První přípravný zápas je tu. Leafs hrají v Ottawě

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer vůbec první zápas v nové sezoně 2017-18, přípravný zápas na ledě Ottawy Senators.

Maple Leafs se do Ottawy přesunuli po ranním tréninku na ledě MasterCard Centre. Přípravu týmu ovšem zcela zastínila aféra kolem útočníka Joffreyho Lupula. Ten na svém instagramovém účtu zpochybnil výsledek svých zdravotních testů na začátku přípravného kempu. Podle něj klub jeho zdravotní testy zfalšoval a samotný hráč je podle svých slov připravený nastoupit.

Maple Leafs se od jeho vyjádření distancovali a nebudou jej komentovat. Ani samotní hráči zdraví Joffreyho Lupula nekomentovali.

Zdá se, že se Lupul obrátí na NHLPA a nechá své testy přezkoumat.

K případu „Lupul“ se vyjádřil také zástupce komisionáře NHL Bill Daly.

„Nejsme nyní v pozici, abychom to komentovali. To se může a nemusí změnit až budeme vědět víc,“ řekl Daly.

Připomeňme jen, že Lupul neprošel zdravotními testy již v loňském kempu a vynechal celou sezonu 2016-17. Maple Leafs ho zapsali na listinu dlouhodobě zraněných hráčů a jeho obrovský plat se tak nepočítal do platového stropu. Stejný scénář bude mít pravděpodobně také letošní sezona, po které Lupulovi skončí jeho současná pětiletá smlouva na 5,25 milionů dolarů ročně.

Zpět k dnešnímu zápasu.

Maple Leafs mají na programu celkem osm přípravných zápasů a kouč Mike Babcock již dříve potvrdil, že každý z veteránů týmu nastoupí alespoň ve čtyřech zápasech.

V dnešní sestavě najdeme pohromadě celý útok Austona Matthewse. Nastoupí také Kasperi Kapanen nebo třeba Nikita Soshnikov, který se vrací po zranění.

V obraně nastoupí první pár ve složení Morgan Rielly, Ron Hainsey. Ve druhém páru se představí obrana budoucnosti ve složení Travis Dermott a Timothy Liljegren, který si tak prožije svůj debut v dresu Toronta a ve třetím páru uvidíme možné složení třetího páru v nové sezoně Calleho Rosena a Connora Carricka. V brance se pravděpodobně vystřídají Garret Sparks a Curtis McElhinney.

Zápas začíná v 1:30 po půlnoci našeho času.

Napsat komentář