Využijí Maple Leafs přetlak v útoku k příchodu obránce?

Upřímně řečeno, spíše si myslím, že ne. Ale popořadě.

Dva měsíce před zahájením nové sezony mají Maple Leafs velmi dobře doplněnou sestavu o zkušeného útočníka a také jednoho zkušeného obránce. Při bližším pohledu na sestavu Maple Leafs je ale vidět, že kvalita ofenzívy stále ještě převyšuje kvalitu, zkušenosti a šířku obrany.

Naznačil to také útočník Kasperi Kapanen, když po jarním konci sezony vyklízel svou skříňku.

„Když se dívám na kluky v této šatně a vidím talent, který tady máme v prvních dvou útocích tak si nemyslím, že sem patřím abych k vám byl upřímný,“ povídal.

To jsou opravdu vzácná a upřímná slova, kterými jeden z nejšikovnějších útočníků týmu rozhodně nedělá ramena i když by mohl.

Jistě, Kapanenovi je teprve čerstvě 21 let, ale už zaznamenal zlatou branku pro své rodné Finsko na juniorském šampionátu 2016 a nedávno také vítěznou branku ve druhém prodloužení playoff NHL jako hráč čtvrtého útoku povolaný z AHL. Na ledě představuje energetický nápoj na bruslích. Zároveň ale také pohotového střelce s bilancí jednoho bodu na zápas v loňské sezoně AHL, který se v NHL musí spokojit s rolí v checking line.

Takže nemá Kapanen právo přijet na přípravný kemp se snem o prvních dvou útocích?

Možná by mohl, jenže otázka se spíše otočila z „Jak udržet Kapanena mimo první dva útoky?“ na „Jak protlačit Kapanena do dalších dvou útoků?“

Krátce po otevření trhu s volnými hráči se už tak velká konkurence v útoku Maple Leafs a především na křídlech příchodem Patricka Marleaua ještě zvýšila.

Maple Leafs se navíc domluvili se Zachem Hymanem na čtyřleté smlouvě s průměrným ročním platem 2,25 milionů dolarů. Útočník zápas co zápas neúprosně napadající rozehrávku soupeře a velmi dobře hrající v oslabení, by se mohl nyní podle prvních odhadů posunout právě až do čtvrtého útoku.

A další chráněný volný hráč, který stále ještě čeká na svou smlouvu se s Maple Leafs do začátku sezony snadno dohodne.

Connor Brown má za sebou jako nováček ve stínu Matthewse, Marnera nebo Nylandera jednu z nejméně nápadných 20brankových sezon mezi nováčky v historii Toronta. A kouč Mike Babcock bude navždy vyzdvihovat Browna a Hymana jako dvojité pilíře špičkové pracovní morálky. Současné vedení Maple Leafs se vůbec nezdráhá ocenit své dvacetileté naděje kterým věří dlouhodobou smlouvou což je vidět na příkladu Nazema Kadriho, Morgana Riellyho, Frederika Andersena, Nikity Zaitseva a nyní naposledy Zacha Hymana.

Říká se, že v týmových sportech nikdy nebudete mít dostatečně široký kádr. Zranění jsou prostě nevyhnutelná. Jenže Maple Leafs mají takový přetlak na křídle, že prostě musí nechat někoho jít.

Pocítil to Brendan Leipsic, který v minulé sezoně posbíral v dresu Toronta Marlies 51 bodů ve 49 zápasech. Leafs ho bez mrknutí oka přenechali Las Vegas.

Když se dnes večer bude hrát, tak prostě není šance, že by se Kapanen, Josh Leivo (kterého mají Leafs tak rádi, že si ho chránili na rozšiřovacím draftu), Nikita Soshnikov, Ben Smith nebo Eric Fehr mohli podívat do sestavy.

A to už vůbec nemluvíme o nadějích jako je Kerby Rychel, Frederik Gauthier, Jeremy Bracco anebo Trevor Moore, kteří sice stále potřebují čas, aby dozráli, ale nakonec budou také oni netrpělivě čekat na svou šanci.

GM Lou Lamoriello sice řekl, že se mu líbí jít do kempu s týmem tak, jak je. Ale určitě by byl radši, kdyby mohl jednoho nebo dva útočníky s volbou v draftu vyměnit za obránce, co by vyztužil modrou čáru.

Obranu zatím posílil pouze Ron Hainsey, který nahradí odešlého Matta Hunwicka. Mazaný veterán Hainsey sice může nastoupit v jakékoliv obranné dvojici, ale opravdu zapadá až do třetího páru.

Podle pozdějších informací byla plánem A výměna Jamese van Riemsdyka za Travise Hamonica z New Yorku. To se ovšem nezdařilo.

JVR se stane v roce 2018 nechráněným volným hráčem a po příchodu Marleaua nebude problém ho nahradit. Jeho cena a kvality mohou ale stále Torontu zajistit slušného beka.

Nabízí se Anaheim, který je dlouhodobě vnímaný jako perfektní partner na výměnu s Maple Leafs. Jenže navzdory velkému množství spekulací, které se v červnu točily kolem možné výměny Samiho Vatanena a Joshe Mansona se nic neudálo. Ani návštěva Mikea Babcocka na zápase playoff mezi Ducks a Predators nic nepřinesla. Navíc potřeba Anaheimu přidat další křídlo se výrazně snížila po tom, co novou smlouvu podepsal Patrick Eaves. Otázkou tak pouze zůstává, jak moc se GM Bob Murray obává poklesu formy u Coreyho Perryho.

Dalším týmem, který poutá pozornost Toronta je Minnesota, kde JVR pravidelně tráví léto. Wild mají přebytek pravorukých beků a jsou pod tlakem okamžitého úspěchu. Pro GM Chucka Fletchera bylo letošní prioritou číslo jedna prodloužit smlouvu s chráněnými hráči Mikaelem Granlundem a Nino Niederreiterem. Proto se rozhodl zbavit se levorukého beka Marca Scandelly, kterého poslal do Buffala za účelem získat prostor pod platovým stropem. Maple Leafs touží pravděpodobně po Mattu Dumbovi nebo Jonasi Brodinovi. Nedá se ale čekat, že Minnesota bude chtít přijít o dva své nadějné beky.

Jednu z nejvíce nadějných obran staví v Carolině. Hurricanes jsou týmem na vzestupu, který se soustředí na postup do playoff a v nedávné době si pojistil dva své obránce dlouhodobými smlouvami. Brett Pesce podepsal šestiletou smlouvu na více než 24 milionů dolarů a Jaccob Slavin dokonce sedmiletou smlouvu na více než 37 milionů dolarů. Nabízí se ale Justin Faulk, který má před sebou ještě tři roky ze šestileté smlouvy s průměrným ročním platem více než 4,8 milionů. V Carolině by se JVR mohl potkat se svým mladším bratrem Trevorem.

Na odchodu z Vancouveru Canucks by mohl být obránce Christopher Tanev, ale vzhledem k modifikované no-trade klauzuli se seznamem deseti týmů ve smlouvě van Riemsdyka se nedá čekat, že by měl JVR zájem jít hrát do týmu, který bude muset projít přestavbou.

A co méně komplikovaná výměna s Las Vegas, která by zahrnovala stále mladého pravorukého beka Colina Millera nebo rychlého leváka Nate Schmidta?

Poslední možností, jak přivést dalšího obránce je porozhlédnout se, co zbylo na trhu volných hráčů a přivést zpět praváka Codyho Fransona. Ten by kvůli možnosti jít zpět do Toronta kývl i na nižší cenu. Ale kdyby Lou Lamoriello stál o tuto možnost, tak už by ji pravděpodobně dávno provedl.

Nejpravděpodobnější se tak zdá to, že Leafs zapomenou na všechny možné výměny a van Riemsdyk se ukáže na přípravném kempu. Jeho další dobrá sezona, i když poslední v modrém dresu, bude mít větší hodnotu než jenom volbu v draftu. Počkáme si na to, jak velký pokrok zvládne mladá obrana v čele s Riellym, Gardinerem a Zaitsevem. Vedení si podrží všechny možné nadějné hráče v Marlies nebo na tribuně Maple Leafs a před uzávěrkou přestupů zkusí sehnat zkušeného a kvalitního beka na playoff. Nabízí se pravák Mike Green z Detroitu Red Wings nebo méně pravděpodobně John Carlson, pokud se Washingtonu nebude dařit.

7 thoughts on “Využijí Maple Leafs přetlak v útoku k příchodu obránce?

 1. UFA budou i Bozak s Komarovem.. pokud o všechny tři příjdeme, tak se místo v útoku uvolní. Mladí musí vydržet ještě jednu sezonu.. a možná ani né celou. Myslím, že ten trejd vázne na příliš vysokých požadavcích na Toronto. A Lou se evidentně nechce nechat oškubat jen proto, že si to můžeme dovolit.
  Jinak by mi bylo líto jak JVR, tak Bozaka i Komarova, ale všechny dokážeme nahradit a soupiska není nafukovací. =/

 2. JVR bych chtěl mít v týmu i nadále, ale za dobrou cenu a stejně tak i Komarova. Bozak mi je relativně jedno. Pokud by šel, tak by mě zajímala protihodnota a uvolnilo by se místo na centru, třeba pro Nylandera. Je také otázkou, zda Lou nečeká i na to, co předvede Liljegren, a i proto nechce udělat rychlé rozhodnutí. Trade Greena, který stojí 6 mega a po sezóně je UFA, si neumím moc představit.

 3. haha, už se to rýsuje. Draisaitl zapálil rozbušku. McDavid za 12,5 mega, Draisaitl za 8,5 mega. U nás to bude Matthews, Marner, Nylander … a teď jsem velmi zvědavý, kolik dostane Pastrňák.

 4. uf teda pálky to jsou slušné. S takovými smlouvami je to prostě hop-nebo-trop. Budeme mít tři roky na Stanley Cup a potom se nám tým rozpadne, protože všechny nezaplatíme.

 5. McG bych ještě tak nějak pobral,ale ten Leon to je šílenost,pokud se nebude zvedat strop o 3 mega ročně,tak se do toho opravdu za tři roky nevejdem.
  Pasta na tohle čekal jak na živou vodu,teď dostane 6,5 jak prd,

  Akorát je otázka co bude s celou NHL za 3 roky,aby jsme nekoukali na Raptors.

 6. Pastu jsem viděl ještě před podpisem Draisaitla na 7-7,5M. A tu šílenost odpálili už s Johansonem a Kuznecovem… pochopitelne se to odvíjí od McDavida, ale kdyby byl Draisaitl jedna výjimka, tak ok, jenže není.

 7. Máš samozřejmě pravdu,Johanson je taky šílený..Kuzněcova asi chápu nejvíc,ale je to taky moc.

Napsat komentář