Mitch Marner jede na mistrovství světa

Útočník Maple Leafs Mitch Marner se přece jenom představí na světovém šampionátu ve Francii a v Německu. Naopak obránce Morgan Rielly ve výběru Kanady bude chybět.

Marner je tak pravděpodobně jediným hráčem Toronta, který se do Evropy vydá. Už dříve nabídku reprezentovat USA odmítl útočník Auston Matthews, obránce Nikita Zaitsev se nepřidá k výběru Ruska a reprezentace Dánska se bude muset obejít bez brankáře Frederika Andersena.

Pro Marnera to je další stupínek v jeho profesionální kariéře. Po první sezoně v NHL se tak představí poprvé také v dresu týmu Kanady v jejímž dresu odehrál mistrovství světa juniorů 2016, kde Kanada vypadla ve čtvrtfinále. Tam Marner v pěti zápasech vstřelil čtyři branky a zaznamenal celkem šest bodů.

Morgan Rielly si naopak nezopakuje loňskou jízdu Kanady za zlatými medailemi.

Šampionát začíná 5. května a Kanada se představí společně s Českem v pařížské skupině B.

2 thoughts on “Mitch Marner jede na mistrovství světa

  1. Jeste by mel jet Nylander asi. Mas michale nejaky zpravy? Jsem na Mitche zvedavej. Prisel me ke konci sezony uz dost vycuchlej. Kazdopadne pro neho to bude dobra zkusenost. Snad mu daji prostor vedle hvezd ktery tam za ne jedou. U nej cekam nejvetsi zlepseni do budoucna z nasich novacku. Potrebuje minimalne 10 kilo nabrat a bude stabilne do top ten v bodovani NHL

  2. o Nylanderovi zatím nevím nic. Procházel jsem web švédskýho svazu ale nic moc jsem z toho nezjistil.

    http://www.swehockey.se/lastasidor/Sok/?q=William%20Nylander&ps=10&p=0&t=&d=&type=&c=&at=&si=&ms=1&rss=

    Mitch mi taky přišel už hodně unavenej. Snad si před MS trochu odpočine a odehraje to tam v pořádku. Radši bych byl, kdyby si všichni naši po sezoně pořádně odpočinuli….tohle je přece jenom další měsíc hokeje.

    Jsem rád, že třeba Auston do Francie nejede.

    Máš pravdu Honzo, že u Mitche bylo asi nejvíc vidět, jak v playoff nestíhá. Potřeboval by asi trochu přibrat a zesílit. V základní části to šlo, ale v playoff fyzicky nestačil.

Napsat komentář