Zajistí si Maple Leafs dnes večer postup do playoff?

Dnes večer: Washington (52-18-8) proti Toronto (39-24-15)
Posledních 10 zápasů: Capitals 8-1-1; Maple Leafs 8-1-1

Konec základní části se blíží a Maple Leafs zbývá odehrát poslední čtyři zápasy v šesti dnech. Už dnes večer to bude třetí vzájemný zápas s Washingtonem Capitals v letošní sezoně. V předešlých dvou zápasech vyhrál každý z týmů zápas na vlastním ledě. Na konci listopadu Maple Leafs vyhráli doma 4-2 zatímco Capitals na začátku ledna 6-5 v prodloužení.

Maple Leafs

Toronto vyhrálo poslední čtyři zápasy v řadě a v posledních 14-ti zápasech si připsalo bilanci 11-2-1. Maple Leafs tak mají čtyři zápasy před koncem základní části první možnost zajistit si postup do letošních bojů playoff.

Pokud Maple Leafs vyhrají v základní hrací době nebo v prodloužení a Tampa Bay prohraje jakýmkoliv způsobem v dnešním zápase na ledě Bostonu ,tak už nic nebude bránit přípravám na vyřazovací boje.

Pokud Maple Leafs vyhrají po samostatných nájezdech, tak Tampa Bay musí prohrát v základní hrací době.

Přesto kouč Mike Babcock ještě nechce o playoff slyšet ani slovo.
Reportéři se ho na dnešním setkání několikrát ptali na téma playoff, ale kouč pouze opakoval, jak se tým soustředí na dnešní zápas.

„Ještě nejsme v playoff. Když se vám v životě daří, jste na šťastném místě a zdá se, že máte více energie a je snazší tvrději pracovat. V hokeji to je stejné. Dnes večer nás čeká důležitý zápas s Washingtonem a na to se soustředíme,“ řekl kouč na dnešním setkání s médii.

Maple Leafs uspořádali dnes ráno místo tradičního ranního předzápasového rozbruslení pouze týmový mítink, přesto se v hale sešlo mnoho zástupců médií. Šílenství začíná.

Kouč potvrdil, že se v dnešním zápase do branky postaví Curtis McElhinney, který ve svém posledním zápase s Floridou pomohl Torontu 25 zákroky k důležité výhře 3-2. Ve třech zápase s Washingtonem má McElhinney bilanci 1-2.

Capitals

Washington udělal v nedělním zápase na ledě Columbusu Blue Jackets, kde Caps vyhráli 3-2, velký krok k celkovému prvenství v Metropolitní divizi, ve Východní konferenci a také k Presidents‘ Trophy pro vítěze Základní části.

Čtyři zápasy před koncem základní části vednou Capitals svou divizi s pětibodovým náskokem před druhým Pittsburghem Penguins. Columbus klesl o jeden bod za Pittsburgh.

„Myslím si, že to je důležité. Výhoda domácího ledu v playoff je důležitá. Ať už se potkáme s kýmkoliv, tak to bude bitva a my určitě chceme skončit na nejvyšším místě a chceme dobře dohrát základní část,“ řekl útočník T.J. Oshie.

Minulý týden ovšem Capitals překvapivě po šesti výhrách v řadě prohráli na ledě Arizony Coyotes.

Také do branky Capitals se postaví náhradník Philipp Grubauer.

Úvodní vhazování v 1:30 našeho času.

4 thoughts on “Zajistí si Maple Leafs dnes večer postup do playoff?

 1. Dneska Boston dobře a klepec od Wash. jsem čekal. Je super, že to máme ve svých rukou a stačí nám dva body ze šesti možných. Pokud se stane, že s Tampou v pátek prohrajeme, tak věřím tomu, že hned v sobotu Tampa prohraje s Montrealem. Budou mít back-to-back a ještě s Montrealem. A pokud ani s nimi neprohrají, tak snad hned v neděli s Buffalem. Podle mě Tampa, ať je jakkoliv dobrá, prostě tři zápasy ve třech dnech nevyhraje a my snad ve třech zápasech dva body uděláme. Ten konec je drsný.

 2. No přejeli nás slušně. Neměli jsme žádnou šanci, bylo vidět, že jsou kluci unavení.

  Ale dáme to, podle mě Tampu porazíme.

 3. Horší je, že to prostě vypadá na Was v prvním kole.

  Ottawa s Bostonem nás před sebe jenom těžko pustí. Oba spolu hrají vzájemný zápas

  Otawa pak končí s NYR a NYI – tam něco asi uhraje
  Boston končí s končí s Ottawou a Was….

  bude záležet, jak se Bos rozdělí o body s Ottawou

  Jestli ale budeme hrát s Was, tak je asi čtyřikrát neporazíme. Uvidíme no, hlavně abysme postoupili

 4. Já bych to viděl pořád hodně optimisticky. I pokud by Tampa vše vyhrála, tak možná i pouze bod by nám mohl stačit. Ale věřím, že něco uhrajeme hlavně s Pens a kdyby nás náhodou porazili, tak by to mohlo znamenat, že Cbj už by asi neměl poslední zápas o co hrát a definitivně by byl Pitt před nimi. Takže i tam by to bylo víc než hratelný. V posledním zapase už věřím, že by nás tam liga a rozhodčí nějak dotlačili :))) přecijen se určitě hodí pro PO Toronto než Tampa :)) Pořád si věřím i na Ottawu a Boston, teď hrají spolu, což nám taky hraje do karet a jeden ztratí (snad nebude remíza) a furt tam je na Bos zápas k dobru a teď můžou třeba vypouštět v domnění, že mají hotovo a s Ottawou nám stačí vzhledem k lepšímu ROW stejně bodů.

Napsat komentář