Jak si vedli v loňské sezoně hráči z draftu 2016?

Na konci minulého týdne si Toronto vybralo v rámci draftu 2017 sedm mladých hráčů, kteří by se mohli stát v budoucnu novými oporami Maple Leafs. Dnes se podíváme o pár měsíců nazpět a připomeneme si, jaké hráče si Maple Leafs vybrali v draftu 2016 a jak se jim sezona 2016-17 povedla.

Vynecháme ovšem Austona Matthewse, který nám byl na očích celou sezonu a všichni víme, jak parádně se mu sezona povedla.

Na 31. místě celkově byl vybrán trochu překvapivě ruský útočník Yegor Korschkov. Překvapivě proto, jelikož pro tehdy 19-ti letého hráče to byl už druhý draft a v žádném z předdraftových žebříčků se s ním příliš nepočítalo. Nikdo moc nevěděl, co od něj čekat. Letošní sezona se mu však velmi podařila. Ačkoliv sezonu začal až ve čtvrté lajně Jaroslavle, dokázal se vypracovat až do druhého útoku. V klubovém bodování se umístil s 19-ti body na 4. pozici za Maxem Talbotem, Brandonem Kozunem a Petri Kontiolou, kteří mají také zkušenosti z NHL. Poslední dva hráči dokonce v organizaci Toronta. Korschkov si zahrál rovněž za ruský národní tým na EHT. A ačkoliv si v prosinci zlomil nohu a nehrál 2 měsíce, dokázal se vrátit a připsat si 3 body v playoff. Jeho budoucnost u Maple Leafs je lehce vzdálená. Našel si pevné místo v jednom z nejlepších týmů KHL, kde bude dále rozvíjet své schopnosti. V horizontu tří až čtyř let bychom ho už mohli vidět v dresu Leafs.

Na 57. pozici si Maple Leafs vybrali velmi pracovitého a produktivního Carla Grundstroma ze švédské Frolundy. Ten letos odehrál svou druhou sezonu ve švédské nejvyšší lize a oprati první si bodově i herně polepšil. Ve 45-ti zápasech nasbíral 14 gólů a 6 asistencí. V půlce sezony byl rovněž vybrán do švédského národního týmu U-20, se kterým skončil čtvrtý na MS. V playoff SHL pomohl svému týmu gólem a asistencí k postupu do finále. S tímhle hráčem Toronto určitě počítá už v blízké budoucnosti. Zahrál si totiž i playoff AHL, ve kterém pomohl Marlies třemi góly a asistencí. Navíc už podepsal tříletý nováčkovský kontrakt.

Na 62. pozici si Toronto vybralo brankáře Josepha Wolla. Byl asi tím nejlepším brankářem, který byl v danou chvíli k dispozici. Letošní sezonu odehrál v univerzitní lize NCAA za Boston College s úspěšností zákroků 91,3%. Za vítězný tým USA odchytal 2 zápasy na juniorském MS. Vývoj juniorských brankářů v opory svých týmů je trošku delší, takže si ještě chvíli počkáme, než ho v prvním týmu uvidíme, nepochybuji však, že se to stane.

Ze 72. pozice byl vybrán urostlý obránce James Greenway. Ten odehrál letošní sezonu za univerzitu ve Wisconsinu s bilancí 32 zápasů a 7 bodů. Příští rok bude ještě nejspíš pokračovat na univerzitě, poté by se mohl zkusit předvést v AHL.

Z 92. pozice byl vybrán velmi zajímavý hráč. Je jím drobný útočník Adam Brooks. Je mu sice už 21 let, poslední 2 roky si však v týmu Regina Pats podmanil WHL. Letos získal v 66-ti zápasech úctyhodných 130 bodů a jen o 1 bod skončil v individuálním bodování druhý. V playoff se s týmem dokázal dostat až do finále. Nakolik je jeho bodová bilance ovlivněna tím, že hraje z většiny proti mladším hráčům nedokáži odhadnout. Jeho objektivní kvality by se však mohli projevit v příští sezoně, kterou by mohl strávit v Torontu Marlies.

101. místo a výběr obrovitého obránce Keatona Middletona. Hráč známý pro svou tvrdou hru letos v dresu London Knights lehce ubral z trestných minut a přidal i pár bodů.

122. místo a Vladimir Bobylov. Ten si letos zahrál v KHL za Spartak Moskva a poté WHL za Victoria Royals. Tam byla jeho bilance téměř bod na zápas.

152. místo a výběr drobného útočníka Jacka Walkera. Ten si zahrál s Bobylovem týmu Victoria Royals. Avšak s tím rozdílem, že zde hrál už 5. sezonu. Ta letošní sice nebyla tak povedená jako rok předtím, ale 72 bodů v 70-ti zápasech je velmi dobrá bilance.

Ze 179. místa si Maple Leafs vybrali dalšího obránce London Knights Nicolase Mattinena. Ten letos odehrál v základní části 66 zápasů s osmi body a oproti Middletonovi svůj počet trestných minut oproti předchozí sezoně ztrojnásobil na 75.

Poslední, který přišel pro Leafs na řadu byl na 182. místě Nikolai Chebykin. Ten si letos připsal 8 zápasů v KHL za Dynamo Moskva. Jinak pendloval mezi jeho farmářským a juniorským výběrem.

Většina z hráčů vybraných na loňském draftu zůstala u svých juniorských týmů. Dá se čekat, že s výjimkou Carla Grundstroma tomu tak bude také v následující sezoně. Právě Grundstrom a snad také Adam Brooks se představí v dresu Marlies. Jestli se jich dočkáme také v dresu Maple Leafs si budeme muset počkat ještě o něco déle.

2 thoughts on “Jak si vedli v loňské sezoně hráči z draftu 2016?

  1. Díky za zajímavé info, tohle se vždy špatně hledá a je lepší si to přečist česky. Super.

  2. Ahoj Angi, děkujeme. Článek jsem vlastně ani nepsal já, ale Lukáš Liška z facebooku.

Napsat komentář