Seznam chráněných hráčů. Leafs chrání Leiva. Vystavení jsou Rychel a Leipsic

V sobotu ve 23 hodin našeho času zaslaly týmy NHL své seznamy chráněných hráčů pro rozšiřující draft do kanceláře NHL. Po jejich dnešním zveřejnění je na tahu nový klub Vegas Golden Knights. Ten stráví následující tři dny rozhodováním, které hráče si v rámci rozšiřujícího draftu vybere.

Ale než to Vegas udělají, tak se podíváme na to, koho si Maple Leafs před volbou Golden Knights chrání a kdo bude zájmu nového klubu vystavený.

Maple Leafs se rozhodli chránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře. Na všech chráněných místech jsou očekávaná jména – útočníci Tyler Bozak, Connor Brown, Nazem Kadri, Leo Komarov, Josh Leivo, Matt Martin a James van Riemsdyk, obránci Connor Carrick, Jake Gardiner a Morgan Rielly a brankář Frederik Andersen.

Snad pouze Josh Leivo je jediným trochu překvapivým jménem. Před odesláním seznamu se bylo jedinou otázkou právě to, kdo z trojice Leivo, Rychel a Leipsic obsadí poslední chráněné místo mezi útočníky.

Vedení klubu dalo nakonec přednost Leivovi, který odehrál ze všech tří hráčů nejvíce zápasů v NHL. V letošní sezoně ale velmi často čekal na svou příležitost na tribuně. Maple Leafs ale zjevně ocenili jeho schopnost skórovat a upřednostnili to před potenciálem, který ukazují další mladíci jako jsou Brendan Leipsic a Kerby Rychel, kteří zůstali vystaveni zájmu Las Vegas.

Vegas Golden Knights tak můžou u Maple Leafs vybírat z několika hráčů, kteří se 1. července stanou volnými hráči bez omezení a nemají příliš šancí se v týmu Toronta udržet. Mezi nimi jsou například zkušení útočníci Brian Boyle a Brooks Laich nebo český útočník Milan Michálek.

Dále se nabízí zkušený útočník Eric Fehr, který má smlouvu ještě na příští sezonu, ale také jeho šance na to, že zůstane v sestavě Maple Leafs je velmi malá.

Jsou tu také obránci. Slovenský bek Martin Marinčin a ruský obránce Alexey Marchenko jsou pod smlouvou na příští sezonu. Český bek Roman Polák nebo Matt Hunwick naopak ne a také oni se 1. července stanou nechráněnými volnými hráči bez omezení.

Na brankářském postu se nabízí jeden z mladých gólmanů nebo Curtis McElhinney, také brzy volný hráč bez omezení.

Výběr Vegas Golden Knights budeme znát již příští týden v noci ze středy 21. června na čtvrtek 22 června po slavnostním předávání cen NHL v rámci kterého liga představí soupisku 31. klubu NHL.

One thought on “Seznam chráněných hráčů. Leafs chrání Leiva. Vystavení jsou Rychel a Leipsic

  1. myslím si, že to bude Rychel nebo Leipsic. Je jedno, kdo z nich. Jsou to mladí útočníci s docela slušným potenciálem na třetí útok / čtvrtý útok v NHL.

    Vegas určitě u nás nebudou vybírat v obraně a z brankářů.

Napsat komentář