Andersen zpět v tréninku. Leafs poprvé před playoff trénovali

Hráči Toronta Maple Leafs v úterý poprvé před prvním zápasem v playoff trénovali na ledě Mastercard Centre. Nejdůležitější zprávou bylo to, že se tréninku zúčastnil také brankář Frederik Andersen. Chyběl naopak útočník Tyler Bozak a obránci Roman Polák a Nikita Zaitsev.

Klub doufá, že všichni klíčový hráči budou moci nastoupit do prvního zápasu série s Washingtonem.

Situace kolem brankáře Frederika Andersena je přeci jenom o něco více optimistická, než u obránců Poláka se Zaitsevem. Návrat Andersena na led dává tušit, že srážka s protihráčem v sobotním zápase s Pittsburghem nezanechala na jeho zdravý nějaké následky. Jednička Maple Leafs absolvovala celý 45-ti minutový trénink v rychlém tempu.

„Dnes netrénovali. Uvidíme, jestli budou trénovat ve středu. Samozřejmě se stav obou hráčů zlepšuje. Jsme optimističtí, že budou oba hráči připravení, ale nemůžu se za nic zaručit,“ řekl po tréninku Mike Babcock ke stavu obou obránců.

I v plné sestavě bude čekat Maple Leafs velmi těžký úkol v podobě zpomalení jednoho z nejlepších týmů v lize za očekávaným postupem. Absence jednoho nebo dokonce obou zraněných obránců a případná ztráta brankářské jedničky zvýší obtížnost tohoto úkolu do téměř nereálných výšin.

Frederik Andersen se ovšem podle svých slov cítil po tréninku velmi dobře ačkoliv jeho start není vůbec jistý.

„Jo, pokud všechno půjde dobře. Určitě chci pracovat tak tvrdě, jak jen můžu a dělat všechno proto, abych byl připraven,“ řekl po tréninku Andersen.

Brankář Toronta dodal, že bylo potřeba, aby v sobotu večer absolvoval test na otřes mozku po tom, co podruhé za dva týdny dostal ránu na hlavu. Mike Babcock sice řekl, že Andersen netrpěl žádnými příznaky otřesu mozku po srážce s útočníkem Pittsburghu zatímco samotný hráč o tom odmítl v úterý diskutovat.

„Nebudu o tom v playoff mluvit,“ řekl Andersen.

Kromě Andersena se na ledě dnes ráno objevili také další zranění hráči, útočníci Josh Leivo a Eric Fehr. Ten vypadal, že už může držet hokejku ve svých rukách mnohem lépe než naposledy, když byl na ledě. Připomeňme, že Eric Fehr si ve svém jediném zápase v dresu Maple Leafs 23. března na ledě Columbusu Blue Jackets zlomil ruku. Josh Leivo během tréninku nahradil v obraně Nikitu Zaitseva.

Ještě než trénink začal tak společně po ledové ploše bruslili kouč Mike Babcock a útočník Brian Boyle. Oba spolu během bruslení mluvili a dá se tušit o čem. Brian Boyle je suverénně nejzkušenějším hráčem v sestavě Maple Leafs. V šesti sezonách odehrál v playoff přesně 100 zápasů.

Následně si kouč svolal své hráče do středu kluziště a trénink mohl začít.

Složení útočných řad se prakticky nelišilo od předchozích zápasů. Pouze Ben Smith nahradil Tylera Bozaka.

Hyman – Matthews – Brown
Komarov – Kadri – Nylander
JVR – Smith – Marner
Martin – Boyle – Kapenen

Naopak v obraně trenéři zkoušeli několik variant složení.

Rielly – Marchenko
Gardiner – Carrick
Hunwick – Marinčin
Marinčin – Leivo
Rielly – Carrick

Tyler Bozak by měl být v prvním zápase připravený nastoupit. Doufejme jen, že všichni zranění hráči budou ve čtvrtečním zápase k dispozici. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *