Connor Brown se dočkal prodloužení smlouvy s Maple Leafs

Toronto Maple Leafs oznámilo v neděli brzy ráno prodloužení smlouvy s útočníkem Connorem Brownem o tři roky s ročním platem 2,1 milionů dolarů.

Třiadvacetiletý Brown je posledním ze čtveřice chráněných hráčů Maple Leafs, který se s klubem dohodl na prodloužení smlouvy. Už na konci června dostala čtveřice Garret Sparks, Justin Holl, Connor Brown a Zach Hyman kvalifikační nabídku. Jako první se s klubem dohodl brankář Garret Sparks. Následoval obránce Toronta Marlies Justin Holl, který 5. července podepsal roční dvoucestnou smlouvu na 650 tisíc dolarů. A den poté se s klubem dohodl také útočník Zach Hyman.

Ačkoliv Brown nepřitahoval v loňské sezoně tolik pozornosti, jako další nováčci Maple Leafs, tak také on prožil velmi podařenou první sezonu v NHL. Ligu okusil už v sedmi zápasech na konci sezony 2015-16. Sezonu 2016-17 pak už strávil kompletně v dresu Maple Leafs. V 82 zápasech posbíral 36 bodů za 20 branek a 16 asistencí. A jako bonus si připsal jednu asistenci v šesti zápasech playoff.

V loňské sezoně patřil Brown k nejvíce vytěžovaným hráčům ve hře v oslabení. Průměrně odehrál ve hře v oslabení 1:59 za zápas. Okusil také hru v přesilové hře. Sezonu strávil napůl v útoku s Austonem Matthewsem a Zachem Hymanem a napůl v útoku Nazema Kadriho a Leo Komarova, kde mu to sedělo přece jenom lépe.

Na podpis nové smlouvy Connora Browna čekali fanoušci o něco déle než se obecně předpokládalo. GM Lou Lamoriello sice několikrát potvrdil, že s mladým útočníkem počítá v příští sezoně, ale zpráv o vyjednávání o jeho smlouvě příliš mnoho nebylo.

Zdálo se, že Maple Leafs nebudou mít po letních nákupech (Patrick Marleau) a podpisu Zacha Hymana na Browna dostatek prostředků. Klub se dostal totiž o téměř 2,5 milionů dolarů nad platový strop a vypadalo to, že vyjednávání s Brownem se dostalo do patové situace. Jenže Maple Leafs požádali potichu o povolení letního překročení platového stropu díky zavedení LTIR. V ten moment získal klub dostatek prostoru a mohl se kdykoliv s Brownem dohodnout.

Obecně se předpokládalo, že Brown bude požadovat roční plat v rozmezí 3-3,5 milionů dolarů ročně. Napovídalo tomu dění na trhu s hráči, jelikož roční platy začínají růst do strmých výšek. Jenže Maple Leafs museli vzít v úvahu vysoké smlouvy, který je čekají v několika příštích letech při vyjednávání s Austonem Matthewsem, Mitchem Marnerem a Willy Nylanderem. Jeho roční plat 2,1 milionů dolarů je tak pro Toronto rozhodně výhrou.

Po podpisu smlouvy s Brownem se tak opět zvyšuje přetlak útočníků na křídlech. Je jisté, že Brown s ostatními hráči bude mít mnohem těžší podmínky probojovat se do sestavy pro letošní sezonu než v loňském roce, kdy byla sestava přece jenom více otevřená.

Kouč Mike Babcock už v dubnu řekl, že v příští sezoně nepřesune Nylandera na centra. Dá se čekat, že minimálně na začátku sezony se Nylander postaví na křídlo vedle Matthewse.

Pak tu máme hrst veteránů, kteří hráli křídlo stabilně několik sezon jako je JVR, Leo Komarov, Matt Martin nebo třeba nová posila Patrick Marleau a několik dalších hráčů, kteří o místo na křídlech budou také usilovat. Například Josh Leivo, který zůstal uchráněný před zájmem Vegas Golden Knigts, Nikita Soshnikov, kterého trápilo v loňské sezoně zranění, ale v příští sezoně se bude chtít do sestavy vrátit. A je tu také Kasperi Kapanen, který se skvěle představil na konci minulé sezony.

Navzdory velmi dobré loňské sezoně a nové smlouvě to tak nebude mít Connor Brown na přípravném kempu tak snadné.

4 thoughts on “Connor Brown se dočkal prodloužení smlouvy s Maple Leafs

  1. Z toho podpisu mám opravdu radost. Škoda, že se s Connorem dlouhodobě moc nepočítá, alespoň co tak různě čtu na zahraničních webech v komentářích.
    Všichni se už asi ohromně těšíme na novou sezonu, už aby tu byla. Doufám, že se většině – pokud možno všem – našim nováčkům vyhne syndrom druhé sezony. Nicméně, máme opravdu takovu hloubku, že když to nepůjde jednomu, dostane šanci jiný..

  2. Bomba smlouva pro Leafs,čekal jsem taky minimálně o meloun více.
    M.

  3. Pobavilo mě dnes v jednom článku to, když jsem četl, že CB byl odměněn novou smlouvou za to, že přenechal Marleauovi svou 12 😀

  4. rozumná smlouva, tak trochu steal ze strany Maple Leafs a současně sázka CB na sebe sama a své schopnosti. Upřednostnil krátkou smlouvu za nízké peníze s podmínkami na RFA na konci smlouvy, aby ukázal, že si zaslouží víc peněz (mnohem víc) než co by mu teď nabídli za delší smlouvu. Zajímavé. Současně by mě ale i zajímalo, zda dostane vyhazov jeho manažer, protože už teď mohl mít víc za krátkou smlouvu.

Napsat komentář