Leafs se připravují na super víkend

Den po porážce s Tampou Bay se hráči Maple Leafs sešli na ledě tréninkového centra na předměstí Toronta a tým se už plně soustředí na víkendové zápasy s Pittsburghem a Columbusem.

„Nikdo se tady nezabývá včerejším zápasem. Byla to příležitost, ale máme další šance, jak si zajistit postup,“ řekl novinářům útočník Brian Boyle.

Od prohry 2-7 na ledě Floridy Panthers si Maple Leafs připsali bilanci 8-1-1 a zdálo se, že postup do playoff bude velmi brzo dosažen. Jenže dvě prohry 1-4 za sebou na domácím ledě věci trochu komplikují. Pro Toronto to byly první dvě porážky v řádné hrací době ve dvou domácích zápasech v řadě od začátku prosince. Maple Leafs prohráli 7. prosince 2-3 s Minnesotou a 11. prosince 1-3 s Coloradem. Také v polovině února Leafs prohráli dva zápasy v řádné hrací době v řadě. Jednou z toho ale na ledě Columbusu.

V posledních dvou zápasech základní části mají Maple Leafs stále osud ve svých rukou. Dokud bude mít Toronto možnost připsal si dva body, tak ani jeden z dvojice týmů Tampy Bay a NY Islanders je nebude moci přeskočit.

„To, co se mi na této šanci líbí je, že si musíme postup zasloužit. To je to, o co tady jde. Nikdo vám to nedá zadarmo. Tyhle příležitosti pozvednou vaši hru v momentech, na kterých záleží. Oni všichni už měli takové příležitosti na různých úrovních, jen ne na této, takže se o to pojďme postarat,“ řekl kouč Mike Babcock po pátečním týmovém mítinku v MasterCard Centre.

Tým asi vůbec poprvé v letošní sezoně poznává tíhu okamžiku. Mladá sestava Maple Leafs se v předchozím průběhu sezony příliš nezabývala očekáváním fanoušků a hra Maple Leafs působila uvolněným dojmem. Jenže jak začínají zápasy nabývat na důležitosti, tak je potřeba najít tu správnou rovnováhu mezi bezstarostnou a příliš spokojenou hrou a na druhé straně až příliš velkou nejistotou.

„Možná jsme byli včera večer až příliš spoutaní tím, co je v sázce,“ řekl obránce Morgan Rielly. „Musíme na tom zapracovat, trochu víc se uvolnit a nestarat se o to, co se děje kolem nás.“

„To znamená, že tohle jsou důležité zápasy a my musíme být připraveni. Je dobré být uvolněný, ale tohle jsou důležité zápasy a víme, co máme dělat.“

V neprospěch Toronta možná hraje roli také fakt, že Maple Leafs v letošní sezoně ještě prakticky nečelili výraznější nepřízni osudu. Tým nesužovalo velké množství zranění nebo zranění důležitých hráčů. A bez větších skandálů si tým připravil tak trochu nečekanou pozici v boji o playoff. To možná mladý tým nyní tak trochu dohání.

Celou sezonu se Maple Leafs vlastně učí. V sestavě je devět nováčků a všem včetně zástupců médií a fanouškům je jasné, že bude potřeba velké trpělivosti, než se tento talentem, nadáním, skvělou zručností ale také touhou nabitý tým stane favoritem pro playoff.

Organizace Toronta neměla roky nastavenou opravdu vítěznou kulturu. A než se tak stane, tak tým čeká mnoho lekcí. Tohle je jedna z nich.

„Ve čtvrtek to byl důležitý zápas a když to je důležitý zápas, tak máte větší emoce – dobré a špatné. Člověk se stále snaží naučit se, jak je snížit,“ řekl Brian Boyle, který má na svém kontě 100 zápasů v playoff.

„To co musíte udělat, je věřit klukům v této šatně. Musíte věřit vaší hře. Musíte jít a bojovat. Nesmíte nechat vstoupit do cesty nervy a to je součástí dospívání,“ dodal kouč.

Čas na sbírání těchto zkušeností se v letošní sezoně velmi rychle krátí, ale Maple Leafs odmítají zatím zvonit na poplach. Tým se cítí být více motivovaný spíše vlastním očekáváním než očekáváním fanoušků nebo města.

„Od začátku jsme věděli, že budeme hrát lépe než si mysleli ostatní. Není to tak, že by naším cílem bylo jenom dospívat a zlepšovat se. Chtěli jsme postoupit do playoff. Nyní jsme tady a myslím si, že jsme šťastni, že máme šanci hrát proti dvěma dobrým týmům. Budou tyhle dva zápasy těžké? Ano. Ale to je to, co chceme. Chceme hrát tyhle zápasy, ve kterých o něco jde v této části sezony,“ řekl Morgan Rielly.

Už o tomto víkendu tak se dozvíme, jak mladá sestava Maple Leafs v první větší zkoušce obstála.

Napsat komentář