První den přípravného kempu

This slideshow requires JavaScript.

Maple Leafs mají za sebou první den tréninkového kempu před novou sezonou. Celkem 73 hráčů bylo rozděleno do tří skupin, které více než čtyři hodiny nacvičovaly herní situace a taktické varianty. Poté následoval zápas bílých proti modrým. Je to každoroční proces s postupným zužováním sestavy, kterým Maple Leafs budou procházet až do úvodního zápasu, který hrají 4. října.

Velkou pozornost poutal opět Patrick Marleau, který po dvou dekádách v San Jose zahájil tréninkový kemp v jiném týmu. A v den svých 38. narozenin naprosto ohromil své nové spoluhráče. Leo Komarov ho například popsal jako legendu. Zach Hyman byl zase potěšený, že hráč takového formátu věří v Maple Leafs.

„Je úžasné, že takový hráč věří v náš tým a připojí se k nám,“ řekl Hyman.

A Jake Gardiner nemohl uvěřit, jak rychlý Patrick Marleau stále je.

„Nemohu uvěřit, jak je stále rychlý. Je to šílené a také záludně rychlé. Nakonec bude prostě lítat,“ řekl Gardiner.

Posledním hráčem, který ve 38 letech odehrál v dresu Maple Leafs celou sezonu byl Norm Ullman, který v sezoně 1974-75 odehrál všech 80 zápasů.

Patrick Marleau se v první skupině postavil nalevo vedle Frederika Gauthiera a Leo Komarova. Nicméně mnoho ze současných spojení nebude mít dlouhého trvání a jednotlivé útoky se budou vyvíjet tak, jak se bude kádr postupně zužovat. Po tréninku pak Marleau vedl celou první skupinu ve strečinku a názorně tak předvedl svou roli lídra.

Mimochodem podle včerejšího vyjádření Mikea Babcocka kouč Toronta Marleauovi řekl, že se stále nerozhodl, jestli bude hrát s Matthewsem, Kadrim nebo dokonce Bozakem.

„V podstatě jde o to, aby se do toho Marleau tady dostal a ne aby se příliš trápil s kým bude hrát. Na to máme celé září,“ řekl Babcock.

Zkušený útočník také trval na tom, že stará o to, aby se přizpůsobil novému týmu a nikoliv o to, s kým bude hrát.

„Určitě budu věnovat trochu větší pozornost věcem (napsaným) na tabulích a dvakrát, třikrát se na to podívám. Budu mít spoustu otázek,“ řekl Marleau.

Na ledě se objevil také Roman Polák, který teprve ve čtvrtek přicestoval do Toronta. Vypadal zdravě přesto se ale s koučem domluvil, že vynechá tréninkový zápas. O svém zranění prohlásil, že to byla největší bolest, jakou v kariéře zažil. Podle svých slov musí vedení klubu, které ho již samozřejmě velmi dobře zná, dokázat, že je již plně uzdravený.

Kouč Mike Babcock řekl, že agenti Romana Poláka přesvědčili klub, že český bek potřebuje dostat příležitost a že za svou práci v posledních dvou sezonách se takovou šanci zaslouží.

„Roman celé léto tvrdě pracoval, aby se připravil a svou hrou v posledních dvou letech si tuhle zkoušku vysloužil. Uvidíme, kam nás to posune,“ řekl kouč.

Kompletní trénink vynechal Nazem Kadri a nebruslil ani Nikita Zaitsev. Kadri by se měl na ledě ukázat už v sobotu, zatímco ruský bek až v neděli.

Babcock řekl, že Kadri měl malé potíže v horní části těla, ale že to nic není. Zaitsev bude podle kouče jeden nebo dva dny mimo, ale poté by měl být také v pořádku.

4 thoughts on “První den přípravného kempu

  1. Vidíte ty tři pruhy na dresech? Doufám, že to bude jenom na těch tréninkových. Co říkáte na ten znak ve kruhu? Docela zajímavé, ale za mě platí to samé jako o těch proužcích. Na herních nechci ani jedno vidět 🙂

  2. Polák: Hezké gesto od klubu – dát mu šanci,ale myslím, zda není čas jít zase dál. Bez něj. Případně dát ho k Marlies a během sezony se uvidí.

  3. Michale tři pruhy bych také raději neviděl, ale kroužek mi nevadí. =)

  4. ten kroužek mají asi všechny týmy na tréninkových dresech. Viděl jsem to na montrealských a také edmontonských

Napsat komentář