Mnoho otázek před novou sezonou

Mladá talentovaná sestava Maple Leafs okusila v loňské sezoně chuť playoff a letos by si ráda přidala. Už tak vysoké očekávání ještě zvýšil příchod veteránů jako je Patrick Marleau, Dominic Moore nebo Ron Hainsey. Pro některé hráče to ale znamená o něco těžší cestu do sestavy.

Zásadní otázka před letošní sezonou zní: Kde bude hrát Patrick Marleau?

Leafs mají opravdu mnoho možností. Brzy 38letý veterán má rychlost pro první útok, talent střílet branky ve druhém útoku a schopnost napadat ve třetím. Jenže Maple Leafs mají už nyní tyto pozice obsazeny van Riemsdykem, Leo Komarovem nebo Zachem Hymanem. Dá se ale předpokládat, že Patrick Marleau se objeví v útoky Austona Matthewse nebo Nazema Kadriho.

Jak dobrý je Timothy Liljegren?

První volba Maple Leafs v letošním draftu má za sebou dva zápasy v mladém výběru na turnaji nováčků. Nebyl to úplně oslnivý výkon, ale několik zajímavých okamžiků švédský bek ukázal. Na svém prvním přípravném kempu v NHL dostane Liljegren pravděpodobně mnoho šancí se ukázat, ale nemůžeme očekávat, že bychom ho viděli už v letošní sezoně v dresu Maple Leafs. Mnohem více pravděpodobně se ukáže v letošní sezoně v dresu Toronta Marlies. Je tu ovšem také volna jeho návratu do švédské soutěže. Uvidíme, kde bude Timothy Liljegren dozrávat.

Jak bude vypadat obrana?

V zadních řadách mají Maple Leafs jednoznačně největší slabinu. Chybí nejméně jeden kvalitní bek, který by se postavil do třetí dvojice. První dvě obranné dvojice budou mít nejspíše složení Morgan Rielly, Ron Hainsey, Jake Gardiner a Nikita Zaitsev. Zbylá dvě místa jsou volná. Máme tu Connora Carricka a Martina Marinčin a dva nové švédské beky Calle Rosena a Andrease Borgmana. Jsou tu ale také dva beci Marlies Travis Dermott a Andrew Nielsen a také oni se budou chtít o místo v sestavě Maple Leafs poprat.

Protlačí se do sestavy Kasperi Kapanen?

Bezpochyby by si to finský mladíček a jeden z hrdinů závěru loňské sezony zasloužil. Všichni si pamatujeme na jeho vyrovnávací branku v zápase s Pittsburghem a dvoubrankový večer ve druhém zápase playoff proti Capitals včetně vítězné branky ve druhém prodloužení. Kapanen je rychlý, dokáže vstřelit branku a hrát v oslabení. Jenže Maple Leafs několik takovýchto hráčů už mají a na Kapanena možná místo nezůstane.

Možná nejdůležitější otázka před letošní sezonou zní: Jak se mladíci vyrovnají se syndromem druhé sezony?

Pro Toronto bude v příští sezoně klíčové, jak se Matthews, Marner a Nylander vyrovnají se svou skvělou první sezonou a jestli se jim podaří navázat na své výkony také v této sezoně. Matthews vedl se 69 body za 40 branek a 29 asistencí produktivitu týmu. Marner posbíral 61 bodů za 19 branek a především za 42 asistencí a Nylander 61 bodů za 22 a 39 asistencí. Každý z těchto hráčů měl obrovský podíl na loňském úspěchu. A nejsou to jenom tito tři. Je tu také Connor Brown, Zach Hyman nebo Connor Carrick.

A možná právě proto přišel k Maple Leafs Patrick Marleau, který za 19 sezon v NHL posbíral mnoho zkušeností a je tak schopný kterémukoliv mladému hráči v letošní sezoně svými výkony na ledě pomoci.

7 thoughts on “Mnoho otázek před novou sezonou

 1. Jestli bude spolu hrát lajna ve složení Marleau – Matthews – Nylander, tak naivně doufám, že Nylander podepíše smlouvu do začátku této sezóny (nebo aspoň do Vánoc). Každý bod navíc, co bude mít Nylander, bude mít dražší a dražší smlouvu. Ten Leon nám zavařil (i Bostonu a vlastně i všem ostatním).

 2. Tak pasta to dnes trochu napravil. Dobra smlouva vzhledem k Nylanderovi☺. Trosku nam bruins snizili latku

 3. Tak Pastrňák může být rád za takovou smlouvu, nechápu proč by mu měl dát někdo víc.

 4. Pasta nakonec z našeho pohledu asi dobrý,ještě že nedostal nějakých 7,5 + ,to by byl velký problém.
  Kapanen nahradí z mého pohledu Komarova a letos se bude prát o místo,ale nevěřím,že se všichni vyhnou zranění,takže si zahraje dost.
  Jinak souhlas,že syndrom druhé sezony by měl utlumit Marleau,který může pomoci vytáhnout hráče v jakékoliv formaci do pohody.
  Na obranu jsem zvědav.
  Polák-mám ho rád,ale je čas vychovat mladé.
  M.

 5. Romana doufám podepíšem, Je čas vychovávat mladé, ale pokud by se zranili dva, nebo nedej bože tři beci z prvních dvou dvojic, tak je fajn mít nějakou zkušenou zálohu.

 6. co jsem četl, tak je docela pravděpodobný, že ho podepíšeme.

  je pravda, že v loňské sezoně jsme měli strašný štěstí na zranění, který se nám prakticky vyhýbaly. Letos to ale může být jiné, takže zkušenost Romana bude super

Napsat komentář