Marleau poprvé na ledě s novými spoluhráči a další novinky z Toronta

Středeční neformální trénink Maple Leafs přitáhl neobvyklou pozornost téměř celého vedení Maple Leafs. Bosové klubu sledovali opřeni o zábradlí na tribuně první trénink Patricka Marleaua se svými novými spoluhráči.

A společně s hrstkou reportéru se stali svědky vůbec první z mnoho branek nejlepšího střelce San Jose Sharks v historii v dresu Toronta. Marleau dostal puk od Kadriho a střelou nahoru prostřelil jedničku svého nového týmu Frederika Andersena.

„Bylo to poprvé a bylo to trochu nervózní, ale byla to zábava. Bylo dobré přijít a zabruslit si s kluky a konečně si spojit některá jména s tvářemi. Skvělá parta. Jsou už velmi semknutí,“ řekl Marleau ve středu po svém prvním seznámení s týmem, který ho přetáhl z jediného klubu NHL, který kdy zkušený útočník poznal.

Mohlo by se zdát, že Patricka Marleaua přivedla do Toronta tučná tříletá smlouva na téměř 19 milionů dolarů, která mu hned v první roce zaručuje 8,5 milionů dolarů včetně sedmimilionového podpisového bonusu v prvním roce. Ale důvody k podpisu smlouvy s Maple Leafs nebyly pro Marleaua vyloženě finanční.

Víme, že pro Marleaua byla důležitá jistota tříleté smlouvy. A to bylo něco, co mu GM San Jose Doug Wilson nechtěl nabídnout.

„To bylo nesmírně důležité. To jsem hledal od začátku,“ řekl Marleau.

Je tu ale také vztah s koučem Mikem Babcockem, který pochází stejně jako Marleau z provincie Saskatchewan a zlaté vzpomínky z posledních dvou Olympiád.

„Byla to kombinace mnoha věcí: způsob, jakým se dívám na tento tým. Způsob, jakým management vede tento tým, příležitost hrát s některými velmi zručnými hráči,“ povídal Marleau.

„Ještě jsem nevyhrál pohár, takže stále hledám toto. A rád bych ho vyhrál s těmito kluky tady.“ dodal.

Nová smlouva pro Nylandera?

Útočník William Nylander jako první ze svaté trojice v sestavě Toronta vstupuje do poslední sezony své nováčkovské smlouvy. A po velmi podařené loňské sezoně cena jednoho z nových lídrů Maple Leafs vzrůstá dá se říct každým odehraným zápasem.

Ve čtvrtek se komentátor stanice TSN Darren Dreger v této souvislosti vyjádřil v tom smyslu, že Maple Leafs by rádi podepsali s Nylanderem novou smlouvu co nejdříve. Podle všeho už spolu obě strany začaly dokonce jednat.

Nicméně samotný Nylander řekl, že jednání o své nové smlouvy nechává na svém agentovi a klubu a plně se soustředí na to, pomoci Maple Leafs v tom, co tým začal už v loňské sezoně.

Změna v organizačním týmu

Maple Leafs ve čtvrtek rozšířili svůj tým pro vývoj hráčů o dva členy. Asistentem ředitele oddělení vývoje hráčů se stal bývalý obránce Stephane Robidas a analytikem oddělení vývoje hráčů se stal Jack Han.

Stephane Robidas nastoupil v sezoně 2014–15 k 52 zápasům v dresu Maple Leafs. Ovšem jeho poslední angažmá v kariéře velmi ovlivňovala zranění. A když před sezonou 2015-16 nedokončil ani přípravný kemp, bylo jasné, že jeho kariéra je u konce. V lednu 2017 se poté stal konzultantem Maple Leafs.

Jack Han působil v letech 2014-17 jako koordinátor videa a analýzy u ženského hokejového klubu McGill Martlets, kde byl zodpovědný za všechny aspekty kvalitní a kvantitativní přípravy týmu. S jeho pomocí vyhrál tým Martlets v letech 2015 a 2017 dva provinční tituly.

V roce 2011 ukončil McGill University se zaměřením na marketing. Pracoval také v oddělení digitálních médií v klubu Montreal Canadiens a na mužském tenisovém okruhu ATP World Tour.

Napsat komentář