Druhý den přípravného kempu

Obranu Maple Leafs hned první den po otevření trhu s volnými hráči posílil vítěz Stanley Cupu v dresu Pittsburghu Penguins Ron Hainsey. Několik dní poté už Morgan Rielly po telefonátu od kouče Mikea Babcocka věděl, s kým bude v letošní sezoně hrát ve dvojici.

„Byla to krátká konverzace,“ řekl Rielly po jednom z mnoho telefonů od kouče během léta.

„Byl jsem jednou na golfu, když mi volal…řekl,’tref to a zavěs telefon‘,“ smál se Rielly neobvyklému gestu kouče.

Samotný kouč říkal, že chtěl udržet kontakt s hráči.

„Lidé rádi vědí, že se o ně staráte. A já mám rád naše chlapce a starám se o ně … líbí se mi obyčejné věci, zeptat se, jak to jde,“ řekl Babcock.

Před letošní sezonou pociťuje Morgan Rielly pocit naléhavosti zvýšit úroveň své hry.

„Cítím, že mám hodně co vylepšit. Čeká mě pátá sezona a je čas s tím něco udělat,“ řekl.

Během léta se Rielly zaměřil na útočnou stránku své hry.

„Nechci tolik hrát s pukem, ale být spíše více kreativní v pásmu a být více kreativní s pukem,“ popsal 23letý bek, s čím přišel na kemp.

A Ron Hainsey je zatím velmi potěšený tím, co od svého nového partnera viděl.

„Skvělý bruslař, má skvělé nápady, led bude plný jeho ofenzivních schopností,“ řekl Hainsey. „Je pořád na začátku kariéry. Doufáš, že ten kluk tady bude dalších 15 let.“

Mike Babcock doufá, že chytrý veterán Hainsey pomůže Riellymu být více ofenzivní.

„Hainsey je chytrý kluk, který tady je už dlouhou dobu a to mu pravděpodobně uvolní velký prostor,“ řekl Babcock.

Kouč věří, že když zůstane zdravý a bude hrát na levé straně, tak to pomůže Riellymu udělat další krok v jeho kariéře. Hainsey je sice také levák, ale playoff s Penguins odehrál na pravé straně. Právě tam ho plánuje Mike Babcock postavit také v dresu Maple Leafs.

Bylo to vidět také na sobotním tréninku. Morgan Rielly sice začal kemp na pravé straně s Hainseym vlevo. Ale včera se oba hráči prohodili.

V dalším obranném páru se vedle sebe postavil Calle Rosen a Connor Carrick. V souboji o třetí obranu je také Martin Marinčin a Andreas Borgman. Travis Dermott a Timothy Liljegren společně tvořili další pár, který by měl být budoucností Maple Leafs.

„On je hráčem, na kterého si nemusíte příliš dlouho zvykat. Je velmi šikovný a chápe, co se kolem něj děje. Když se uvolním, tak mě najde,“ pochvaloval si souhru s první volnou Maple Leafs v letošní draftu Travis Dermott.

Oba dva hráči spolu odehráli také turnaj nováčků a pokud zůstane Liljegren v AHL tak se dá čekat, že spolu nastoupí také v dresu Marlies. Pro Maple Leafs by to byla asi nejlepší varianta.

„Rozumíme si, mluvili jsme spolu o tom a líbí se nám to. Doufáme, že si budeme rozumět celý kemp,“ řekl Dermott s úsměvem.

Na tréninku se objevil už také útočník Nazem Kadri, který vynechal páteční bruslení kvůli menším potížím v horní části těla. Na ledě trénoval společně s Patrickem Marleauem a Leo Komarovem. Je ovšem stále velmi brzy z toho usuzovat, že se tak společně postaví také k prvnímu zápase v nové sezoně.

Napsat komentář