Bude se do Vegas stěhovat Lupul?

Joffrey Lupul se může stěhovat do Las Vegas. Ač se to zdá podivné, tak ta možnost tady je. Třebaže zkušený útočník Maple Leafs kvůli zranění vynechal celou letošní sezonu.

Maple Leafs překvapili spoustu lidí tím, že mezi 11 chráněných hráčů zahrnuli také nepříliš využívaného útočníka Joshe Leiva a Joffrey Lupul se může stát divokou kartou Toronta pro rozšiřující draft Las Vegas. Ten byl totiž velmi zvláštně označený jako způsobilý pro výběr Las Vegas ačkoliv více než rok nehrál jediný zápas.

Minulý týden ve středu o tom rozhodla NHL. Všichni ostatní hráči, kteří vynechali celou letošní sezonu, včetně Stephane Robidase a Nathana Hortona, jsou pro rozšiřující draft nezpůsobilí.

„Žádná z výjimek pro draft není automatická. Všichni hráči byli posuzováni případ od případu. Včetně Lupula,“ řekl zástupce komisaře NHL Bill Daly.

Nyní jsou v podstatě dvě možnosti, jak se na to můžeme dívat.

Buďto GM Las Vegas George McPhee věří, že je Joffrey Lupul dostatečně zdravý na to, aby hrál nebo GM Maple Leafs Lou Lamoriello, král hledání mezer v pravidlech NHL, s Georgem McPheem uzavřel dohodu o tom, aby si vzal Lupula a jeho smlouvu ve výši 5,25 milionu dolarů a nepřibližoval se k mladým nadějím Toronta jako je Brendan Leipsic nebo Kerby Rychel.

Ať žijí zákulisní dohody.

Maple Leafs by rádi stlačili částku pod platovým stropem, protože musí odepsat téměř 14 milionů dolarů za bonusy nováčků z poslední sezony, které se převádí do příštího ročníku, za mzdy dlouhodobě zraněných hráčů, za mzdy vyplacených hráčů a za část mzdy vyměněného Phila Kessela.

Pokud na tento obchod GM Las Vegas přistoupí, tak to určitě nebude pro Toronto levné. Dá se čekat, že Maple Leafs to bude stát nejméně volbu v prvním kole letošního draftu.

Krátce po sobotní uzávěrce chráněných hráčů organizace Vegas Golden Knights vydala vyjádření, ze kterého jasně vyplývalo, že Vegas jsou ochotni přistoupit na dohody o výběru určitých hráčů výměnou za volby v draftu.

George McPhee dal podle svých slov ostatním týmům čas na to, rozmyslet si návrhy do pondělního večera. Během úterý by měl poskládat svůj výběr, poptat se NHL jestli je vše v pořádku a ve středu odeslat seznam lize.

„Vegas uvedli, že poskytnou všem 30-ti týmům příležitost k tomu, ponechat si svůj tým pohromadě, pokud budou chtít,“ řekl McPhee.

GM Maple Leafs Lamoriello odmítl žádosti o rozhovor. Samotný Joffrey Lupul také nebyl dostupný a jeho bývalý agent odmítl zveřejnit důvěrné informace klientů.

2 thoughts on “Bude se do Vegas stěhovat Lupul?

  1. Nebo prostě Lou McPheemu přiznal, že Lupul byl většinu sezonu v pořádku, ale kvůli platovému stropu ho nutili zůstat mezi zraněnými..

  2. Angi mám na to stejný pohled,psal jsme již loni,že zrovan tohle se mi nelíbí,myslím si,že do toho Lup byl natlačen.
    Každopádně jestli je schopný rozšiřováku,tak musí být na 100% dohodnuti,protože jinak si nedovedu představit,že za měsíc bude zase mimo a vynechá sezonu.Na hřišti nevím kam s ním..

Napsat komentář