Zápas pravdy. Maple Leafs hrají s Tampou

Dnes večer: Tampa Bay (39-30-10) proti Toronto (39-25-15)
Posledních 10 zápasů: Lightning 5-4-1; Maple Leafs 7-2-1

Toronto Maple Leafs čeká dnes večer poslední vzájemný zápas s Tampou Bay v letošní sezoně. Zápas pravdy. Alespoň pro Tampu Bay, která musí k uchování naděje na postup do playoff Maple Leafs porazit. Naopak fanoušci Toronta doufají, že si Maple Leafs v zápase s Tampou Bay výhrou zajistí své místo v playoff.

Toronto v letošní sezoně Tampu Bay dvakrát porazilo, ale pokaždé v zápase na jejich ledě. Na domácím ledě Maple Leafs konci října prohráli vysoko 3-7.

Maple Leafs

Toronto v posledním zápase nestačilo na Washington Capitals a po nevydařeném výkonu prohrálo 1-4. O jedinou branku Leafs se postaral Mitch Marner.

Maple Leafs tak klesli až na osmé místo ve Východní konferenci o jeden bod za Ottawu a Boston Bruins, který má odehráno o jeden zápas víc než Toronto. V Atlantické divizi jsou ve hře stále ještě druhé a třetí místo.

Zápas s Washingtonem nedohrál útočník Brian Boyle, kvůli zranění v horní části těla. Dnes ráno se ovšem zkušený útočník zúčastnil ranního rozbruslení a podle svých slov je připravený nastoupit proti svému bývalému klubu.

Dnes večer nás čeká opravdu velký zápas. Fanoušci, média a vůbec všichni v Torontu čekají na první postup Maple Leafs do playoff pod koučem Mikem Babcockem a ve vzduchu panuje opravdu velké očekávání.

„Je čas, abychom si štípli náš lístek do playoff. Musíte udělat opravdu hodně dobrých věcí se tam dostat. A když budeme věřit v sami sebe, tak budeme lepší. Myslím si, že my tak činíme,“ řekl dnes ráno zkušený útočník Brian Boyle, který má dnes večer šanci s Maple Leafs ukončit naděje svých bývalých spoluhráčů na playoff.

Nazem Kadri se těší z toho, že Maple Leafs mají šanci zajistit si postup před svými fanoušky v Air Canada Centre.

„Máme věrné a vzdělané fanoušky. Zaslouží si něco takového a není lepší způsob, jak jim do dopřát. Je to skvělá příležitost. Na tohle se dlouho čekalo. Fanoušci, celé město a kluci v této šatně si to zaslouží,“ řekl Kadri.

V případě dnešní výhry v základní hrací době nebo v prodloužení mají Maple Leafs jistý postup bez ohledu na výsledky ostatních zápasů. Maple Leafs by mohla stačit také prohra po nájezdech v případě, že Islanders prohrají s Carolinou jakýmkoliv způsobem nebo vyhrají po nájezdech.

Sestava by se neměla lišit od posledního zápasu:

Komarov – Kadri – Brown
JVR – Bozak – Marner
Hyman – Matthews – Nylander
Martin – Boyle – Kapanen

Rielly – Carrick
Gardiner – Zaitsev
Hunwick – Polák

Do branky se po jednozápasovém odpočinku vrátí Frederik Andersen. Jeho statistiky v zápasech s Tampou Bay ale nejsou příliš povzbudivé. Jeho bilance ve čtyřech zápasech je 1-3-0, průměr 4,43 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů slabých 83,5%.

Lightning

Tampu Bay trápí v letošní sezoně velký počet zranění a to je téma také před dnešním zápase o všechno z pohledu Lightning. Kouč Jon Cooper potvrdil, že navzdory předchozím spekulacím už asi vůbec do zápasů základní části nezasáhne kapitán Steven Stamkos.

Stamkos se sice objevil dnes ráno na ledě, ale se spoluhráči netrénoval.

„Nevypadá to dobře. Je to samozřejmě frustrující, kdykoliv se musíte vypořádat s těžkým zraněním. Několik posledních let jsem neměl štěstí a několik zranění mě potkalo. Je pěkné, když vidíte světlo na konci tunelu. Pracujete tvrdě, abyste se vrátil ke svým spoluhráčům,“ řekl dnes Stamkos.

V půlce listopadu si Stamkos utrhl boční meniskus v pravém koleni a podstoupil operaci. Už několik dní je schopný bruslit na ledě, ale nechce nic uspěchat.

Kromě Stamkose chybí od začátku ledna také Ryan Callahan. V posledních dnech měli potíže také obránce Jason Garrison a útočníci Gabriel Dumont, J.T. Brown a Tyler Johnson. O jeho startu se rozhodne až těsně před začátkem dnešního zápasu.

Potíže také donutili vynechat zápas s Detroitem Nikitu Kucherova. Ten ale již opět hraje. V posledních třech zápasech si připsal ale pouze jednu asistenci. V předchozích pěti zápasech přitom Kucherov posbíral 11 bodů.

Jedinou šancí Tampy Bay, jak postoupit do playoff je vyhrát zbývající tři zápasy zatímco Toronto Maple Leafs nebo Ottawa musí všechny tři zápasy prohrát. To vše v základní hrací době.

„Nemáme žádný prostor na chybu. Ten prostor je tenký jako břitva. Ještě jsme ale neskončili. Tlak před dnešním zápasem je velký,“ řekl kouč Jon Cooper.

V posledním zápase Lightning prohráli na ledě Bostonu Bruins 0-4. Poprvé po šesti zápasech tak Tampa Bay nebodovala. Po dnešním zápase v Torontu čeká Tampu Bay už v pátek zápas v Montrealu a základní část zakončí v neděli na domácím ledě s Buffalem Sabres.

Úvodní vhazování v 1:30 našeho času.

Napsat komentář