Do Vegas odchází Leipsic

Toronto Maple Leafs přišli v rámci rozšiřujícího draftu NHL o útočníka Brendana Leipsica. Ten byl pravděpodobně z Toronta pro nový klub Vegas Golden Knights nejlepší volbou.

Leipsic odehrál za Maple Leafs šest zápasů v sezoně 2015-16. Celou letošní sezonu strávil v AHL, kde ve 49 zápasech posbíral 51 bodů za 18 branek a 33 asistencí.

„Bylo to trochu jako hrát na čekanou. Nikdy nevíte, co se bude dít. Poslední dva dny byly trochu nervózní. Nyní jsem prostě šťastný, jak to dopadlo,“ povídal Leipsic po zveřejnění rozšiřujícího draftu.

Leipsic patří k mladým a velmi nadějným útočníkům, pro které to může být v Las Vegas začátek kariéry v NHL. Jeho hra se zdá na NHL připravená.

Čekalo se, jestli se Maple Leafs dohodnou s Las Vegas na nějakém obchodu, který by zahrnoval příchod jednoho z dostupných obránců do Toronta, ale zřejmě k žádné dohodě nedošlo.

Vegas Golden Knights si vytvořili poměrně slušnou zásobu obránců navzdory tomu, že vynechali borce jako je Matt Dumba v Minnesotě nebo dvojici beků Anaheimu Josh Manson, Sami Vatanen. Několik vybraných obránců stihli Vegas dokonce už vyměnit. Do Caroliny se stěhuje Trevor van Riemsdyk a Montreal Canadiens získali Davida Schlemka.

Přesto v kádru Las Vegas zůstávají ještě dva hráči, které mají Maple Leafs pravděpodobně velký zájem.

Prvním z nich je Nate Schmidt, kterého si nový klub NHL vybral ve Washingtonu. Jenže pětadvacetiletý bek se stane 1. července chráněným volným hráčem a jeho budoucí klub si s ním musí vyjednat novou smlouvu. Jeho plat, kterým v posledních dvou sezonách zatížil platový strop Capitals byl 812 500 dolarů.

Schmidt nebyl v NHL draftovaný, ale v dresu Washingtonu odehrál za čtyři sezony 200 zápasů s bilancí 8 branek a 43 bodů. Jeho partnerem v poslední sezoně byl především Brooks Orpik. Společně měli v základní části velmi dobrou bilanci v drží kotouče (57,7%) a hráli nejvíce minut proti soupeři ve hře pět na pět. Schmidt nastoupil také ve čtyřech zápasech prvního kola playoff proti Maple Leafs. Celkem odehrál v letošním playoff 11 ze 13-ti zápasů Capitals.

Dalším obráncem je Colin Miller, kterého si Las Vegas vybrali v Bostonu. Na rozdíl od Schmidta je Miller pravorukým bekem, který by se do obrany Maple Leafs hodil mnohem více. Miller má ještě jeden rok platnou smlouvu na 1 milion dolarů a také předchozí zkušenost s asistentem GM Maple Leafs Kylem Dubasem, se kterým se potkal Sault Ste. Marie Greyhounds v OHL.

Napsat komentář