Leafs zakončili kemp v Niagara Falls a zúžili soupisku

This slideshow requires JavaScript.

Toronto Maple Leafs zakončili v neděli tréninkový kemp v Niagara Falls a zároveň provedli první zúžení sestavy před novou sezonou.

Z kempu bylo vyřazeno celkem 24 hráčů. Sedm hráčů se připojí ke svým juniorským klubům v Canadian Hockey League: útočníci Cole Coskey (Saginaw) a Ryan McGregor (Sarnia) a obránci Marc-Olivier Duquette (Drummondville), Fedor Gordeev (Flint), Nicolas Mattinen (London) a Eemeli Rasanen (Kingston). Odchází také brankář Ian Scott (Prince Albert).

Následujících 17 hráčů bylo přeřazeno do AHL k týmu Toronta Marlies: útočníci Vladimir Bobylev, Jeremy Bracco, Adam Brooks, Rich Clune, Jean Dupuy, Martins Dzierkals, Nikita Korostelev, Max Novak, J.J. Piccinich, Kristian Pospisil, Joshua Winquist a obránci Matias Cleland, Alex Gudbranson, Sam Jardine, Jeff King a Nolan Valleau s brankářem Cal Heeterem.

Na kempu tak zůstává 49 hráčů (28 útočníků, 17 obránců a 4 brankáři). V pondělí ráno od 10 hodin (16 hodin našeho času) pak čeká hráče rozdělené na dvě skupiny trénink na ledě MasterCard Centre. Večer od 7:30 (v 01:30 našeho času) pak hrají Maple Leafs první přípravný zápas na ledě Ottawy Senators.

Poslední den v Niagara Falls trénoval už konečně také obránce Nikita Zaitsev. Ten se stal v pátek už dvojnásobným otcem. Jeho žena Margo v torontské nemocnici porodila dceru Věru. Nikita tak dostal zkraje kempu volno, ale už v neděli naplno naskočil do přípravy před sezonou, ve které by měl potvrdil svou pozici jednoho z lídrů obrany. Ve své premiérové sezoně v NHL odehrál vloni všech 82 zápasů základní části a Maple Leafs ho za jeho výkony odměnili novou sedmiletou smlouvou na 31,5 milionů dolarů. To je jedna z nejdelších smluv v historii Maple Leafs.

„Jsem opravdu šťastný. Opravdu to oceňuji. Pro mě je velmi důležité, aby mi lidé důvěřovali a podepsali mě na tak dlouhou dobu. Můžete se soustředit na svou práci. To je jediná věc na kterou myslíte. Nemusíte myslet na nic jiného,“ řekl Zaitsev.

Poslední dvě léta strávil Nikita Zaitsev na předměstí Toronta a připravoval se ve skupině s Gary Robertsem. V loňské sezoně možná byly chvíle, kdy se mu po sedmi letech v KHL stýskalo po domově. Pak ale prožil asi největší emotivní zážitek když 18. prosince v zápase s Pittsburghem vstřelil svou první branku v NHL navíc před zraky svých rodičů.

Jeho hra na ledě velmi dobře zapadla do systému a v celé sezoně odehrál druhý největší počet minut na ledě. Podle kouče se ukázal jako „ultra-chytrý, ultra-bojovný a dobrý, dobrý hráč“.

„Obránce do prvních dvou obran a skvělý člověk,“ dodal kouč.

Během nedělního tréninku Nikita Zaitsev trénoval nejprve s Martinem Marinčinem a poté s Andrew Nielsenem.

Už druhý hráč oslavil během třídenního kempu v Niagara Falls své narozeniny. Tentokrát to byl Auston Matthews, který oslavil své 20. narozeniny, což je téměř o polovinu méně, než kolikáté narozeniny oslavil v pátek Patrick Marleau. A podle souhry, kterou Matthews předvedl s Nylanderem během tréninkového zápasu se zdá, že se fanoušci mohou těšit na další skvělou sezonu Maple Leafs.

Od začátku kempu je Auston Matthews ve velmi dobré náladě a vypadá velmi uvolněně. Po loňském létě, kdy se účastnil mnoha událostí od světového šampionátu a draftu NHL až po Světový pohár prožil útočník Toronta mnohem uvolněnější léto.

„Je to hezké. Je to opravdu hezký pocit, že nemám celé léto tak zaneprázdněné,“ řekl s velkým úsměvem.

Letošní kemp je vlastně prvním, kterého se Matthews účastní od samotného začátku. V loňské sezoně začátek kempu vynechal právě kvůli Světovému poháru. Společně se svými spoluhráči tak má dostatek času si na sebe opět zvyknout. Během víkendových tréninkových zápasů zkoušeli s Nylanderem a Hymanem o trochu delší přihrávky v útočném pásmu.

„Určitě chceme udělat pásmo trochu větší. Je zřejmé, že tam není tolik místa takže jo, je to pro nás klíčové trochu to otevřít, využít naší šikovnosti a ujistit se, že jsem schopní se navzájem najít,“ vysvětloval Matthews.

Napsat komentář