blackhawks jsou pro Maple Leafs zároveň vzorem, ke kterému se chce organizace Toronta postupnými kroky přiblížit a vyrovnat se mu.

„Je to velká výzva. Jsou jedním z nejlepších týmů v lize a Patrick Kane hraje v poslední době co nejlépe dokáže. Je ve formě,“ řekl útočník Matt Martin.

„Je to vysoce výkonný tým, samozřejmě. Mají některé z nejlepších hráčů. Musíme být připraveni, nemůžeme jim dát žádný prostor, jinak si připraví šance. Je to pro nás velký zápas a my budeme připraveni,“ řekl centr Tyler Bozak, který v minulém zápase na ledě Tampy Bay odehrál svůj 500. zápas v kariéře.

„Čeká nás hodně výzev. Nesmíme se nechat vylučovat, ale bude to zábava proti nim hrát. Těším se na to. Nevidím je tak často, jak jsem byl zvyklí v Detroitu tak se na to těším,“ řekl před dnešním zápasem kouč Mike Babcock.

Blackhawks

Chicago vyhrálo ve čtvrtek na ledě Ottawy Senators 2-1 a připsalo si třetí výhru v řadě.

Od 1. února mají Blackhawks skvělou bilanci 10-1-0 v zápasech venku a v posledních 18-ti zápasech celkem mají bilanci 15-3-0. Žádný jiný tým NHL se Chicagu nemůže v současné době rovnat.

V 70. zápasech letošní sezony si Blackhawks připsali už 90 bodů a v posledních týdnech se posunuli na první příčku v nabité Centrální divizi a také v celé Západní konferenci. Pomohla jim k tomu také výhra 4-2 minulou neděli nad Minnesotou Wild. Ještě zhruba před měsícem mělo Chicago na Minnesotu devítibodovou ztrátu.

Úvodní vhazování o půlnoci našeho času.

4 thoughts on “Dnes večer čeká Toronto těžký test s Chicagem

  1. Dnes by mohla hymnu odspievať nejaká Írska hudobná skupina namiesto Martiny Ortis-Luis, neviem si to síce veľmi dobre predstaviť hneď ale dotváralo by to atmosféru. Poďme vyhrať.

  2. Tak výhra by byl dnes takový malý velký zázrak…moc tomu nevěřím. Spokojený bych byl s jakýmkoliv bodem..

  3. Nakonec k tomu zázraku nebylo zas tak daleko, 16 vteřin do nájezdů i když tam se nám v nich nedaří….pěkný zápas. Kluci hráli pěkně a bod s těžkým soupeřem je OK.

    Zítra máme Boston, to bude super zápas

  4. Tak tohle mě fakt naštvalo, to jsem dlouho, takhle neměl chuť s něčím hodit. Ten druhý bod by byl hodně důležitý a dal nám trochu volnosti. Nicméně beru tohle jako velkou chybu v taktice a připočítávám to k naší nezkušenosti. Když jsme na puku v útočné třetině 20-25 sekund před koncem OT, tak se prostě nemůže za jakoukoliv cenu stát, že o puk přijdeme a ještě na nás bude přečíslení, tam se to prostě musí udržet a zkusit něco v posledních vteřinách nebo se soustředit, aby nebyl průser na naší bránu… to byl odevzdaný bod :/

    Druhá věc je, že teď je čas věci urvat a ne vymýšlet kulišárny jako Marner a JVR. Ano blafák mezi nohy je fajn a i to sem tam vyjde, ale teď je prostě potřeba to vzít a na tu bránu to vystřelit co to jde, prostě to tam dokopat. Střela je vždycky dobrá, za tu se nedá nic vyčíst, nikdy to není špatné řešení. Blafák mezi nohy je bez důrazu, takové laxni, chtít udělat z brankáře blbce.

Napsat komentář