Jaký je stav Frederika Andersena? Brankář Toronta by měl být v pořádku

Brankář Frederik Andersen nedochytal sobotní klíčový zápas s Pittsburghem Penguins o postup do playoff. Andersen odstoupil po tom, co do něj vrazil na začátku druhé třetiny útočník Pittsburghu Tom Sestito.

Nebráněný Sestito najel svým bokem přímo do Andersenovy hlavy dvě minuty po začátku druhé třetiny. Brankář Toronta zůstal poté ležel několik minut na ledě a následně odjel s lékařem přímo do šatny a do zápasu se již nevrátil.

Po zápase sice kouč Mike Babcock hovořil o tom, že by měl být Andersen připravený nastoupit už do dnešního zápasu. To by mohl být jedním z nejlepších scénářů dramatu s názvem zdraví Andersena. Situace je ovšem nakonec trochu jiná.

Dnes ráno se situace trochu zdramatizovala. Maple Leafs totiž na základě naléhavého stavu povolali z AHL brankáře Garreta Sparkse. To samozřejmě zvýšilo pochybnosti o stavu torontské jedničky.

Na ranním setkání s médii ovšem kouč Mike Babcock řekl, že Andersen nemá příznaky otřesu mozku. To je velmi důležité zjištění. Dnešní zápas ale jednička Maple Leafs vynechá. Podle kouče by se měl už zítra vrátit do tréninku a do prvního zápasu prvního kola playoff by měl být Andersen připravený nastoupit.

Do branky se tak v dnešním zápase postaví dvojka Curtis McElhinney. Záda mu bude krýt právě Garret Sparks.

Frederik Andersen měl podobné potíže už před dvěma týdny, kdy nedohrál zápas na ledě Buffala Sabres po srážce s útočníkem Sabres Williamem Carrierem. V následujícím zápase s Floridou se tak do branky postavil Curtis McElhinney (a pomohl Maple Leafs k výhře). Za dva dny se už Andersen vrátil do branky v zápase na ledě Nashville Predators.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *