Začal přípravný kemp před novou sezonou. Bez kapitána ale s Polákem

Toronto Maple Leafs ve čtvrtek ráno oficiálně otevřeli přípravný kemp před sezonou 2017-18. Hráči se sešli v tréninkovém centru MasterCard Centre, kde podstoupili zdravotní prohlídku s fyzickými testy a nezbytné focení a natáčení propagačních materiálů. Následovaly rozhovory s reportéry, kterých se zúčastnil také kouč Mike Babcock a GM Lou Lamoriello.

Jednou z hlavních zpráv je to, že Maple Leafs zůstanou druhou sezonu v řadě bez kapitána. Potvrdil to Mike Babcock i Lamoriello.

„Až bude ten správný čas, tak tady bude kapitán. Kdyby byl ten správný čas, tak bychom měli kapitána,“ řekl reportérům ve čtvrtek Lou Lamoriello. „Je to do určité míry interní záležitost na rozhodnutí. Právě teď, v místě, kde jsme jako tým a s takovým počtem vůdců, které máme v kabině, si nemyslíme, že je to nutné. Takhle jednoduché to je,“ dodal Lamoriello.

Prostě na to ještě není ten správný čas.

Toronto je bez kapitána od února 2016, kdy byl vyměněný do Ottawy tehdejší kapitán Dion Phaneuf. Několik měsíců poté Maple Leafs draftovali z prvního místa Austona Matthewse. Současné odložení jmenovat kapitána je jasným znamením toho, kdo by se měl stát příštím kapitánem.

Je zřejmé, že Maple Leafs čekají na okamžik, kdy bude Auston Matthews připravený ustát tlak spojený s céčkem na hrudi. Za dva dny 20letý útočník vstupuje do své druhé sezony, ve které bude čelit vysokým očekáváním fanoušků po rekordní 40ti brankové nováčkovské sezoně, která mu přinesla Calderovu cenu pro nejlepšího nováčka. Umožní mu to další rok zvyknout si na nejenom na svou roli prvního centra, ale také na mediální povinnosti, které céčko na dresu provází. Celé to zároveň zapadá do přesvědčení Maple Leafs chránit své hvězdy tak dlouho, jak jen mohou.

Musíme také uvážit to, že Matthews je již dnes v Torontu hvězdou a zároveň se stává jednou z tváří celé NHL. Céčko na dresu to jenom zdůrazní a Matthews musí připravený přijmout odpovědnost stejně tak, jako Maple Leafs na to, že mu takovou odpovědnost svěří.

Letošní sezona by mohla být pro Matthewse zkouškou. Mladý útočník by mohl převzít jedno z áček po Mattu Hunwickovi, který po minulé sezoně z Toronta odešel. Matthews by si tak mohl přece jenom vyzkoušet roli jednoho ze zástupců týmu.

Ať už se tak stane letos nebo až příští rok tak Matthews slibuje, že zůstane sám sebou.

„Nebude to pro mě žádný rozdíl ať už budu mít písmeno nebo ne. Je to něco, co opravdu není mé rozhodnutí. Pokud mi to bude nabídnuto, tak to bude pro mě samozřejmě velká čest. Pokud ne, tak to rozhodně nezmění mou osobnost nebo to, kým jsem na ledě. Stále budu pracovat tvrdě a budu sám sebou každý den,“ řekl tento týden Auston Matthews.

Na kempu bude také Polák

První den přípravného kempu se hlásilo celkem 73 hráčů ovšem bez dvou dlouhodobě zraněných útočníků. Nathan Horton a Joffrey Lupul sice podstoupili zdravotní testy, ale podle Lou Lamoriella ani jeden z nich neprošel a je jasné, že Maple Leafs s nimi nepočítají. Oba dva zůstanou po celou letošní sezoně nejspíše na listině dlouhodobě zraněných hráčů a jejich plat se nebude započítávat do platového stropu.

Přípravného kempu se zúčastní také český obránce Roman Polák, který od Maple Leafs dostal zkušební kontrakt. Zkušený obránce tak dostane možnost vybojovat si v dresu Toronta novou smlouvu po ošklivém zranění v jarních bojích playoff.

Na konci června se Polák stal nechráněným volným hráčem, ale s žádným klubem se do této chvíle nedohodl.

Od pátku do neděle se budou Maple Leafs připravovat v Niagara Falls. Na programu budou jak tréninky tak zápasy mezi jednotlivými skupinami.

One thought on “Začal přípravný kemp před novou sezonou. Bez kapitána ale s Polákem

  1. Od TML je dobré, že dají Polákovi šanci. Jestli stále zapadá do plánů, když se tlačí do NHL mladí, to je jiná otázka.

Napsat komentář