Auston Matthews byl jmenovaný finalistou Calder Trohpy

Jak se čekalo, tak Auston Matthews svou fantastickou první sezonu v NHL ozdobí kandidaturou na zisk Calderovy trofeje pro nejlepšího nováčka sezony. Včera večer NHL zveřejnila trojici kandidátů pro toto ocenění. Tím dalším je útočník Winnipegu Jets Patrik Laine a obránce Columbusu Blue Jackets Zach Werenski.

Oba soupeři Matthewse už mají po sezoně. Laine skončil s Jets v základní části a Werenskiho vyřadila z playoff zlomenina ve tváři a navíc jeho tým dnes v noci vypadl v sérii s Pittsburghem Penguins. Útočník Toronta ovšem stále ještě bojuje s Maple Leafs v sérii prvního kola proti Washingtonu Capitals.

Držitel tohoto ocenění bude oznámený 21. června během předávání cen NHL v Las Vegas.

Devatenáctiletý Auston Matthews, první hráč loňského draftu, byl v základní části se 40-ti brankami nejlepším střelcem a se 69 body zároveň nejproduktivnějším hráčem ze všech nováčků v letošní sezoně. Patrik Laine za ním zaostal o 4 branky a pět bodů.

Se svými 40-ti brankami byl navíc společně s Nikitou Kucherovem druhým nejlepším střelcem NHL za Sidney Crosbym. Stal se také prvním hráčem v moderní éře NHL od sezony 1943-44, který vstřelil ve svém prvním zápase v kariéře čtyři branky. A jako jediný hráč v celé NHL zaznamenal alespoň jednu střelu v každém zápase základní části. Celkově vystřelil na branku soupeře 279 střel (nejvíc ze všech nováčků a osmý nejvyšší počet v celé lize).

Auston Matthews je zároveň prvním nováčkem, který nastřílel 40 branek od sezony 2005-06, kdy jich Alex Ovechkin nastřílel 52.

V letošní sezoně překonal Auston Matthews všechny hlavní nováčkovské rekordy Maple Leafs. O šest branek překonal předchozí výkon Wendela Clarka, který v sezoně 1985-86 nastřílel 34 gólů. O tři body pak také výkon Petera Ihnačáka, který v sezoně 1982-83 posbíral celkem 66 bodů.

3 thoughts on “Auston Matthews byl jmenovaný finalistou Calder Trohpy

  1. Tady asi není moc o čem.po tom co nám pomohl postoupit a vyhrál bodování nováčků.
    Pokud by WIN došel do play-off mohl být ve hře Laine,pokud by CBJ došel do finále mohl to zdramatizovat Werenski,takhle neočekávám nic jiného-Auston.

  2. Taky to tam vidím.

    Přiznám se, že nejsem znalec hry Jets, takže těžko mohu posoudit Laineho vliv na hru Jets, ale to jakým způsobem se Maple Leafs proměnili pod Matthewsem, Marnerem, Nylanderem a spol je naprosto fantastické.

    Trošku jsem doufal, že tam bude třeba taky Marner místo Werenskiho, ale to už bych chtěl asi moc 🙂 Každopádně by si to zasloužil stejně jako Auston.

Napsat komentář