Do Toronta se vrací Dominic Moore!

Toronto Maple Leafs se dnes dohodli s útočníkem Dominicem Moorem na roční smlouvě v hodnotě 1 milionu dolarů. Pro zkušeného útočníka to je návrat do Toronta po osmi letech.

Rodák z Thornhillu v Ontariu působil v Torontu již během sezon 2007-08 a 2008-09. Tehdy v dresu Maple Leafs odehrál 101 zápasů s bilancí 16 branek a 39 asistencí. V sezoně 2016-17 hrál Moore v Bostonu Bruins. V 82 zápasech posbíral 25 bodů za 11 branek a 14 asistencí.

Dominica Moora draftovali NY Rangers ve třetím kole draftu 2000 jako 95. hráče celkového pořadí. Během své 12-ti leté kariéry v NHL oblékal Moore dres deseti klubů. Za NY Rangers, Pittsburgh Penguins, Minnesotu Wild, Toronto Maple Leafs, Buffalo Sabres, Floridu Panthers, Montréal Canadiens, Tampu Bay Lightning, San Jose Sharks a Boston Bruins odehrál celkem 847 zápasů, ve kterých vstřelil 100 branek a připsal si celkem 270 bodů.

V sezoně 2013–14 si Moore zahrál s NY Rangers finále Stanley Cupu proti vítěznému týmu Los Angeles Kings. V roce 2014 byl oceněný Bill Masterton Trophy za příkladnou oddanost a věrnost hokeji po tom, co se vrátil do profesionálního hokeje po úmrtí své ženy Katie Urbanic o kterou pečoval během vynechané sezony 2012-13.

Šestatřicetiletý Moore je stále solidním centrem pro čtvrtý útok Maple Leafs, ve kterém nahradí odcházejícího Briana Boylea. Pro Maple Leafs to je více než dostatečná náhrada.

Mimochodem, kdyby si někdo z fanoušků Dominica Moora nepamatoval, tak když Moore hrál v Torontu naposledy tak GM byl Brian Burke, koučem byl Ron Wilson a nejlepším střelcem Jason Blake.

Wow. To je opravdu, opravdu dlouhá doba.

3 thoughts on “Do Toronta se vrací Dominic Moore!

  1. Dobra volba. Tak trochu jsem doufal ze se vrati. Moc mu drzim palce.

  2. Spokojenost,na 4 centra dokáže dát i gól a hlavně je plně využitelný na oslabení.

  3. Tak dlouhá doba to zas není, trade Raycroft za Raska si pamatuju bohužel pořád. =)) Zdá se mi to, nebo si Lou může dát nohy na stůl na celé léto? Máme gólmanskou dvoju, máme zkušeného beka – byť teda ne top def beka, jak jsem si přál – a máme čtvrtého centra.
    Jasně, ještě se musí dořešit kontrakty pro Hymana a Browna.. pokud vím, tak na kvalifikační nabídku nekývli?

Napsat komentář