Lupul se omluvil za svůj komentář

Útočník Joffrey Lupul se dnes v noci omluvil za svůj komentář na Instagramu, ve kterém Maple Leafs obvinil z falšování svých zdravotních testů. Hráč zároveň na svém twitteru uvedl, že nebude požadovat podstoupení druhého testu.

„Zkraje tohoto týdne jsem na Instagramu odpověděl na některé negativní komentáře. Byla to nevhodná odpověď a smazal jsem ji, ale přebírám za to plnou odpovědnost. Bylo velmi těžké nebýt schopný v posledním roce a půl hrát hokej. Nebudu se snažit o druhý posudek, ale doufám, že budu jednoho dne schopný se vrátit na led. Omlouvám se médiím, fanouškům, organizaci Maple Leafs a nejvíce svým spoluhráčům za toto zbytečné vyrušení,“ uvedl Lupul na Twitteru.

Připomeňme jen, že stále ještě útočník Toronta v neděli na svém instagramovém účtu zveřejnil fotografii, na které je zobrazený zřejmě samotný Lupul na snowboardu a pod kterou se objevily jeho vlastní komentáře:

„Haha selhal fyzicky? Podvádějí, všichni je nechávají,“

a

„Jsem připravený.. jen čekám na zavolání.“

Příspěvek, který byl krátce po rozvíření aféry smazaný, se objevil tři dny poté, co GM Maple Leafs Lou Lamoriello uvedl, že třiatřicetiletý Lupul neprošel první den přípravného kempu zdravotní prohlídkou.

Pokud se Lupul domnívá, že je dostatečně zdravý, aby mohl hrát tak může podle NHLPA do čtvrtka podstoupit druhé lékařské vyšetření. To se ovšem nestane.

Za necelých šest sezon odehrál Lupul v dresu Maple Leafs 280 zápasů, ve kterých vstřelil 88 branek a zaznamenal 94 asistencí. Po letošní sezoně vyprší Lupulova pětiletá smlouva, kterou s Maple Leafs podepsal zkraje zkrácené sezony 2012–13 20. ledna 2013.

Doplněno 22.9.2017

Přestože útočník Joffrey Lupul nechtěl využít možnosti dalšího zdravotního testu, tak NHL hodlá oslovit nezávislého lékaře, který by měl rozhodnout o tom, jestli je hráč schopný v této sezoně nastoupit.

5 thoughts on “Lupul se omluvil za svůj komentář

 1. Tahle celá zálžitost okolo Lupula je trochu černá kaňka na všem tom pozitivním pod novým vedením.Od začátku je to divný a tak nějak to „zavání“.
  M.

 2. Je to divné. Začalo to už Robidasem…teď Lupul, kterého jsme mohli jako dlouhodobě zraněného dokonce nabízet v rozšiřovacím draftu…respektive nebyl chráněný a neměl výjimku (aspoň podle toho, co vím)…
  podle tohoto článku to vypadá, že za vším je Brandon Pridham:

  „In his final year with the league, (Brandon) Pridham was the senior adviser of central scouting, which gives him a solid knowledge of young players on the rise, as well as senior director of the central registry — the top cop, if you will, when it came to the salary cap, collective bargaining, the waiver process and trade calls. He was one of a handful of people who advised teams about what’s allowed cap-wise — how long-term injured time and bonus money are counted — and monitored trades to make sure both teams fully understood the financial impact.“

 3. Doplněno 22.9.2017

  Přestože útočník Joffrey Lupul nechtěl využít možnosti dalšího zdravotního testu, tak NHL hodlá oslovit nezávislého lékaře, který by měl rozhodnout o tom, jestli je hráč schopný v této sezoně nastoupit.

 4. Trochu se dalo očekávat,když už se toho chopila „media“.

 5. no vypadá to, že Lupul skončí v AHL, kde stejně nebude hrát ale svoje peníze dostávat bude….

Napsat komentář