Také Nylander se představí na mistrovství světa

Zdá se, že také pro útočníka Williama Nylandera letošní sezona ještě neskončila. Nováček Maple Leafs totiž posílí reprezentační výběr Švédska na nadcházejícím mistrovství světa ve Francii a Německu.

Zástupci švédského hokejového svazu ještě minulý týden o jeho startu na šampionátu s Maple Leafs jednali.

„Budeme se snažit ho získat. Ještě spolu budeme mluvit. Je tu časový rozdíl mezi Švédskem a Torontem, takže až se probudí, tak budeme mít diskusi,“ říkal ještě minulý týden kouč Švédska Rikard Grönborg.

Vše samozřejmě záleželo na zdravotní prohlídce švédského útočníka po skončení sezony v NHL. Samotný hráč svůj zájem nastoupit v dresu národního výběru Švédska potvrdil a podle svých slov na mistrovství světa touží hrát.

„Ano, když bude zdravý, tak se budeme snažit ho získat. Je to střelec a hráč na přesilové hry, jakého potřebujeme. Letos se mu velmi dařilo,“ říkal Grönborg.

V minulých letech se švédský výběr musel na mistrovství světa obejít bez mnoha hráčů NHL. V letošním roce je to ale jiné.

„Vytvořili jsme s těmito hráči dlouhodobý vztah. Měl jsem tu čest trénovat výběr do 18-ti let, juniory a také Tre Kronor. A jak Peter Popovic tak Johan Garpenlöv a také Stefan Lahde (asistenti trenérů) také samozřejmě v národním týmu nějakou dobu působí. Takže budování dlouhodobého vztahu přináší výsledky. Hráči opravdu chtějí jet a věří v to, co děláme,“ dodal Rikard Grönborg.

Švédskému výběru ovšem nevyšel poslední test před šampionátem. Na turnaji v Česku prohrál všechny tři zápasy. Kouč Švédska si s tím ovšem starosti nedělá.

„Je jasné, že jsme chtěli mít jedno nebo dvě vítězství na tomto turnaji, ale nyní se ještě zlaté medaile z mistrovství světa neudělují,“ říká Rikard Grönborg.

„Vzali jsme to jako tréninkový kemp. Máme hráče, kteří nebyli měsíc na ledě, takže budeme muset dostat tyto hráče do hry a dnešní zápas byl krokem vpřed,“ řekl Grönborg po nedělní prohře 2-3 s Finskem.

Podle švédského kouče ještě stále není sestava pro světový šampionát kompletní a o konečné podobě se rozhodne v nejbližších dnech včetně situace kolem Williama Nylandera.

„Uvidíme v nejbližších dnech, nemám nic nového co říct. Je to proces jednání a pracujeme na tom.“

Podle těch úplně nejčerstvějších informací už zástupci švédského výběru Nylanderův start potvrdili.

Pro útočníka Maple Leafs to bude samozřejmě vůbec první seniorské mistrovství světa v kariéře. Nylander prošel všemi juniorskými výběry Švédska a v letech 2015 a 2016 se účastnil dvou Mistrovství světa juniorů v řadě. V roce 2016 ale musel ze šampionátu už po první třetině prvního zápasu kvůli zranění odstoupit.

3 thoughts on “Také Nylander se představí na mistrovství světa

  1. nevím, jak vám, ale mě se líbí naše finanční politika – Kadri + Rielly + Gardiner + Zaitsev = 18,5 Mil + Andersen = 23,05 Mega za mě paráda. Nikdo nemá víc než 5 mega. Jaký to je rozdíl oproti Phaneuf = 7Mil nebo Kessel = 8Mil. Je pravda, že ta délka kontraktu je neskutečná, ale on je mladý a za ty prachy, proč ne.

    Nicméně mám stejně podezřívavý dojem, že na reklamách pro sponzory Maple Leafs si vydělají další balík, a proto mají „nízkou“ gáži.

  2. Pavle ja tak nadsenej nejsem. Prijde me 4,5 mega dost. I ta delka smlovy. Po jedne sezone trosku risk. Cas ukaze jak dobrej tah to byl. Stejne tak se mi ale nelibila Kadriho smlouva a tuhle sezonu me mile prekvapil. Tak uvidime☺

Napsat komentář