Dnes večer nás čeka vstupní draft do NHL. Koho si vyberou Maple Leafs?

Toronto Maple Leafs vyhráli v loňském roce první cenu v draftové loterii a z prvního místa draftu 2016 si vybrali centra Austona Matthewse. V letošním roce budou Maple Leafs vybírat až ze 17. místa, pokud se v rámci nějaké výměny neposunou nahoru nebo dolů. Jaké další volby Maple Leafs mají?

Narozdíl od minulých let nemá Toronto v prvních dvou kolech žádný výběr navíc. Navíc výběr ve druhém kole je až z 59. místa a volbu Maple Leafs ve třetím kole získal Detroit Red Wings jako náhradu za to, že Mike Babcock s Torontem podepsal 20. května 2015 smlouvu jako hlavní kouč.

Ve čtvrtém kole mají Maple Leafs dvě volby krátce za sebou. Následuje jedna volba v pátém, šestém a sedmém kole.

Podle posledních informací Maple Leafs stále zjišťují jaká je situace na trhu, ale zdá se nepravděpodobné, že se Mark Hunter bude chtít zbavit volby v prvním kole. Přesto budou Maple Leafs poprvé od roku 2013 vybírat poprvé mimo první osmičku.

Se 17. volbou v celkovém pořadí se Maple Leafs budou s největší pravděpodobností soustředit na výběr defenzivně laděného obránce, který v útočně nabité organizaci Toronta v současné chvíli chybí.

Obrana se v současné době jeví jako hlavní priorita týmu. Leafs se snaží získat obránce jak na trhu, tak určitě také prostřednictvím draftu.

Toronto je stále ještě na pokraji přestavby a tvorby nového týmu i když se v posledních dvou letech posunulo výrazně dopředu a někteří komentátoři dokonce tvrdí, že se Maple Leafs dostávají do situace, kdy „musí vyhrát“. Přesto je pro Toronto draft stále velmi důležitou etapou.

„Myslím si, že víme víc o tom, kdo jsme jako organizace a jaké jsou naše potřeby. Drafty jsou všechny stejné, stále se snažíme získat nejlepší hráče, co můžeme,“ řekl ve čtvrtek GM Lou Lamoriello.

Toronto si čtyřikrát v řadě vybralo v první kole vždy útočníka. Zdá se tedy, že nastal čas obrátit se směrem dozadu a rozšířit si svou základnu beků.

Kolem 17. místa by se mohl nabízet obránce Kelowny Rockets Cal Foote. Syn bývalého obránce Colorada Avalanche Adama Footea je útočnější, než býval jeho otec. V sezoně 2016-17 posbíral 57 bodů a plus 39 v hodnocení +/-. Je to obránce s velkou postavou, který dokáže skvěle číst hru a je platný v přesilových hrách.

Je tu také Timothy Liljegren hodnocený jako druhý nejlepší evropský bek letošního draftu. Stejně jako Foote hraje také Liljegren s hokejkou na pravé straně. Je přirozeným talentem v rozehrávce s tradičně skvělými bruslařskými schopnostmi švédských beků. Velmi mrštný a ladně bruslící hráč, který si často říká o kotouč. A když ho dostane, tak předvede chytrou, ostrou přihrávku nebo uvolní hru tvrdým nahozením.

Letošní draft slibuje opravdu zajímavou podívanou. Jsou tu dva hráči, kteří si rozdělí první dvě místa. Asi nikdo nepochybuje o tom, že Nolan Patrick a Nico Hischier jsou největšími talenty letošního roku. Pak ale bude záležet na jednotlivých potřebách týmů. Jeden hráč může být jedním týmem vybraný v prvním kole, ale pro další tým už to je hráč například třetího kola.

Letošní rok je jedním z těch let, kdy časem zjistíme, že hráči z pozdějších kol jsou těmi drahokamy, které si týmy vybrousí k dokonalosti.

Další hráči, které by si Maple Leafs mohli vybrat v prvním kole:
Obránce JUUSO VALIMAKI
Centr RYAN POEHLING
Obránce NICOLAS HAGUE
Obránce URHO VAAKANAINEN

Napsat komentářhonza

před 6 roky

Liljegren. Tak to je pecka. Mazec ze zbyl az na nas☺

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.