Stanou se dva obránci Švédska novými posilami Maple Leafs?

Útok Maple Leafs je z větší části velmi dobře složený a před příští sezonou dojde pouze k doplnění několika míst. Vedení klubu musí nyní obrátit svou pozornost směrem k obranným řadám.

Na konci dubna se objevily zprávy o zájmu Maple Leafs o obránce švédského klubu Växjö Calle Rosena. Švédský server expressen.se přišel s informací o jeho jednání s Torontem. Také sportovní ředitel Växjö Henrik Evertsson podle informací serveru přiznal, že hráč odejde pravděpodobně do NHL.

Třiadvacetiletý Rosen nebyl v NHL draftovaný. Poslední dvě sezony odehrál ve švédské nejvyšší soutěži, kam poprvé nahlédl už v sezoně 2014-15. To ale odehrál pouze tři zápasy. V sezonách 2015-16 a 2016-17 odehrál dohromady v dresu Växjö 93 zápasů základní části, ve kterých vstřelil devět branek a zaznamenal 24 asistencí.

V obou sezonách Växjö postoupilo také do playoff. V tom loňském odehrál Rosen 13 zápasů s bilancí 1+4. V letošním playoff v šesti zápasech vůbec nebodoval.

Před letošním mistrovstvím světa odehrál Calle Rosen v dresu Švédska přípravný turnaj Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích a v zápase s Ruskem zaznamenal jednu asistenci. Na světový šampionát ovšem nakonec neodcestoval, kvůli velké konkurenci hráčů z NHL.

Během mistrovství světa se objevili spekulace o zájmu Maple Leafs o dalšího švédského obránce Philipa Holma. Informaci přinesl jako první švédský server aftonbladet.se.

Holm je spoluhráčem Rosena v obraně Växjö, kam přestoupil před letošní sezonou z Djurgårdens. Stejně jako Rosen odehrál přípravný turnaj Českých Budějovicích, ale narozdíl od svého spoluhráče se do výběru Tre Kronor nakonec protlačil. Do šampionátu vstoupil až v zápase s Lotyšskem, ve kterém Holm prožil svůj debut na mistrovství světa.

V následujícím zápase Švédska s Itálií si Philip Holm připsal jednu branku a dvě asistence. Nastoupil také v zápase s Dánskem, ale v tom nebodoval.

Minulý týden v pondělí měl insider stanice TSN Darren Dreger v Paříži rozhovor s koučem Maple Leafs Mikem Babcockem, ve kterém kouč Toronta naznačil, že Leafs v příštích týdnech oznámí více než jednu evropskou posilu.

Stejně jako Rosen nebyl ani Holm v NHL draftovaný. Brzy šestadvacetiletý bek patřil s +24 body v hodnocení +/- k nejlepším hráčům švédské nejvyšší soutěže. Oba levorucí beci patřili ve společné obranné dvojici k nejspolehlivějším obráncům v celé lize a společně také dovedli Växjö k výhře v základní části.

Holm se v letošní sezoně protlačil s 21 body za 4 branky a 17 asistencí do desítky nejproduktivnějších obránců v soutěži.

Philip Holm je o devět kilogramů těžší než Calle Rosen a také o dva centimetry vyšší. Uffe Bodin ze serveru Hockeysverige.se popisuje Holma jako více defenzivnějšího, ale velmi pohyblivého obránce proti kterému je velmi těžké hrát.

Maple Leafs potřebují doplnit obranu novými hráči a dva obránci se zkušenostmi z defenzivní švédské nejvyšší soutěže by mohli být velkým přínosem. Jádro obrany Toronta tvoří v současné době Morgan Rielly společně se Jakem Gardinerem a také Nikitou Zaitsevem. Všichni tři hráči mají podepsané dlouhodobé smlouvy.

V AHL se velmi dobře ukazuje také Travis Dermott, Rinat Valiev a také Andrew Nielsen. Právě tito hráči by v budoucnu měli tvořit zbytek obrany Maple Leafs.

Jestli to bude společně s dvěma beky ze Švédska se dozvíme velmi brzo.

12 thoughts on “Stanou se dva obránci Švédska novými posilami Maple Leafs?

