Maple Leafs podepsali smlouvu s Carlem Grundstromem

Toronto Maple Leafs v pátek oznámili, že klub podepsal smlouvu se svou třetí volbou v draftu 2016 švédským útočníkem Carlem Grundstromem. Devatenátiletý útočník se ukazuje jako velmi nadějný talent. Ve svém mladém věku má za sebou už dvě sezony ve švédské nejvyšší soutěži a také dvě mistrovství světa juniorů.

Grundstrom byl draftovaný ve druhém kole jako 57. hráč celkového pořadí. Letošní sezonu ve švédské nejvyšší soutěži odehrál v dresu indiánů z Frolundy. Ve 45-ti zápasech základní části nastřílel 14 branek a přidal 6 asistencí. S Frolundou postoupil také do playoff, kde v tým došel až do semifinále. V tom Frolunda nestačila v sedmizápasové sérii na Brynäs. Grundstrom ve 14-ti zápasech playoff vstřelil jednu branku a zaznamenal jednu asistenci.

Se 14-ti brankami a 20-ti body se stal nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem švédské nejvyšší soutěže mezi všemi juniory.

V letošní sezoně se Grundstrom mohl se svými spoluhráči radovat z výhry v hokejové lize mistrů. Ve 13-ti zápasech Ligy Mistrů posbíral s bilancí 4+4 celkem 8 bodů z toho šest bodů za tři branky a tři asistence posbíral v devíti zápasech playoff. Ve finále Frolunda porazila Spartu Praha 4-3 v prodloužení.

Na letošním juniorské šampionátu v Montrealu a Torontu dělal asistenta kapitána ve švédské reprezentaci a v sedmi zápasech posbíral sedm bodů za tři branky a čtyři asistence.

Do švédské nejvyšší soutěže vstoupil Grundstrom už jako sedmnáctiletý hráč v sezoně 2014-15. Tehdy v dresu Modo odehrál 24 zápasů, ve kterých posbíral 5 bodů za 2 branky a 3 asistence. V následující sezoně 2015-16 odehrál v Modo už celou základní část. Ve 49 zápasech posbíral 16 bodů za 7 branek a 9 asistencí.

Na juniorské šampionátu 2016 v Helsinkách odehrál v dresu tří korunek sedm zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku.

Grundstrom je hodnocený jako velmi pracující křídlo a týmový hráč, který vyznává agresivní těsnou hru s velkou intenzitou. Má velmi dobré bruslení, výborné napadání a je velmi platný ve hře v oslabení. Není příliš technicky vyspělým hráčem, ale dokáže přispět v útoku a také poměrně dobře čte hru. I přes svou nepříliš velkou postavu odvádí velmi dobrou práci kolem brankoviště a ve hře kolem mantinelů.

One thought on “Maple Leafs podepsali smlouvu s Carlem Grundstromem

Napsat komentář