Turnaj nováčků již tento víkend

Dny jsou kratší a chladnější a nová sezona NHL nám již klepe na dveře. Už tento víkend nás čeká tradiční turnaj nováčků, na kterém se mladý tým Maple Leafs utká s výběrem Ottawy Senators a Montrealu Canadiens. Všechny zápasy se hrají od pátku 8. září do neděle 10. září v domácí hale Toronta Marlies Ricoh Coliseum.

Sestava Maple Leafs se skládá z pěti hráčů vybraných na letošním vstupní draftu do NHL v čele s jedničkou Maple Leafs obráncem Timothy Liljegrenem. Pět hráčů v sestavě na letošním turnaji nováčků bylo draftováno v roce 2016, šest hráčů v roce 2015 a nastoupí také jeden hráč z draftu 2014 (J.J. Piccinich). Kromě nich nastoupí také čtveřice hráčů pozvaných už na development camp, který se konal už zkraje července (Kristian Pospisil, Cole Coskey, Marc-Olivier Duquette a Jonathan Smart).

Výběr Maple Leafs povede tradičně kouč Toronta Marlies Sheldon Keefe společně s asistenty Robem Davisonem a A.J. MacLeanem a koučem brankářů Piero Grecoem.

Maple Leafs se na turnaji utkají nejprve v pátek 8. září s Montrealem Canadiens a poté v neděli 10. září s Ottawou Senators.

Sestava Maple Leafs

Útočníci:
Bobylev, Vladimir
Bracco, Jeremy
Brooks, Adam
Coskey, Cole
Dupuy, Jean
Dzierkals, Martins
Grundstrom, Carl
Korostelev, Nikita
Lindberg, Tobias
Marchment, Mason
McGregor, Ryan
Moore, Trevor
Piccinich, J.J.
Pospisil, Kristian
Timashov, Dmytro

Obránci:
Dermott, Travis
Duquette, Marc-Olivier
Gordeev, Fedor
Liljegren, Timothy
Mattinen, Nicolas
Middleton, Keaton
Nielsen, Andrew
Rasanen, Eemeli
Smart, Jonathan

Brankáři:
Kaskisuo, Kasimir
Scott, Ian

Z hráčů, kteří poutají největší pozornost jmenujme především obránce Timothyho Liljegrena, který se představí fanouškům Maple Leafs prakticky vůbec poprvé. Velkou pozornost poutá útočník Jeremy Bracco, který prožil skvělou poslední sezonu v juniorech. Letos by se měl Bracco představit už v AHL. A těšit se můžeme také na brankáře Kasimira Kaskisua. Také on by měl po loňské sezoně v nižší soutěži ECHL postoupit do AHL.

Napsat komentář