 1. Máme za sebou super sezónu,která se začala rodit draftem Austona,což byla dost klika,protože to bylo po 5-ti letech kdy první místo „vyhrál“ nejhůře umístěný tým a zakončenou pěknou sérií kde jsme byli poměrně překvapivě dosti vyrovnaným soupeřem pro vítěze základní části.
  To že máme problémy v obranných řadách jsme věděli už v ZČ,play-off,navíc bez Romana,nás v tom jen utvrdila.
  Dalo se tedy předpokládat,že budeme před sezonou hledat hráče do obrany a jelikož je známo,že pod Babcockova křídla se starší UFA hráči kvůli jeho přísnosti zrovna nehrnou,tak se nabízela Evropa.Potřebujeme hlavně defenzivní tipy,tak snad by průprava ze švédské ligy mohla pomoci.

  Hrozně důležité bylo,že jsme play-off udělali už letos,protože vedení mohlo vidět jak jsou hráči schopni hrát i v této fázi.
  Nejen z pohledu rozšiřovacího draftu
  (tady si myslím,že Marinčin nepřesvědčil o tom,že by měl být chráněn namísto Carricka)
  ,ale i co se týče končících smluv po sezoně – Polák ,Hunwick.
  (Hunwick mě v play-off příjemně překvapil a klidně bych ho ještě na rok podepsal)
  a smluv končících během příští sezony.
  (Bozak-klasicky neobjektivně z mé strany- za 3,5 M nám má pořád co dát,JVR – tam si myslím,že vzhledem k nárokům na výši smlouvy to bude dost nereálné.

  Před příští sezonou máme (asi naposled) docela prostor pod stropem,myslíte si,že jsme schopni pojmout za nějaký draft,či obránce, plat jednoho z golmanů Dallasu? oba maj cca 4,5M na rok,nebo si to budeme nechávat na posílení před play-off?

  Dlouho jsem nic nepsal,tak jsem se trochu rozjel,sorry.
  M.

 2. mám za to, že u nás je jednička jasná a vyhodit cca 4,5M za dvojku, která odchytá asi 20 zápasů je moc. V Dallasu mají teď Bishopa, protože brankáři byli vyhodnocení jako důvod krachu Dallasu, tak i z tohoto pohledu mi to přijde jako špatná investice.

 3. Dvojku bych v klidu dal Sparksovi. At se uci od fredyho. Kvalitu na nejakejch 20 spielu za sezonu urcite ma. Jinak Rosen a Borgman uz jsou nasi☺

 4. toto dobře začíná a to je teprve začátek. Loni byl vítr (vichřice) v útoku a v bráně, letos je na řadě obrana. První dva beci jsou doma a další budou následovat. Bude draft, bude Vagas draft, bude otevřený trh s UFA, … Dubas, Lou a Hunter na stopě … Hunwick, Marincin a Polák asi můžou balit.

 5. „“ … Dubas, Lou a Hunter na stopě …““
  To je dobrý.

 6. Babs s Louem byli v hledišti na zápase Ducks vs. Nashville… copak asi pečou? Z obrany Ducks může jít skoro o kohokoliv..

 7. Dubas je sice stopě, ale spíš je Avalanche na stopě Dubasovi:“ Colorado Avalanche receive permission to speak to Leafs AGM Kyle Dubas.“ … a safra

 8. Co by z toho Dubas měl? V Coloradu stejně bude GM Sakic, takže výhledově na tom bude stejně jako by čekal, až od nás odejde Lou..

 9. Tak Holm nakonec podepsal ve Vancouveru.

  Co se týče Dubase,tak pokud mu dají v Coloradu volnou ruku a nebude „loutkou“ Sakica,tak moc nevidím důvod,proč by u nás zůstával,nemyslím si totž,že se přes Loua dostane a jestli má na pozici zálusk i Hunter,tak je to spíš nereálné.

 10. je supr, že o Dubase nepřijedeme, ale zaráží mě a tomto jedna věc. Toronto dalo Coloradu souhlas, který ovšem Shanahan vzápětí zrušil. Kdo tam tedy rozhoduje?

Napsat komentář