Leafs vstoupí do playoff prvním zápasem na ledě Capitals

Toronto Maple Leafs otevřou dnes večer prvním zápasem na ledě Washingtonu Capitals sérii prvního kola plaoff 2017. Zapomeňte, že je to série vítěze základní části proti osmému týmu Východní konference. Tohle je playoff a všechny rozdíly jsou smazané. Washington je v této sérii týmem, který bude muset znovu dokázat, že je to favorit na Stanley Cup. Maple Leafs jsou týmem, který se pokusí o překvapení.

Maple Leafs

Toronto se musí vypořádat se ztrátou Nikity Zaitseva. Ten nedohrál poslední zápas základní části s Columbusem Blue Jackets a následně vynechal oba tréninky Maple Leafs před úvodním zápasem. Zranění Zaitseva je v horní části těla. Není jisté, jestli se jedná o hlavu nebo nějakou jinou část těla. Zranění si obránce Toronta přivodil po hitu Marcuse Foligna v rohu kluziště. Obránce Toronta po něm vypadal mírně otřesený. Zatím není jisté, jestli bude připravený pro zápas číslo 2.

„Samozřejmě doufáme, že se brzy vrátí. Nejsme si ale stoprocentně jistí. Myslel jsem si, že bude ve středu trénovat, ale na ledě nebyl takže není samozřejmě připravený. Máme ve čtvrtek trénink a v pátek uvidíme, jak to bude vypadat,“ řekl po středečním tréninku kouč Mike Babcock.

Potíže v zápase s Columbusem měl také obránce Roman Polák. Ten nedohrál zápas kvůli zraněné noze a vynechal také úterní trénink. Ve středu už ale normálně trénoval a určitě bude připravený nastoupit v zápase číslo 1.

„Nebylo to vůbec děsivé. Trochu to bolelo, ale už je to ok. Řekl bych, že to bylo jenom o tom, jak zvládnu bolest. Zvládnu to. Je to dobré,“ řekl Polák po tréninku.

Přítomnost Romana Poláka samozřejmě zvýší fyzickou hru Maple Leafs v obraně. Jeho zranění by ve spojení se zraněním Zaitseva bylo velkým oslabením Maple Leafs v obranné hře.

Na tréninku se Roman Polák postavil vedle Jakea Gardinera. Morgan Rielly bruslil s Mattem Hunwickem a místo zraněného Zaitseva by měl nastoupit Martin Maricin, který trénoval s Connorem Carrickem.

Uvidíme jak bude ovšem vypadat složení obrany v dnešním zápase. Kouč po tréninku řekl, že to bylo dobré, ale možná vyzkouší jiné složení dvojic.

„Nejsem rozhodnutý, jak budou vypadat. Mysleli jsme, že Zaitsev bude hrát, takže když jsme zjistili, že nebude moci nastoupit, tak jsme museli obranu proházet. V úterý jsme zkoušeli jeden způsob a dnes druhý. Máme ještě předzápasové rozbruslení zítra, tak to musíme vymyslet,“ řekl dodal včera Babcock.

Na led se včera vrátil také útočník Tyler Bozak. Ten také vynechal úterní trénink, aby si odpočinul. V zápase bude připravený normálně nastoupit. Útočné řady zůstávají stejné jako v posledních zápasech základní části.

JVR-Bozak-Marner
Hyman-Matthews-Nylander
Komarov-Kadri-Brown
Martin-Boyle-Kapanen

Druhý den v řadě trénoval také brankář Frederik Andersen. Pro něj to byl druhý trénink po tom, co nedohrál sobotní zápas s Pittsburghem Penguins a vynechal také nedělní zápas s Columbusem. Včera byl Andersen potvrzený, jak starter Maple Leafs pro první zápas playoff.

Po tréninku se Maple Leafs vydali směr hlavní město USA. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se mladý tým Toronta vypořádá se zkušeností Capitals a s těsnou hrou v playoff.

„Mohu vám slíbit, že budeme připravení. Chystáme se být skutečně tvrdí. Jdeme hrát,“ řekl Mike Babcock.

Capitals

Také Washington počítá ztráty v obraně. Zatím není jisté, jestli bude připravený do prvního zápasu nastoupit obránce John Carlson. Ten sice v úterý trénoval, ale nad jeho startem visí otazník. Na tréninku trénoval místo vedle svého obvyklého partnera Karla Alznera až ve čtvrtém páru s Taylorem Chorneym. Vedle Alznera bruslil Nate Schmidt. John Carlson vynechal poslední čtyři zápasy základní části kvůli zranění v dolní části těla. Ačkoliv vypadá, že v tréninku mu nic nebrání, tak jeho start v prvním zápase je nejistý.

Kromě Carlsona chyběl Washingtonu v posledních dvou zápasech také útočník Brett Connolly. Ten ale na tréninku normálně trénoval ve třetím útoku společně s Andre Burakovskym a Larsem Ellerem.

Washington končil základní část bilancí 11-2-1 a na domácím ledě uhrál skvělou bilanci 32-7-2.

V brance bude připravená jednička Braden Holtby, držitel Vezina Trophy z loňské sezony a velký kandidát na její zisk v letošním roce. V letošní sezoně Holtby vychytal 42 výher a má nejlepší sezonní průměr 2,07 inkasovaných branek ve své kariéře. V základní části vychytal devět čistých kont, nejvíce ze všech brankářů v lize.

Alex Ovechkin sice v letošní sezoně nenastřílel svých obvyklých 50 a více branek. Místo toho se zastavil na 33, o sedm méně než Auston Matthews. Skvěle ho ale doplňují ostatní spoluhráči. Své maximum v kariéře si vylepšil T.J. Oshie se 33 brankami a Marcus Johansson s 24 brankami.

Ovechkinovi se v kariéře proti Torontu tradičně daří. Ve 42 zápasech nastřílel Maple Leafs 33 branek a zaznamenal 27 asistencí. Letos je to jeho deváté playoff. V předchozích 84 zápasech playoff zaznamenal 82 bodů za 41 branek a 41 asistencí.

A jak se Capitals připraví na rychlou hru Maple Leafs v čele se šikovnými nováčky?

„Je to klišé, ale musíme na ně být tvrdí. Nedat jim čas a prostor,“ říkal před dnešním zápase obránce Matt Niskanen.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci.

GO LEAFS GO! GO LEAFS GO!

Napsat komentář