Maple Leafs si v první kole draftu vybrali Liljegrena

Toronto Maple Leafs si v prvním kole vstupního draftu NHL 2017 vybrali pravorukého švédského obránce Timothyho Liljegrena. Osmnáctiletý ladně bruslící obránce byl pro Toronto na 17. místě prvního kola jasnou volbou. Vysoko hodnocený hráč patřil k nejlepším volbám v letošní nabídce prvního kola.

NHL Central Scouting ho zařadil v konečném hodnocení jako druhého nejlepšího beka na šesté místo mezi hráči mimo Severní Ameriku.

180 cm vysoký a 85 kilogramů vážící bek odehrál v sezoně 2016-17 v dresu Rögle BK 19 zápasů ve švédské nejvyšší soutěži s bilancí 1 branky a 4 asistencí. Kromě toho odehrál také 12 zápasů v dresu juniorského týmu Rögle BK J20. V juniorech vstřelil 5 branek a zaznamenal 2 asistence. Vyzkoušel si také švédskou druhou nejvyšší soutěž v dresu Timrå IK, kde odehrál 5 zápasů.

V dresu švédského národního výběru odehrál MS osmnáctiletých, kde v sedmi zápasech zaznamenal 2 asistence. Kromě toho odehrál v dresu švédské osmnáctky další 17 mezinárodních zápasů s bilancí 1 branky a 9 asistencí.

V úvodu sezony ho trápily zdravotní potíže a vynechal celý listopad kvůli mononukleóze. Ta se na něm ale příliš nepodepsala a Liljegren zůstal stále velmi dynamickou nadějí.

Má obrovskou rychlost, rovnováhu a cit pro hru. Pod tlakem se dokáže velmi dobře rozhodnout a dokáže kontrolovat hru na obranné a útoční modré čáře.

V Rögle má Timothy Liljegren platnou smlouvu na další sezonu a očekává se, že vrátí do Švédska, kde by měl pokračovat v dalším vývoji.

2 thoughts on “Maple Leafs si v první kole draftu vybrali Liljegrena

  1. Dle dostupných informací a reakcí v Torontu – tato draftová volba je „big steal“. Ten kluk před před mononukleozou byl v top 5 a my ho máme ze 17 pozice. Snad mu zdraví vydrží.

Napsat komentář